• DrawTube
    4.9k
    Jedini javni prijevoz koji u Zagrebu koliko toliko funkcionira je HŽ u smjeru zapad - istok i obrnuto.

    Odlična je stvar kod Kranjče što je na manje od 10 minuta hoda od zapadnog i glavnog kolodvora i 5 minuta hoda do tramvaja. Nikome iz Zagreba se ne isplati ići autom na tekmu

    Ne dao Bog sa se gradi negdje na jugu grada, tamo jgp ne postoji

    @Ali Blato je užasan prijedlog. Evo npr, Sesvete su 12 kilometra od Trga, Blato 11. Od Sesveta do Trga se vlakom ujutro dođe za 10 minuta, od Blata to Trga ima valjda 40 minuta mučenja

    Na Tekme radnim danom bit će nemoguće doći. Kranjča doslovno ima 3 moda javnog prijevoza na 7-8 minuta hoda
  • Ali
    2.2k

    Koliko ke tramvaj udaljen od Arene <2km
    Ona ogromna livada na Preckom prek puta Z-centra je okretistu tramvaja...

    A parking u kranjci ??? Pa tam ne stane ni da 70% gledatelja dodje javnim prijevozom a 20% sa bajsom nemas di bicikle tolike sparkat
  • Dudu9
    816
    Da bi gradio bilo di grad mora bit vlasnik, u prečkom iza okretišta vlasništvu privatnih osoba i planira se tamo gradnja stanova
  • NitkoBitan
    17.8k
    Mislim da je stadion u centru grada privilegija. Nema Kranjca kapacitet od 30 tisuca mjesta nego od 11-12. Ljudi ce se naviknut ranije dolazit i "odradit" dio pjeske. Kranjca je unutar pola sata hoda od Trga bana i Glavnog kolodvora, mislim da ce mnogima (pogotovo izvan Zagreba) odgovarat provest vrijeme u centru grada pa prosetat do stadiona.
  • Mali dioničar
    15.3k
    0:39

    Uplata za taxi 35€ do centra grada sa čuvene Allianz Arene. Skoro 2 sata nam je trebalo od stadiona do centra grada. Jedini javni prijevoz jedna jedina linija vlaka ne radi. Hodanje po mraku po slabo naseljenom predgradju dok ne naletiš na taxi.

    Prosječna osoba hoda brzinom 5 km na sat.

    Za ta dva sata koliko nam je trebalo od čuvene “stadion van grada Allianz Arene” bi u Zagrebu došli od Kranjčevićeve do Dupca na istok ili do Jankomira na Zapad bez problema i to pješice.

    Od Maksimira do doma do centra grada hodam maksimalno sat vremena normalnog hoda s noge na nogu ako tramvaji ne voze.

    Na 5 kilometara radijusa od Maksimira i Kranjčevićeve pješice na stadion(e) može doći toliko ljudi da vlastitim autima trebaju dolaziti samo navijači iz drugih gradova.

    Kad se na to doda da Maksimir ima direktnu vezu tramvajem od istoka grada preko Dupca, od zapada preko Črnomerca, od juga tramvajima koji voze Avenijom Dubrovnik, a da je Kranjčevićeva na sjecištu apsolutno svakog tramvajskog pravca grada Zagreba i kad se doda na to da oba stadiona imaju stanice vlaka u neposrednoj blizini, ne znam kome, zašto i do kada se treba obrazlagati lokacija jednog ili drugog stadiona.

    Poučak Otta Barića jr o tome kako to nije prostor za javna okupljanja demantiran je oduvijek.

    Značajno veći broj ljudi je pohodio sportska natjecanja prije nego ga pohodi danas. Dom sportova bio je krcat za igranja Cibone i RK Zagreb, sam stadion u Kranjčevićevoj za igranja NK Zagreba, Maksimir je naravno imao 3-5 puta veću posjetu nego sada i nikada nikome unutar grada nije trebalo 2 sata da se vrati bilo iz Doma sportova ili s Kranjčevićeve ili iz Maksimira.

    Uz ove činjenice samo bih pozdravio biserne upise o “stadionima van grada”, savršenim lokacijama tipa Blato ili Rugvica i sve ostale nebuloze koje su bile u opticaju.

    Frustrirani stanjem stadiona svi skupa imamo pravo mrzovoljno prigovarati, ali ne vidim niti jedan razlog da netko tko voli nogomet prigovara LOKACIJAMA stadiona u Zagrebu.

    Netko tko ne voli nogomet bi jasno htio da nema gužve, huka s tribina i gungule koju nosi nogometna utakmica i naravno da bi htio takva dogadjanja preseliti u pizdu materinu, ali zbilja ne razumijem apsolutno ni jednog nogometnog zaljubljenika Zagrepčana kojem ove lokacije, tradicionalne lokacije zagrebačkog nogometa ne odgovaraju.
  • jedan u nizu
    8.4k
    Ljudi ionako zagovaraju stadion van grada da svi kogu doci autom.
    Po tome bi nam trebali NFL stadioni koji se nalaze van grada a povrsina parkinga je nekoliko puta veca od same povrsine stadiona.

    Kranjca ce biti super, ima nekoliko tramvajskih linija koje vode direkt do stadiona iz raznih smjerova grada, vlak je blizu, di ces bolje.
    Samo se fine guzice trebaju naviknuti malo voziti javnim prijevozom
  • Droljo
    8.2k
    Korteo svaku tekmu sa nekog velikog parkinga :wink:
  • Mali Zeus
    13.3k
    neki info, osim insajderskog ili reko Tomica na televiziji? Stvarno se trudim čim više šutjeti na temama o stadionu, ali mi kontra ovih koji (kao i ja) stalno propituju, više smetaju ovi koji nemaju zapravo kao ni mi nikakav kvalitetan argument niti dokaz da se išta događa osim da netko vrti pare na stalnim projekcijama i pripremama dokumentacije i one stare "znaju oni koji trebaju znati"... kao da mi koji bi financirali taj stadion nebi trebali znati...mali M

    Evo info je da je zatražena građevinska.
  • mali M
    5.2k
    Okej, "zatražena je" znači nikakav konkretan pomak. "zatražena je" ne daje vremenski rok, daje mjesta komplikacijama i produženjima rokova, čekanjima Grada da mu jedna gradska institucija oteže (što mi je najveći paradoks u ovoj situaciji). Sve okej, zatražena je građevinska, samo u dalje ukazujem da svi vidimo da se puno zuji i malo meda daje. Sad razlika je što ću recimo ja reć da se daje malo meda, a drugi će reć pa slušaj kako jako zuje, sigurno se sprema velika pošiljka meda! I jedni i drugi smo relativno u pravu, a jedino što je baš činjenica je da ima malo meda, tj. da stadion u Kranjči još nije niti dobio sve dozvole niti završio dokumentaciju i da se ništa ne događa s radovima. (Ove fore, rušim staru birtiju i skladište ne brojim jer na tome sve može još uvijek i ostati i to ne dira stadion)
  • The Undertaker
    5.5k
    Ako je zatražena građevinska dozvola znači da je gotov glavni projekt (preduvjet za izdavanje).
    Sad možemo čekati da vidimo koliko će to trajati. U međuvremenu valjda rade izvedbeni projekt.
  • gledatelj
    586
    Imam dojam da i kad se sagradi stadion će neki ovdje reć, ok sagrađen je, ali to nije nikakav pomak jer vodokotlić u WC-u ne radi.
    Ok je kritizirat, al dajte bar jednom nešto pozitivno. Svi bi voljeli da su stadioni još jučer napravljeni, ali treba vremena i strpljenja očito. I lijepo je konačno vidjet neke pomake. Polako, ali sigurno.
  • Robi T
    243
    Kranjca ce biti super, ima nekoliko tramvajskih linija koje vode direkt do stadiona iz raznih smjerova grada, vlak je blizu, di ces bolje.jedan u nizu

    Koliko se sjećam najavljena je i željeznička stanica negdje iznad Vukovarske.
  • scooniepenn
    3.3k

    Ako se radi izvedbeni projekt, a izvjesno se radi, i ako je planirani pocetak radova sijecanj, ne vidim nikakav problem da sve bude spremno za 3 i pol mjeseca koliko je ostalo do sredine sijecnja.
  • The Undertaker
    5.5k
    Samo natječaj za izvođača će trajati minimalno dva mjeseca i to je vrlo optimistički. Ako krenu prije travnja (govoim o ozbiljnim radovima a ne čišćenju terena) onda smo na konju.
    Kao što sam već napisao, prvi checkpoint je predviđena lova za stadion u budžetu za 2025. To bi trebalo biti vidljivo (studeni) puno prije natječaja.
  • Crusades1986
    12.5k
    Okej, "zatražena je" znači nikakav konkretan pomak.mali M

    :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.