• Crusades1986
    12.6k
    mislim da bi ti za argumentiranu raspravu s njom trebalo pol gajbe 0,33...
  • Majki2111
    3.2k
    Na kaj liči to?

    Čemu politika da uvede obavezni rok? Nije to za svakoga. Sigurno se nebi svi snašli jednako dobro.

    Ja gledam nja to ovako. Jenog znanstvenika sigurno, po meni, nema smisla slat u vojsku kad je korisniji u labosu... A red, rad, disciplina mislim da se komotno može naučit kroz odgoj roditelja. Ispravi me ako grješim. Na kraju krajeva i bez tog odsluženog vojnog odgoja stasaju pravi, zreli i radni i zdravi i pametni ljudi.
  • vafenss
    234

    Zato sam i napisao "uz pokusaj" hahahah
  • Stihl
    3k
    Dečki moji dragi treba uvest obvezni vojni rok barem 6.mjeseci, a vi svi ostali pricajte kaj god hoćete.

    Isao bi odsluzit taj dobrovoljni jer ne nazirem bas neku zelju u politici da se ponovno uvede obvezni...
    @Dino
    Odsluži ga, vjeruj mi nebuš pogriješio :wink:

    @Majki-Papi2111 majki ne seri (oprosti na izrazu) sve bi ja vas takve u vojsku da se malo naučite kak je to kad nema mame pored vas.
  • Dino
    2.7k
    (30 dana?!)agramZ

    Kolko sam upucen traje 80 dana, mozes se prijavit do 30 godine zivota, moras bit naravno zdrav u svakom smislu, nekaznjavan itd, dobijes vojnu uniformu, i cak ti i nekaj plate.


    A kaj se tice ovog kaj veli @Majki-Papi2111, mislim da ti je gospon @Stihl jasno odgovorio. Ne vidim razloga zakaj takvi nesposobni za pretrcat, malo tezacit ne bi to naucili i malo se ispraksirali. A i nije to slanje u vojsku da moras ic na bliski istok i ko zna kakve vukojebine, neg vojno osposobljavanje za pomoc u elementarnim nepogodama ili konacnici ratu ak se desi. Zasad je samo dobrovoljno, al se nadam (samo nadam cini mi se) da bi moglo u skorijoj buducnosti postat obavezno.
  • Stihl
    3k

    Ovako. Trenutno ti obuka ročnika traje 40 radnih dana, ajmo reć 2 mjeseca. Da, nesmiješ bit stariji od 30 godina. Također prije samog odlaska na dragovoljno sluzenje prolazis zdrastveni pregled koji je uvjet za prijem u službu, te ne bi smio bit kažnjavan, odnosno ne bi smio imat kaznenih prijava. Popis tih papira koji ti trebaju mozes nać na stranicama MORH-a da sad tu ne pišem. Istina, tih dva mjeseca ti nekaj plate al to ti je onak neka simbolična svota, ne znam sad točan iznos.

    A samim dragovoljnim vojnim osposobljavanjem ročnici stječu vojna znanja i vještine za obnašanje vojničkih dužnosti. Stječu se potrebna znanja i vještine za služenje u pričuvnom sastavu OS RH. A na kraju krajeva to je i jedan od uvjeta za prijam u djelatnu vojnu službu, naravno ako to neko želi...
  • Majki2111
    3.2k
    Dobro ako stavi onda kojeg vojnika u znanstveno ili inženjersko okruženje. Nebi se snašao. Molim lijepo. Svako neka svoju struku radi. Na kraju krajeva inženjeri će u ratnom stanju biti korisniji kao inžwnjeri nego na prvoj crti, pogledaj si prvu sezonu serije Genius, i vidit ćeš. Heisenberg mi je ostao u glavi kao primjer.

    Umjetnost. Natjeraj onda vojnika neka crta nešto, radi statue ili nešto slično. Nema smisla jednostavno. Nije svako za težačit. Ti bi tjerao ljude na nešto što nisu... Vidiš i sam da svijet ne nazaduje bez vojnog roka. Ide civilizacija dalje....
  • Bosna86
    11.7k
    Dobro ako stavi onda kojeg vojnika u znanstveno ili inženjersko okruženje. Nebi se snašao.Majki-Papi2111

    Potpuno pogrešno... Koliko vrhunskih doktora, građevinskih, prometnih i kojekakvih inžinjera radi u vojsci.. Prošla su vremena kad se na polju ratovalo
  • Stihl
    3k

    Majki svijet ide u tri pičke materine i to jako ali to sad nije tema...
    Svatko od vas bi trebao proć vojničku čizmu (vjeruj mi dobro bi vam došlo) i nakon toga se vratit svom poslu kojeg najbolje radi ako ne želi ostat radit u vojsci , a kroz vojsku ce se naučit ODGOVORNOSTI prema poslu koja mu je potrebna u civilstvu. A btw.već kad o tome pričamo vidim da nisi upućen, u vojsci ima posla pa skoro za svakog, imaš puno raznih struka u vojsci koje se mogu radit, od informatičara, inžinjera, kemičara, diplomacije, psihologa, povjesničara bla bla da sad ne nabrajam tako da nije vojska samo trčanje po šumi...
  • Majki2111
    3.2k
    To se slažem, ali onda iskorištava svoje inženjersko znanje. To i govorim. Slažemo se.

    Ako moram u vojsku otić da se naučim odgovornosti onda kvragu. Čemu odgoj, čemu roditelji, čemu stjecanje radnih navika kroz život?
  • Stihl
    3k

    Ma kakvih radinih navika, daj molim te , vi klinci nemate nikakvih radnih navika(čast izuzecima), eventualno ova deca sa sela. Nemoj mi mazat oci takvim glupostima, nemate neke osnovne kulture niti poštovanja, niti znate di ste šuplji dok vam se ne kaže. (govorim iz iskustva)
    Roditelji su tu da vas usmjeravaju kroz život i da vas vole i sve vam daju. A zapovjednik je tu da vam zagorča zivot :razz:
    I btw. Odgovornost u civilstvu i vojsci nema istu težinu :wink:
  • Majki2111
    3.2k
    Ma stari moj eno u F1 već pravi vozači profesionalci sa 21 godinom i uspješni. Zarađuju milione i uspješni su. Nije im za to trebo vojni rok. Samo jedan id primjera koji mi je pao na pamet. Ko hoće nek izvoli, al ne vidim to kao prijeko potrebnu stvar...
  • Stihl
    3k

    Možda jednom shvatiš :wink:
  • Baneki
    746
    Ne ide se u vojsku samo da odrasteš nego da naučiš osnovne stvari o tome da pomogneš obrani zemlje ako zagusti. Ja sam za dvomjesečni obvezni rok.
    @Neki tip sa Zapada heh, baš si odlične dvojbe za pivu postavio, možda bi i odgovorio ali previše analiziram onu najtežu dvojbu Borić-Peović.
  • Stihl
    3k

    Ne ide se u vojsku samo da odrasteš nego da naučiš osnovne stvari o tome da pomogneš obrani zemlje ako zagusti.
    E točno tako :clap:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.