• skener
    4.9k
    LUKAS KAČAVENDA (22) napustio je danas pripreme Dinama u Sloveniji i vratio se u Zagreb, odakle kreće na novu nogometnu adresu. Sljedeću sezonu 22-godišnji veznjak iskoristiv i na krilnim pozicijama igrat će na posudbi u LASK-u, a austrijski klub imat će nakon nje pravo otkupa ugovora. Nogometni insajder Lorenzo Lepore otkrio je da će LASK morati platiti 1.2 milijuna eura ako će htjeti zadržati Kačavendu. Dogodi li se to, mladi veznjak potpisat će trogodišnji ugovor s Austrijancima.
  • skener
    4.9k
    Doznali smo da Kačavendu nije nitko tjerao iz Dinama, da je mogao ostati, no u prijateljskom razgovoru Zvone Boban mu je rekao da je četvrta ili peta opcija u veznom redu. U razgovoru s ljudima iz svog tima, Kačavenda je shvatio da mu trebaju minute i odlučio se za LASK.

    'Lukasu je potrebno ove sezone 30-ak utakmica, a u dogovoru s Dinamom odlučili smo se na ovaj korak jer nam je rečeno da je tek četvrta ili peta opcija u veznom redu. Lukasu je zbog ozljede i pauze koju je imao potrebna puno veća minutaža od one za koju mu je rečeno da bi je mogao imati u Dinamu na startu sezone. Naravno, mogao se Lukas na pripremam pokušati izboriti za mjesto u sastavu, ali njemu ova polusezona puno znači i nije bilo potrebe da riskiramo. Mi smo tražili što veću minutažu, a u Dinamu su nam iskreno rekli kakva je situacija', za tportal je rekao Kačavendin agent Marko Naletilić pa je dodao:
    'Volio bih samo nešto razjasniti. Nitko Lukasa nije tjerao. Bio je to prijateljski i otvoren razgovor između Lukasa, mene i Zvone. Napravili smo ono što je u ovom trenutku najbolje za Lukasa. Jasno je da ga Dinamo ne bi pustio da ga sad vidi kao prvu ili drugu opciju, ali u ovom slučaju mislim da smo donijeli najbolju odluku za sve strane.'
  • Nogo
    8.1k


    https://www.24sata.hr/sport/samy-mmaee-postaje-ozbiljan-problem-a-evo-koliko-dinamo-moze-dobiti-za-darija-spikica-1060768

    Marokanac Mmaee odbio je Qarabag jer traži hrpu love, a Špikić bi za 400.000 eura mogao u Jagielloniju. Vinlöf i Goda riješili su Dinamovu boljku s lijevim bekovima

    Mario Kovačević odradio je prvu utakmicu na klupi Dinama, koji je u utorak odigrao 2-2 sa slovenskim prvoligašem Radomljem. Zabili su Sandro Kulenović i Robert Mudražija, igrači koji su i zaduženi za golove, a u tih 90 minuta vidjeli smo puno dobrih, ali i slabijih trenutaka u igri "modrih". Noge su teške, a neki igrači, poput Gonzala Villara, s momčadi su odradili tek dva-tri treninga.

    Špikića zovu Poljaci
    Zvonimir Boban i Dario Dabac i dalje pokušavaju napraviti balans u igračkom kadru Dinama, riješiti se nekih igrača koji nisu u prvom planu. Krilni napadač Dario Špikić tako je protiv Radomlja igrao desnog beka (čak sasvim korektno), ali čini se kako je na izlaznim vratima Dinama, 26-godišnji bi igrač mogao preseliti se u poljsku Jagielloniju. Dinamo bi dobio oko 400.000 eura.

    Stoper Samy Mmaee (28) nije s momčadi u Sloveniji, više neće konkurirati za prvu momčad. Uoči odlaska u Sloveniju od kluba je zatražio par slobodnih dana kako bi otišao na bratovu svadbu, a iz kluba su mu produljili odmor do 12. srpnja, sve dok se Dinamo ne vrati iz Slovenije. A u međuvremenu se pojavila opcija njegovog odlaska u Qarabag. No od toga neće biti ništa.

    Mmaee traži previše, plaću koju mu Azerbajdžanci ne mogu ponuditi. Marokanac zarađuje 800.000 eura godišnje i neće napustiti Maksimir dok mu netko ne omogući iste uvjete. A to se neće dogoditi. I Mmaaee postaje problem, raskid ugovora s njim bio bi - preskup, a Mmaee će po povratu u Zagreb biti u TNT grupi (treniraju, ne igraju, treniraju).

    Što se tiče "novog Dinama", teško je donositi zaključke prema prvoj utakmici, ali neke su nam stvari odmah zapele za oko. Dinamo konačno ima dva klasična lijeva beka, ta je pozicija nakon dugog niza godina sasvim dobro pokrivena. I kako nam se čini, i Matteo Perez Vinlöf i Bruno Goda ove bi sezone mogli imati dovoljno minuta.

    Šveđanin je brži, sitniji, okomitiji..., igrač koji može puno toga donijeti na lijevoj strani. Sudjelovao je u akciji za prvi gol Dinama protiv Radomlja. Nije imao defenzivnih problema, za njih ipak treba dočekati puno jače suparnike. I taj bi igrač doista mogao biti pun pogodak, dugoročno rješenje Dinama za lijevu stranu.

    Jako se svidio i spomenuti Goda, koji je u nastavku dvoboja pametno čuvao leđa Luki Stojkoviću i Cardosu Vareli. Obrambeno odgovoran, napadački korektan, miran i jak na lopti. Goda je u Maksimir stigao besplatno, pa bi s obzirom na uloženo i dobiveno, to mogao biti i jedan od najboljih transfera Dinama ovog ljeta. Vinlöf i Goda mogli bi biti pun pogodak Bobana.

    Je li Mišić novi lider?
    U Dinamovoj igri još se traži lider na terenu, igrač koji će ponekad poviknuti na ostatak momčadi, dignuti glas kad momčad ne stoji kako treba. Protiv Radomlja je najglasniji na terenu bio Moreno Živković, ali on će se teško zadržati u početnoj postavi.

    Josip Mišić je kapetan, preko njega kreću sve napadačke akcije "modrih", ali posljednjih godina je lidersku ulogu prepuštao Ademiju, Petkoviću, Ristovskom...Netko treba iskočiti po tom pitanju...
  • Nogo
    8.1k
    Adriano Jagušić ostaje u Slaven Belupu

    • Adriano Jagušić, ofenzivni veznjak Slaven Belupa i jedan od najvećih talenata SHNL-a, potpisat će novi ugovor sa Slavenom, unatoč interesu Dinama.

    • Konferencija za medije povodom potpisivanja novog ugovora održat će se 4. srpnja, a prisustvovat će i trener Mario Gregurina te direktor kluba Vedran Bači.

    https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/velikog-talenata-shnla-povezivalo-se-s-dinamom-slaven-je-sada-obradovao-navijace/2686525.aspx?index_ref=rubrika_sport_ostalo_m

    Staviti ću ovdje pa ako nije mjesto neka moderator premjesti.
  • Nogo
    8.1k
    Marko Bulat: Status u Dinamu upitan nakon povratka s posudbe

    • Marko Bulat, veznjak Dinama, vratio se s posudbe iz belgijskog Standarda, ali mu je status u klubu upitan zbog pojačanja na sredini terena.

    • Bulat je u Dinamo stigao 2021. godine za 2.2 milijuna eura i imao godišnju plaću od 290 tisuća eura, ali se nije uspio nametnuti.

    • Nakon što je poslan na posudbu u Standard, gdje je imao promjenjivu minutažu, Bulat se vratio u Dinamo, a klub radi na njegovom transferu.

    • Iako ima ponuda, Bulat želi ostati u Europi, a rješenje se mora naći s obzirom na to da mu ugovor s Dinamom traje do 2028. godine.

    https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/navijaci-su-zaboravili-da-i-dalje-igra-u-dinamu-klub-radi-na-njegovom-transferu/2686510.aspx
  • Tvrdica McTvrdi
    1k
    https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/dinamo-tri-dana-bez-treninga-na-terenu-galesic-propusta-siroki-spikic-nece-u-poljsku/147634

    Iako Dinamo radi na transferima dvojice igrača, Dario Špikić i Juan Cordoba i dalje su s momčadi u Sloveniji. I čekaju rasplet pregovora i dogovora. Cordoba se dovodi u vezu s francuskim St.Etienneom, ali postoje navodno i druge ponude sa svih strana svijeta, čak i MLS-a. Špikić je, pak, želja poljske Jagiellonije, međutim, ako je vjerovati poljskim medijima, on neće postati novi igrač toga kluba, jer želi igrati u nekoj jačoj ligi. Vidjet ćemo kako će se rasplesti ta priča. (T.N.)
  • Nogo
    8.1k
    https://www.24sata.hr/sport/kovacevic-uskoro-ostaje-bez-jos-jednog-igraca-ima-problema-sa-stoperima-evo-tko-ce-uskociti-1061171

    Čini se kako ozljeda Nike Galešića ipak nije ozbiljnije naravi, ali stoper Dinama sigurno preskače dvoboj protiv Širokog Brijega. A tu se neće naigrati ni Dominguez

    Dinamo je odradio još jedan dan na pripremama u Sloveniji. Dok se hrvatska sportska javnost jučer zabavljala incidentom hajdukovaca iz 30-ak kilometara udaljenog Bleda, dinamovci su u potpunom miru odradili nove obveze u Brdu kraj Kranja. U jutarnjem terminu igrači su na rasporedu imali trčanje u šumi, popodne je bilo slobodno.

    Mario Kovačević danas će svoje igrače prvom terminu "počastiti" teretanom, popodne je na rasporedu trening u prekrasnom Sportskom kampu Preddvor. Trener Dinama ovih dana djeluje opušteno, odaje dojam čovjeka koji uživa s ovakvim igračkim kadrom. A u Brdu kraj Kranja najčešće ga možete vidjeti na biciklu na kojem niže kilometre poput ozbiljnih natjecatelja Tour de Francea.

    Osmijeh na lice donijele su mu i prve vijesti oko Nike Galešića čija ozljeda nije teže naravi. Galešiću je nastradao ligament gležnja, sad trenira po lakšem programu, a preskočit će i subotnji dvoboj sa Širokim Brijegom. I Dinamo već na pripremama ima manjih problema sa stoperima. Ali Kovačević ne brine.

    Trener Dinama ostao je na samo tri zdrava stopera Theophileu, Živkoviću i Jakiroviću. OK, tu je i Sergi Dominguez, ali Kovačević je već najavio kako će Španjolac protiv Širokog Brijega dobiti tek simboličnu minutažu, pa će Theophile opet biti u punom pogonu. Sve nekako podsjeća na prošlu sezonu u kojoj je Francuz na koncu skupio najviše stoperskih minuta.

    U Sloveniji je i dalje Juan Cordoba čija priča s potencijalnim odlaskom u Francusku postaje sve ozbiljnija. Kolumbijac je zabio na posljednjoj utakmici protiv Brava (4-1), ali i dalje nije blizu početnog sastava. I čini se kako bi popularni "Papi" (kako ga zovu suigrači) vrlo brzo mogao put Francuske. Možda poput Lukasa Kačavende napusti Dinamo već za vrijeme ovih priprema.

    U Dinamu su zadovoljni i prodajom godišnjih ulaznica za novu sezonu, nakon samo tri dana prodaje (a do 14. srpnja pravo kupnje imaju samo vlasnici godišnjih ulaznica iz prethodne sezone) otišlo je više od pola raspoloživog kapaciteta godišnjih ulaznica. A onda kreće i slobodna prodaja.
  • Nogo
    8.1k
    Beljo u ključnim danima za transfer u Dinamo

    • Dion Drena Beljo je na pripremama s Augsburgom, ali ključni dani za njegov transfer u Dinamo su pred njim.

    • Dinamo želi dovesti Belju kao glavnog napadača, dok ga Augsburg vidi na poziciji povučene špice.

    • Pregovori između klubova se nastavljaju, a Dinamo će pokušati smanjiti odštetu ili dovesti Belju na posudbu.

    https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/beljo-je-na-pripremama-augsburga-pred-njim-su-kljucni-dani-za-transfer-u-dinamo/147640
  • skener
    4.9k
    Slaven je prihvatio Dinamovu ponudu, a transfer je uvijek opcija

    Direktor Vedran Bači objasnio je kako Slaven Belupo nije bio taj koji je odbio Dinamovu ponudu za Jagušića.

    - Slaven se dogovorio s Dinamom, ali nije došlo do dogovora između igrača i Dinama – jasan je bio Bači.

    Što ako dođe ponuda koja se ne može odbiti?

    - Transfer je uvijek opcija, ali klub koji bi htio kupiti Adriana mora to jako željeti. Dakle, ponuda mora biti dobra financijski, a uz to je bitno da i on na kraju bude zadovoljan. Kad Adriano bude sretan i spreman otići, uz dobru ponudu neće biti problema da se taj transfer dogodi. No, nama je primarni cilj da Adriano igra, da ostane ovdje i da se veselimo jer imamo jednog fenomenalnog igrača te da su navijači zadovoljni – rekao je Slavenov direktor.
  • Nogo
    8.1k
    Otkriven plan Augsburga za Belju
    Napadač Augsburga i velika Dinamova želja, Dion Drena Beljo, priključio se pripremama Augsburga. Novi trener Sandro Wagner itekako računa na njega, no prema pisanju Kickera, vidi ga na poziciji povučenog napadača, a ne glavne špice. Beljina otkupna klauzula postavljena je na osam milijuna eura, a Augsburg je ne želi spustiti usprkos Dinamovim pokušajima, javljaju Nijemci.

    Zvonimir Boban zahvalio se Bruni Petkoviću, a Wilfrieda Kangu kupio je belgijski Gent. To znači da će Dinamo kupiti barem jednog, a možda i dvojicu napadača do kraja prijelaznog roka. Jedan će biti veliko ime i bit će, čini se, među najvećim Dinamovim transferima ikad, dok bi se još jedan mogao naći među slabije poznatim igračima ili u unutarnjim rezervama. Jedno od najzvučnijih imena na popisu je Dion Drena Beljo.

    U izjavi za talijanskog insajdera Lorenza Leporea, njegov agent Srđan Lakić je prije dva tjedna jasno dao do znanja da pregovori nisu u naprednoj fazi. "Postoji interes Dinama, ali transfer je kompliciran i u ovoj fazi nije ni blizu završetka", izjavio je Lakić, čime je potvrdio da zagrebački klub aktivno radi na dovođenju 23-godišnjeg napadača, ali da postoje značajne prepreke koje treba prevladati.

    /Index
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.