• Nogo
    7.9k
    Boban želi Miereza u Dinamu

    • Zvonimir Boban želi dovesti Ramona Miereza u Dinamo kako bi pojačao napad.

    • Mierez je zainteresiran za povratak u HNL, gdje je igrao za Osijek i bio jedan od najboljih igrača.

    • Glavni problem u transferu je Mierezova visoka plaća u Al-Jaziri, koja premašuje Dinamov limit.

    • Pregovori su u tijeku, a obje strane rade na pronalasku rješenja za povratak 'El Torra' u HNL.

    https://www.24sata.hr/sport/boban-sanja-klasnog-golgetera-evo-gdje-je-zapelo-s-mierezom-1060237
  • Dani Olmić
    1.7k
    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/transferi/otkrivamo-detalje-pregovora-dinama-i-augsburga-za-belju-plavi-povecavaju-ponudu-15599021?fbclid=IwQ0xDSwLO-MlleHRuA2FlbQIxMQABHkCpZHYT8_DQpYZNc6tbpc0tOpFZDSP20Xaxj5EY8J14afOhF0W_qo9FOL6a_aem_X6B1ALLokzY2TjpmABH6YQ

    I ta je svota za Dinamo prevelika, ali u Maksimiru su, prema nekim informacijama, ipak spremni "podebljati" svoju ponudu za još milijun eura, tako da bi platili Belju četiri milijuna eura. Sad su opet Nijemci na potezu, a u ovom transfernom "ping-pongu" nije zanemariva činjenica da Beljo želi otići iz Augsburga baš u Dinamo...
  • skener
    4.4k
    Lukas Kačavenda nije se pojavio na Dinamovom jutarnjem treningu u slovenskom Preddvoru, na terenu koji će do 12.srpnja biti Dinamova baza u Sloveniji. Kačavenda je napustio pripreme, otišao za Zagreb, a otamo bi trebao u novi klub. Nije tajna da bi Kačavenda karijeru trebao nastaviti u austrijskom LASK-u iz Linza, radi se o posudbi s otkupom. Prođe li, naravno, liječnički pregled, Kač će, definitivno, napustiti modre trupe.

    Jedan je otišao, jedan dolazi, mogli bi smo tako reći. Naime, u utorak prijepodne očekuju u Sloveniji Sergija Domingueza, stopera iz Barcelone. On je došao u nedjelju u Zagrebu, u ponedjeljak ujutro krenuo s liječničkim pregledima, ako sve bude po planu, mogao bi već večeras biti predstavljen. A u utorak, dakle, priključit će se novim suigračima u Sloveniji.

    https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/kacavenda-napustio-pripreme-sergi-na-lijecnickom-prikljucuje-se-u-utorak/147463
  • Nogo
    7.9k
    Bočkaj odlazi iz Dinama
    Dinamo i Petar Bočkaj (28) dogovorili su se oko uvjeta pod kojim će raskinuti ugovor. Bočkaj nije u planovima Marija Kovačevića i Zvonimira Bobana te će uskoro i službeno biti objavljeno da napušta klub. Bočkaju je ugovor vrijedio još godinu i pol, ali neće ga odraditi do kraja te će otići nakon što je prošle sezone odigrao samo 45 minuta za Dinamo.

    Bočkaj ima želju ostati u Hrvatskoj te će najvjerojatnije potpisati za nekog drugog člana SuperSport HNL-a. Dosad ga se povezivalo s Varaždinom i Vukovarom. Podsjetimo, Bočkaj je u Dinamo stigao iz Osijeka tijekom zime 2022. za 2.7 milijuna eura, a imao je godišnju plaću od 550 tisuća eura.

    /Index
  • Nogo
    7.9k
    Radi se i na ulaznim transferima. Sergi Dominguez (20) danas bi trebao odraditi liječnički i staviti paraf na ugovor s Dinamom, a u utorak bi trebao doći u Sloveniju na pripreme

    Mario Kovačević, novi trener Dinama, ovih dana u Brdu kod Kranja brusi formu svojih nogometaša za novu sezonu. A dio "modre" svlačionice od sljedeće sezone neće biti veznjak Lukas Kačavenda (22). Kako smo u nedjelju prvi doznali, Kačavenda će u LASK na posudbu s opcijom otkupa za milijun i pol eura. Veznjak je u nedjelju navečer napustio pripreme i otišao za Zagreb.

    Bočkaj (28). Prema našim informacijama, karijeru bi trebao nastaviti u Varaždinu, koji je minulu sezonu završio na četvrtom mjestu i igra u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.

    Radi se i na ulaznim transferima. Sergi Dominguez (20) danas bi trebao odraditi liječnički i staviti paraf na ugovor s Dinamom, a u utorak bi trebao doći u Sloveniju na pripreme. Prema našim informacijama, Barcelona će za Domingueza dobiti 1,2 milijuna eura plus bonusi uz 20 posto od idućeg transfera, a Barcelona će imati i pravo prvokupa.

    I 24sata su u Sloveniji i prate pripreme Dinama. Koliko čujemo, svi su oduševljeni kvalitetom veznjaka Gonzala Villara (27), koji je u klub došao prije nekoliko dana iz španjolskog drugoligaša Granade za tri milijuna eura. Također, ljudima u Dinamu sviđa se što svi stranci koji su došli u ovom prijelaznom roku odlično govore engleski (Matteo Pérez Vinlöf, spomenuti Villar...).

    Cordoba i Vinlöf kliknuli
    Dinamo je u hotelu Elegans u Brdu kod Kranja. U istom hotelu odsjeda i Šahtar s Darijem Srnom, koji je sportski direktor ukrajinskog kluba. U hotelu smo u razgovoru vidjeli Kolumbijca Juana Cordobu i spomenutog Péreza Vinlöfa, koji igra za Švedsku, ali govori i španjolski, budući da mu je otac Peruanac.

    Dinamo ne trenira u Nogometnom centru Brdo jer je Šahtar rezervirao sve terene, već u 10 minuta udaljenom već u Sportskom parku Preddvor. Svaki dan dinamovci imaju dva treninga. Ujutro je teretana u šatoru na spomenutom igralištu, a popodne su Dinamovi nogometaši vani. Nema ozlijeđenih.

    Zanimljivo, s momčadi za sad na pripremama nije nitko iz uprave ili Izvršnog odbora. Nema ni Velimira Zajeca, ni sportskog direktora Darija Dapca, kao ni Zvonimira Bobana. Teško je i sjetiti se takve situacije u Dinamovoj povijesti, da baš nikoga od čelnih ljudi nije bilo na pripremama. Međutim, Boban bi trebao doći u utorak na utakmicu protiv Radomlja od 17.30 sati.

    Otpala utakmica s Lutonom
    Dinamo već u srijedu igra protiv slovenskog prvoligaša Brava. Kovačević je u te dvije utakmice minutažu dati baš svima u kadru. "Modri" 5. srpnja igraju protiv Širokog Brijega, a 9. srpnja protiv Újpesta. Za Mađare će igrati Arijan Ademi, donedavni kapetan "modrih", koji je s Dinamom nedavno raskinuo ugovor. Doznajemo da njegov broj 5 ove sezone vjerojatno nitko neće nositi.

    Neće Ademijev broj umiroviti, ali iz Dinama smatraju da ima dovoljno slobodnih brojeva i da ove sezone eventualno nekom novom igraču ne žele stvarati pritisak na taj način. Dodajmo i da je Dinamo 12. srpnja od 11.30 sati trebao igrati protiv Lutona, ali to je propalo jer Englezi imaju nekih problema s avionom pa će Kovačevićeva momčad taj dan igrati protiv slovenskog Primorja.

    https://www.24sata.hr/sport/doznajemo-dinamo-raskinuo-s-bockajem-stize-spanjolac-a-iz-uprave-u-sloveniji-nema-nikoga-1060442
  • skener
    4.4k
    Službeno

    Mladi španjolski branič, 191 centimetar visoki Sergi Dominguez, dosadašnji član Barcelone, novi je igrač Dinama. Dominguez je s plavima potpisao višegodišnji ugovor, a u Maksimir dolazi nakon što je prošao nogometnu školu Barcelone, popularnu La Masiju.

     U momčadi trenera Marija Kovačevića konkurirat će za mjesto u središnjem dijelu obrambenog reda, ponajprije u ulozi desnog stopera. Rođen je 1. travnja 2005. godine u Barceloni, prve korake načinio u lokalnom klubu, Sant Gabrielu, a s navršenih 15 pristupio La Masiji gdje je prošao uzraste od U-16 do U-19, nastupao za mladu momčad i potom došao do udarnog sastava Barçelone.

    Bio je član španjolske kadetske i juniorske reprezentacije pri čemu je u U-19 nacionalnom sastavu nakratko bio i kapetan.

    U zadnjim dvjema sezonama igrao je za Barcelonu Atletic, mladu momčad katalonskog kluba, koja se natjecala u seniorskoj konkurenciji u trećem rangu španjolskog nogometa. Za mladu je momčad debitirao i nešto ranije, još na proljeće 2023. godine, nakon oporavka od ozljede. Paralelno je ujesen 2023. igrao i za juniore u UEFA Youth League, Uefinoj Ligi prvaka mladih.

    U prošloj je sezoni bio u kadru prvog sastava Barcelone pri čemu je odigrao šest službenih utakmica od čega dvije u Ligi prvaka. 

    “Uzbuđen sam što sam stigao u Zagreb. Naravno da mi je Dani Olmo puno toga ispričao o klubu i gradu tako da imam velika i pozitivna očekivanja. Dinamo je klub koji osvaja trofeje i zato sam došao ovdje. Želim se nastaviti razvijati i mislim da je ovo pravi klub za mladog igrača poput mene. Jedva čekam da se priključim dečkima i da se što bolje pripremimo za novu sezonu.“ – izjavio je Dominguez nakon potpisa ugovora.

    Dragi Sergi, dobro nam došao u klub! Želimo ti puno sreće i uspjeha u plavom dresu!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.