• SAS1987
    14.8k
    Nakon godina planiranja je meni omiljeni brazilski klub Atletico Mineiro počeo s izgradnjom MRV Arene. Stadion će primati nešto iznad 45 000 gledatelja i kažu da će biti najfunkcionalniji u Brazilu. Uz stadion će biti 4600 parkirališta, megastore, muzej itd. a ispred / oko stadiona veliki plato na kojima će se prije utakmice družiti navijači, kupovati hranu, piće, rekvizite itd. Na takav način misle generirati veliku lovu. Svaki segment je jako precizno planiran pa tako i lokacija - stadion se nalazi uz glavne prometnice tako da će svatko moči brzo doći do stadiona. Ja mislim da je stadion možda malo premali i trebao bi imati "kop". Osim toga mi je super stadion i nadam se da će podiči klub na jedan novi nivo.

    estadio_do_galo17.jpg
    09_-_externa_diurna_v01_tITOv1u.jpg
    ValGavI.jpg

    Lokacija je u biti neko brdu kojeg trebaju sravnati sa zemljom.. znači imaju jaku puno rada prije početka gradnje stadiona. Nadam se da neće ići sporo ko u Osijeku

    1588259452268-png.97456
  • SAS1987
    14.8k
    Da ne idem u offtopic na topicu HNL.

    Inino igralište
    Kapacitet - 6 000
    Igralište na Podmurvicama (nekad zvano Inino igralište) – malo više od običnog igrališta, ne bi se sramili ni neki prvoligaši da ga imaju, tu igraju županijski ligaši Zamet i Lokomotiva i treniraju mlade kategorije Rijeke.

    Povijest
    U Riječkoj rafineriji se na svoje nogometaše gledalo s naklonošću, što potvrđuje odluka o izgradnji igrališta za njihove potrebe. Ono je izgrađeno 1971. na riječkim Podmurvicama, neposredno uz skupinu stambenih nebodera što ih je Rafinerija podigla za svoje radnike. Igralište je prvi put ugostilo članove NK INA u srpnju 1972. Moglo je primiti šest tisuća gledatelja. Nema dvojbe kako je i ono pomoglo da se ostvare vrijedni rezultati. Rafinerijina ekipa tako je 1981/82. postala pobjednik Regionalne lige i plasirala se u višu, Republičku ligu. U travnja 1981. na igralištu je odigran prva utakmica pod rasvjetom. Naftaši su (isprva poslovodstvo Rafinerijino, potom poslovodstvo Inino) odlučivali o igralištu do 1998. kada je prodano Gradu Rijeci.

    Preuzeto sa: https://www.lokalpatrioti-rijeka.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=260

    file.php?id=4688&sid=3ac5853cca80e583f00874beb76d3e4e

    file.php?id=4690&sid=3ac5853cca80e583f00874beb76d3e4e

    file.php?id=4691&sid=3ac5853cca80e583f00874beb76d3e4e
  • Eduardo
    20.4k
    Još jedan mađarski projekt, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, nogometni klub iz Rumunjske, osnovan 2011., u vlasništvu Mađara. Naravno, gradi se novi stadion, kapaciteta 8,400 mjesta, UEFA kategorije 4.

    VIDEO

    image.jpg

    image.jpg

    image.jpg
  • agramZ
    2.5k
    madjari ce nas sve zajebati. kad zavrse sve te stadione pa svaki madjarski klub ima pravu infrastrukturu i onda novac usmjere u sportski dio klubova... a najvise me odusevljava arhitektura i ta umjerenost sto se tice kapaciteta.
  • SAS1987
    14.8k
    Arena Cagliaria, meni jako zanimljiv "temporary" stadion kojeg je Cagliari selio vec tri puta :rofl: Najprije na neki stari atletski stadion, poslje toga na bivsi stadion Cagliaria a kada su dogovorili da se taj stari stadion ruši onda su novi stadion premjestili pokraj starog :grin:

    Kapaciteta je oko 16 500, nesto iznad 3000 mjesta je natkrivenih. Gradnja je kostala 8 000 000€ za zavrsena za 4 mjeseca.

    Mozda nije najbolja Arena na svjetu ali mi je fora da ga po potrebi usput presele iz livade do livade :grin: Naravno, takav stadion nije rjesenje za Dinamo, jer bi se veliki gazda zbog necega mogao naljutiti i premjestiti ga u Hercegovinu :cool:

    w0i9cyp8m1k96wef.jpg
    lqmjkdo7d40usmti.jpg
    hvz5ldkuyotfj7n2.jpg
    vvhvv883xzs5lw4s.jpg

  • Navijač Dinama
    8.4k
    kad već pričaš o stadionima , taman mi pade jedan na pamet, stadion Young Boysa , nama bi legao, još samo kad bi zamjenili sjeverne i južne tribine da navijacka bude na sjeveru a gostujuci sektor u kutu na jugu
  • SAS1987
    14.8k
    mislim da je netko vec pisao o young boys stadionu. Meni jako solidan stadion ali nije bas moj omiljeni tip stadiona :smile:
  • Navijač Dinama
    8.4k
    a Schalkeov Veltins Arena ili kako već ? :grin: još je plave boje :smile:
    naravo mislim preporuka za Dinamov stadion
  • Infinity
    16.5k
    Veltins ne bi napunili ni u polufinalu lige sampiona protiv Reala. Razmisljati o takvom stadionu je suludo. I Bern nam je maksimum svih maksimuma.

    Al pogledati stadion Shcalkea i uzeti kao uzor? Svakako. Pivovara u nazivu i kilometri i kilometri pivovoda na istom :cool:
  • SAS1987
    14.8k
    ako pricamo o stadionu dinama.. Stadion u dresdenu ili rapida :grin: ali budimo realni, godinama cemo igrati na maksimiru brez istoka ili jos vjerovatnije u kranjcevicevoj. Igranje u kranjci (uz manje investicije) bi za hnl cak bio korak unaprijed. Manji stadion i tribine odmah uz teren garantiraju vrhunsko atmosferu na svakoj tekmi.

    Ako bi nam trebao veci stadion (od 40k, a ne treba nama) onda bi mi idealan bio onaj od slask wroclava. Gradnja stadiona veceg od 30k bi bila ludost a pogotovo veltins arene :rofl:
  • agramZ
    2.5k
    stadion young boysa je dosadna klasika, dvije etaze, tribine bezpotrebno nekoliko metara udaljene od travnjaka itd. a opcenito kad se gradi stadion ne kopira se samo jedan drugi 1:1..
  • Infinity
    16.5k
    Ja bih rado vidio neku kombinaciju. Stadion malo divlji, ali moderan. Naravno, sve tribine uz teren, al ipak da da je prepoznatljiv. Vec sam pominjao La Bomboneru, al mnogima se nije svidjelo :rofl:
  • Navijač Dinama
    8.4k
    Ma krajnča je dobar stadion ne smeta mi, samo travnjak tj. onu oranicu da urede malo i da , da derbi nipošto ne igramo tamo, malo je to kappaciteta za derbi jedino ako tovarima necemo dat 150 karata :razz:
  • Eduardo
    20.4k
    samo travnjak tj. onu oranicu da urede maloNavijač Dinama

    Kakvu oranicu? Da te nije sunce udarilo malo?
  • Infinity
    16.5k
    A gdje bi igrali derbi? U Varazdinu? Kuci dodje 15.000 ljudi, gore sigurno ne bi doslo. Ako Kranjca bude domaci teren u HNL-u to treba biti i na derbiju. Mislim da zapad ima 3.500 stolica. Na istok stane jos sigurno 3.000 ako bude stajanje. Gostima napraviti sektor na sjeverozapadu za nekih 300-400 ljudi i to je to.

    Dinamo HNL mora igrati u Zagrebu, pogotovo derbi. Domaci teren je domaci teren. U Kranjci ce biti ugodnije pred 7.000 nego u Osijeku pred 15.000.

    Teren u Kranjci ce mozda bolji nego na Maksimiru. Izgleda da nisi tamo gledao utakmicu bar dvije godine. Sredjeno je to, Wembley za sirotinju :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.