• Kwedi
    3.8k
    I plus zbog love bilo je sezona da istočno od Zagreba (koji meridijan sim-tam) nije bilo drugoligaša.
  • immerwieder
    1.4k
    možda sam se krivo izrazil, ja sam za tri treće lige s po 10 klubova,
    jedinstvene treće lige imaju njemačka i engleska, ali to je jasno druga priča,
    njemačka 3. liga se nastavlja u subotu, još 11 kola do 1.8., kći mi živi blizu pa kad sam u posjeti znam pogledati jenu, zadnji su 16 bodova od 16., prosjek preko 6000, na fankurve je uvijek fest zanimljivo
  • xavier
    12.1k


    Dobro, Englezi i Nijemci su tu svijet za sebe. U engleskoj trećoj ligi Sunderland ima prosjek od 30 tisuća gledatelja. Još 3 kluba imaju 10+ tisuća. Govorimo o trećem rangu natjecanja. Bradford i Plymouth imaju 10+ tisuća u četvrtoj ligi.

    Ovo je stadion kluba koji igra četvrti rang natjecanja:

    ValleyParadeCrop.jpg
  • The Undertaker
    5.5k
    Sad imaš 16 drugoligaša. Sa HNL2 od 10 klubova već imaš 6 trećeligaša koji i sada putuju. Trebaš naći još 4. Po logici stvari, to će biti ovi oko Zagreba kojima je to najjeftinije.
  • Mr Blue
    4k
    Ako pričamo o željama i pozdravima...

    - Četiri treće lige po 10 klubova (sjever, istok, zapad, jug), četverokružno. Prvaci svake lige igraju dvokružno sa svakim, isto kao recimo skupina Lige Prvaka. Pobjednik izravno ulazi u 2. HNL, a drugoplasirani igra dodatne dvije kvalifikacije utakmice s pretposljednjim drugoligašem (prva tekma kod trećeligaša). Posljednji u ligi ispada, pretposljednji se spasio.

    - 2. HNL s 10 klubova, četverokružno. Ispadanje iz lige sam već objasnio, isto funkcionira i promocija. Pobjednik direktno, drugoplasirani s pretposljednjim iz prve lige (prva tekma kod drugoligaša).

    - 1. HNL s 10 klubova, sve jasno.

    Vjerujem da je ovoliki broj utakmica i više nego izvediv za trećeligaše, bez obzira što su amateri, jer i Englezi amateri u 6., 7. ili 8. rangu igraju samo u ligi 42 utakmice, svi. Dok bi ovdje 42 ligaške utakmice odigrali samo prvaci lige.

    Ali kažem, želje i pozdravi. Vjerojatno su realne mogućnosti za ovakvim nečim... nerealne.
  • The Undertaker
    5.5k
    Jedini interes koji ja tu vidim je da se ovi drugoligaši ''pojačaju'' igračima iz Dinama, Hajduka i Osijeka bez ulaganja a da poslije uzmu neku lovu od transfera na račun ''odgoja'' igrača. Ovi iz Dinama sigurno jedva čekaju da dođu pod pasku nekih (bubam) Biškupa, Perkovića, Landeka, Ferenčina itd..
  • Kwedi
    3.8k
    Već imamo to sa Sesvetama
  • xavier
    12.1k


    Zvuči stvarno "čisto" (što mi se sviđa). Jedino nisam baš siguran da je izvediv ovaj "turnir prvaka" jer je već i sezona od 36 utakmice (10 klubova četverokružno) dosta duga za trećeligaše, a bojim se da nema šanse za tim dodatnim turnirom iako bi bilo stvarno zanimljivo.
  • Kwedi
    3.8k
    Super ideja.

    Uz financije problem je i infrastruktura jer u studenom na dobrom dijelu trećeligaških terena su njive,a i plus utakmice trebaju početi u 12-13 sati jer je kmično,a reflektora nema.

    Teško onda mogu ugurati trideset i šest utakmica posebno jer se radi o amaterima.
  • Kwedi
    3.8k
    Inače, masa naših sa sjevera države umjesto treće i četvrte lige, radije igra petu/šestu/sedmu austrijsku ligu vikendom di kroz jedan dan sve odrade kaj treba i mjesečno do hiljadu eura v žep pospreme
  • Mr Blue
    4k
    Zato kažem, vjerojatno postoje objektivni razlozi zašto to kod nas ne bi moglo proći (vremenski uvjeti i katastrofalna infrastruktura prvenstveno).

    Ali me nitko ne može uvjeriti u to da amateri ne bi mogli odigrati 36 utakmica tijekom sezone, kad bi za to postojala odgovarajuća infrastruktura (doslovce samo normalan teren). Kao što sam već rekao, U jako niskim rangovima, engleski amateri "tokari i poštari" igraju u ligama između 20 i 24 ekipe. Uz to igraju i nekakve regionalne kupove, a naravno i FA kup, odnosno kvalifikacije za isti. Mislim da fond utakmica ne bi bio problem, koliki je problem infrastruktura..
  • xavier
    12.1k


    Dobro, trebaš uzeti u obzir da Englezi igraju cijelu godinu dok je kod nas zimska pauza 2 mjeseca što više lige nadoknade početkom sezone u 7. mjesecu.
  • deda
    32.9k
    Najidealnije bi bilo napraviti razdiobu profesionalaca i amatera. I prema tome sastaviti lige. Ne bi više nikakvih nesporazuma bilo. Naravno profesionalne momčadi bi morale zadovoljiti i kriterije licenciranja.
  • deda
    32.9k
    U OPATIJI ODRŽAN TEMATSKI SASTANAK HNS-A
    U Opatiji je na prijedlog Davora Šukera, predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza, održan tematski sastanak HNS-a na kojem se razgovaralo o budućnosti nogometnih natjecanja.

    Uz predsjednika Šukera, sastanku su nazočili izvršni direktor Marijan Kustić, članovi Izvršnog odbora, potom glavni instruktor Petar Krpan, voditeljica međunarodnih poslova i licenciranja Ivančica Sudac te čelni ljudi Odjela natjecanja, uključujući koordinatora natjecanja Nevena Šprajcera i povjerenika HT Prve lige Josipa Breznog.

    Osim o aktualnoj situaciji i stanju nakon što je završila kriza izazvana koronavirusom, po pisanju Sportskih novosti, pričalo se o budućnosti natjecanja u Prvoj, Drugoj i Trećim ligama.

    Uz to što je potvrđeno kako je prvoligaški optimum deset klubova, intencija je HNS-a da se s vremenom Druga liga smanji na 12 klubova, kao i što bi u budućnosti tri Treće lige brojale po deset klubova. Takvi planovi sa sobom povlače i situaciju da bi se, moguće, još samo iduće sezone u drugoligaškom okruženju mogle natjecati druge momčadi Dinama, Hajduka i Osijeka.
  • Crusades1986
    12.7k
    Loša odluka ovo za B ekipe prvoligaša. Nemamo mi jaku i veliku drugu ligu kao lige petice recimo pa da te druge ekipe mogu maksimalno igrat treću ligu. Više ce stete imat prvoligaski klubovi koji su imale B ekipe nego sto ce to doprinjet kvaliteti druge lige i drugoligaskih klubova.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.