• SAS1987
    14.8k
    I ne bi bili prvi klub van Madjarske koji su preuzeli madjari i navijaci im poceli pjevati na madjarskomInfinity

    Navijaci Nafte Lendava navijaju i na madjarskom jeziku. Prije par godina su ih navijaci maribora "vrijeđali" da su madjari pa je nk maribor popio kaznu :rofl:
  • Crusades1986
    12.6k
    Dobra stara politička korektnost :zip:
  • vjeko1701
    8.6k
    madzari su sigurno sasvim slucajno bas kupili klubove iz slovacke, rumunije, srbije, hrvatske i slovenije.. to sve ima duboku politicku pozadinu koja nikako ne moze biti lijepa prica. umjesto direktno otvorenog svojatanja teritorija trianona, madzari su se prebacili na ekonomsku "dominaciju", koja je na neki nacin jedna vrsta aneksiranja. dio politickog programa fidesza.agramZ

    MaĐari...i kaj onda? Sami smo si mi a i ostali krivi kaj su oni praktički najjača ekonomska sila regije. Mi si još drkamo na Ustaše i Partizane i konstanto biramo HDZ/SDP lopovčine koji su nas pokopali. Nikad više Hrvatska neće izgubiti ni milimetra teritorija dok god postoje države i nacije u ovom obliku.

    Ne provodi se agresivno raseljavanje njihovog stanovništva na te teritorije (ko recimo Srbi u Jugi), niti bi se to ikada više moglo izvesti. Neće ni mađarski tenkovi i vojnici marširati po Slavoniji a ako si odluče tu pootvarati firme i možda nešto od Slavonije i napraviti, neka, mi smo lijepo pokazali u zadnjih 30 godina kaj možemo od te regije napraviti a to je goli kurac.

    Valjda računaju da će se nastaviti trend rasljevanja van Slavonije pa će tih 200 Mađara tamo uskoro postati većinsko stanovništvo.
  • Crusades1986
    12.6k
    Valjda računaju da će se nastaviti trend rasljevanja van Slavonije pa će tih 200 Mađara tamo uskoro postati većinsko stanovništvo.vjeko1701
    Pa budući da dijelimo statuse i prava raznih manjina ko diler bombone na Zrću ovo me uopće ne bi iznenadilo.
  • vjeko1701
    8.6k
    I to je opet stvar naše vlasti i onih koje se na nju odabire. Opet je to nešto kaj mi sami radimo a ne Mađari u Osijeku.
  • agramZ
    2.5k
    namjerno sam napisao "jedna vrsta aneksiranja". nisam pricao o nikakvom teritoriju.. jesu ludi, ali nisu rusi. grad osijek od privatnog kluba nece nista imati, ali ce isto tako sve zaradjene novce pokupiti njihova drzava tj. lijepo ce se financirati sve i svasta njihovog od nk osijeka.. ako fidesz jednom izgubi izbore ide i osijek s njima. financijski/ekonomski gledano. i ima ih oko 10k u osjecko-baranjskoj zupaniji, nisam pricao o gradu osijeku.
  • Kwedi
    3.8k
    Navijaci Nafte Lendava navijaju i na madjarskom jeziku. Prije par godina su ih navijaci maribora "vrijeđali" da su madjari pa je nk maribor popio kaznu :rofl:SAS1987

    ovo nije nafta lendava već nk lendava iz 2012. koju financiraju mađari.

    jesu prešli lendavčani su mađarskog na slovenski prilikom rođenja novog kluba?
  • vjeko1701
    8.6k
    namjerno sam napisao "jedna vrsta aneksiranja". nisam pricao o nikakvom teritoriju.. jesu ludi, ali nisu rusi. grad osijek od privatnog kluba nece nista imati, ali ce isto tako sve zaradjene novce pokupiti njihova drzava tj. lijepo ce se financirati sve i svasta njihovog od nk osijeka.. ako fidesz jednom izgubi izbore ide i osijek s njima. financijski/ekonomski gledano. i ima ih oko 10k u osjecko-baranjskoj zupaniji, nisam pricao o gradu osijeku.agramZ

    Porez od kompletnog poslovanja NK Osijek ide Hrvatskoj, bez njih bi Osijek vjerojatno bio u 2. i 3. ligi a i to je upitno tako da se ništa ni ne može izgubiti. Već sad Grad Osijek dobiva novi stadion i sve popratne sadržaje oko njega, gradi se cestovna infrastruktura (to radi sam grad naravno) do njega. Tamo je prije ovog svega bila zapuštena močvara i rasadnik komaraca tako da se nije izgubilo ni neko vrijedno zemljište. Gotovo il potpuno isključivo lokalne firme rade na gradnji stadiona pa opet sve uloženo tu ostaje u Hrvatskoj. Nek Orban izgubi i propadne pa njegovi odu iz kluba, opet ne mogu ništa od toga uzeti sa sobom. Znači od kluba na rubu egzistencije od kojeg bi ostali samo neplaćeni dugovi i od ne pretjerano vrijednog, zapuštenog komada zemlje se dobio klub koji igra europu, kandidat je za vrh lige i redovno plaća milijunske poreze ovoj državi i najmoderniji stadion u zemlji.

    A ako se ide na to da oni kradu jadni mađarski narod i da je kriminal uvijek kriminal, iskreno, u ovom svijetu me boli k*rac za mađarski narod i ko njih krade. Legitimno su njega i njegove izabrali na vlast i ako im to sve škodi, neka ga oni i maknu. Mogu reći da nisam proveo nijednu besanu noć lamentirajući njihovu sudbu kletu.
  • agramZ
    2.5k
    lijepo si objasnio kako sve sluzbeno funkcionira, ali smo ovdje pricali o tome kako to nije nikakva lijepa prica. "lijepa prica" su futsal dinamo, nk varteks, nk zagreb 041, kk dinamo i slicni. ovo je cista politika madjara, koji imaju potpuno trece ciljeve, ideje i razloge. ne rade oni to sto rade iz neke dobre volje/namjere.
  • vjeko1701
    8.6k
    Tu se mogu složiti ali isto tako i priznati da svatko ima svoju definiciju lijepe priče. Ja ne smatram da je NK Osijek neka lijepa i nadahnjujuća priča hr nogometa vrijedna snimanja filmova o njoj ali definitivno smatram da Hrvatska njome ništa ne gubi a hr nogomet samo dobiva, pa makar kratkoročno.
  • agramZ
    2.5k
    kao sto si rekao, svatko ima svoju definiciju lijepe price. ako se gleda iz tog stajalista da hr nogomet jednostavno "samo dobiva" onda mozda jest lijepo, ali za mene je to samo jos jedan u nizu mutnih klubova.
  • vjeko1701
    8.6k
    I to je potpuno legitimno stajalište.
  • SAS1987
    14.8k
    nafta lendava je bankrotirala u 2011/2012 pa su napravili novi klub :grin:
  • vafenss
    234

    Zagreb 041 nikako ne moze u istu recenicu s ostalim nabrojanim, sami broj u nazivu kluba insinuira kako se radi o politickom klubu lijevih radikala koji sluzi za promoviranje njihovih agendi odnosno, antifasizma,komunizma,duginih boja, primanja migranata i ostalih debilana,jel bi "lijepa prica" bila da netko osnuje nk zagreb 14/88 i na isti nacin krene promicat nacizam, svastiku i ostalo
  • agramZ
    2.5k
    majstore, pogledaj si nick.. i meni je muka od njihove politike, ali su uzeli stvar u svoje ruke kad su shvatili da od medica nema nista, pa su osnovali taj klub uz jebeno poseban nacin upravljana. za njih je antifasizam, komunizam, dugine boje i primanje migranata sasvim normalna i logicna stvar. u danasnjem drustvu iliti zapadu je sve to, mozda bez komunizma, isto sve normalno, tj. ta tkzv. "lijepa prica".
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.