• agramZ
    2.5k
    mislio sam na (nacionalni) identitet kluba. topola je vecinski madjarski grad i za tsc navijaju madjari tj. navija se na madjarskom.

    samo jos odjebati "nepodobne" pa budu i navijaci.
  • xavier
    12.1k
    Ne znam da li je Topola u mađarskom vlasništvu, a Osijek je.deda

    Da, Osijek je hrvatski klub u vlasništvu Mađara. Nadam se da nitko stariji od 10 godina ne misli da je zbog toga mađarski klub.
  • Mali Zeus
    13.5k
    neće se to dogoditi deda.
  • markoli
    1.7k
    Osijek je imao alternativu vucarati se po donjem dijelu HNL-a s mizernim prosjekom gledanosti s obzirom na veličinu grada (nismo mi ništa bolji), s gubitkom navijača i opasnosti da ispadne iz lige ili druga opcija je ovo što sad imaju. Mislim da je to no brainer.
  • LovroZG
    1.3k
    Klub je hrvatski, stadion je tu i sve će to podići hrvatski nogomet...ne vidim što time dobiju Mađari ako govorimo o nacionalnim perspektivama.xavier

    Dobiju lijepi imidž. Puno ljepši nego da se kod nas spominju samo u kontekstu Orbana, ljudskih prava, INA-e i sl.

    Al slažem se s tobom, to ne znači da prek Osijeka pripremaju teren za aneksiju Baranje i Međimurja. To su priče za malu djecu jer barem navijači cijene svoju državu i identitet i ne mreš ih obrlatit.


    A šta se tiče lijepih priča, kad bi se gledo tok novaca za klubove, moral i poštenje njihovih vlasnika i navijača lijepih priča bi u 90% slučajeva bilo sam tam di para nema. No zato neki vlasnici ipak ulažu u klubove da prikriju svoje namjere, a nekim ljudima je baš cilj da pare izvuku iz kluba i oštete ga.
  • NORTE
    11.6k
    Osijek je imao alternativu vucarati se po donjem dijelu HNL-a s mizernim prosjekom gledanosti s obzirom na veličinu grada (nismo mi ništa bolji), s gubitkom navijača i opasnosti da ispadne iz lige ili druga opcija je ovo što sad imaju. Mislim da je to no brainer.markoli

    To je neupitno. Kad smo kod sumnjivog kapitala, Volpijev kapital od afričke nafte je itekako prljav novac, da ne upotrijebim neku goru riječ. Zdravko je sudjelovao u pomoći Rijeci, kasnije i slanju igrača.
  • GZomanid
    688
    Uložili u Osijek Mađari, Rumunji, Srbi ili Hrvati, svi do jednog će uložiti zato da zarade i izvuku zarađeno. Možeš si misliti kako su ulagačima bitni bilo kakvi nacionalni interesi u svemu tome..
    Samo se mi palimo na to da će nam čistu Slavoniju oduzeti Mađari :lol:
  • xavier
    12.1k


    A što da tek kažemo o najnovijim vlasnicima jednog hrvatskog kluba, Kolumbijcima...sve se bojim koliko je tek njihov novac "čist".

    Inače, kad govorimo o stranim klubovima, obično su svima trn u oku Arapi, ali puno je "prljaviji" onda Abramovičev novac u Chelseaju.
  • Nino Bule
    13.9k
    Ne vidim po cemu je abramovic prljaviji od najodvratnijih rezima na svijetu koji rezu novinare na dijelove u saudijskom slucaju, aktivno sudjeluju u genocidu u jemenu i saudijci i emirati. Psg-ovi katarci doslovno jos uvijek koriste robovski rad, itd.
  • xavier
    12.1k


    Pa dobro, ti Saudijci na kraju nisu ni uspjeli kupiti klub. Neki drugi režimi su ipak nešto liberalniji. Abramovič je do početnog kapitala došao na način da je bio zadužen za sigurnost jednog vlaka koji je onda "nestao", a on je postao bogat...nema veze jedno s drugim naravno.
  • Infinity
    16.5k
    To sto je madjar vlasnik ne mora biti nuzno lose. Sta da je vlasnik hrvat? Klub bi bio svet i cist samo zato jer je vlasnik hrvat? I taj hrvat bi bio svet i cist i njegova prica bi bila lijepa prica samo zato jer je hrvat? Evo Horvatincic, tako simpatican, dobrocudan, pa kad ga gledas vidis mu u faci da je to jedan krasni i nevini hrvat, savrsen primjerak kakav treba biti vlasnik kluba.

    Svugdje ima kukolja, svugdje ima i dobrih ljudi. Nitko nije birao nacionalnost, rodis se s njom. To sto je netko arap, rus, madjar, to ne znaci da je los samo zato jer je arap, rus, madjar. Mora imati svoje grijehe za koje je sam kriv, vjerujem da ih i ima i prema tome ga treba suditi, a ne zato sto je neke nacionalnosti, jer ta prica onda nema bas nikakvu tezinu. Los zato jer je madjar? Tko ce pasti na to.
  • Nino Bule
    13.9k
    nisu saudijci iako je bilo umalo, emirati drze city, katarci psg. Naravno da se abramovic obogatio u pljackaskoj tranziciji, ali to mi je malo bolje od ubijanja male djece po jemenu u kojem emirati sudjeluju, ili robovskom radu u kojem umre hrpa ljudi zbog nehumanih uvjeta u kataru.
  • Kwedi
    3.8k
    @Infinity može biti vlasnik i Palma iz Jagodine ili Bozanić sa Kaptola, govorimo o izvoru novca te kršenju zakona.

    Ionako svi koji su pokazali interes za privatizaciju su više manje stranci
  • Nino Bule
    13.9k
    Nije los zato sto je mađar nego zato sto je sve to mutno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.