• Remiza
    54
    Baš teški cringe, ali da je to barem jedino jer kaj reći na chatGPT objave, pozivi u Arenu i sl.
    Postoje neki razgovori da se to zaustavi i da krenu s normalnim marketingom, ali kako odavno ništa nije normalno oko kluba teško je očekivat da će ovo biti normalno.
    Upravo vidim da je došao zadnji stranac kojeg se čekalo pa sada u utorak protiv SC-a možemo vidjet koji su realni dometi te ekipe jer protiv Zadra to nije ličilo na niš.
  • TresnjevkaZG
    699
    Pricas gluposti, imaju Higuitu na golu i Douglasa, to je to od stranaca sta imaju na ovom prvenstvu.
  • Omake
    2.9k
    Par NBA vijesti

    Derrick Rose otišao u mirovinu. Hrvatski zet Zach Lowe dobio otkaz u ESPNu.
  • dinamozivivjecno
    2k
    tuzna vijest za sve NBA fanove , preminuo je Dikembe Mutombo :meh:
  • Jaro
    7.5k
    tuzna vijest za sve NBA fanove , preminuo je Dikembe Mutombodinamozivivjecno



    Vise obrane u ovom videu nego u zadnjih 10 NBA sezona
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Može li itko pobliže objasniti stvari oko Cibone? Ja sam ona starija generacija koja je odrasla uz Cibonu i koja osjeća emotivnu vezu sa Cibonom. Kada kažem da sam starija generacija to znači da sam stariji od 25 godina, da mi rastu brada i brkovi i da sam toliki old timer i senior citizen da čak pamtim ta davna vremena prije 15 godina kada je Cibona igrala Euroligu.

    Kao klinac sam početkom 00-ih pratio Cibose u Euroligi kada su padale ekipe poput Barcelone, Panathinaikosa, Fenerbahčea, Maccabija itd. Sjećam se Scoonija Penna, Davisona, Rimca i tih igrača. Cibona je tada bila ozbiljna europska ekipa koja je imala kvalitetan roster sposoban da doma (a ponekad i u gostima) pobijedi europske velikane. Cibona je i sama bila velikan i zvučno ime europske košarke. Svi su cijenili Cibonu zbog velike povijesti i tradicije.

    Zadnje što sam zapravo pomno pratio su bile godine kada je Cibona sa Blessingameom, Šarićem, Kuridžom, Rozićem senzacionalno osvojila ABA ligu. Sjećam se da je final four bio u Beogradu i da je bankrotirana Cibona pored Zvezde, Partizana i Cedevite bila potpuni autsajder. Koeficijent na Zvezdu u polufinalu je bio negdje 1,15 ali je Cibona čudesno, mimo svih očekivanja prošla u finale. U finalu je Cibona opet napravila senzaciju i dobila visoko favoriziranu Cedevitu - privatni projekt mufljuza Tedeschija sa navijačima (radnicima) koji su morali dolaziti na sve utakmice Cedevite da ne bi popili otkaz. Klasična predivna hrvatska kapitalistička priča.

    Što se sada događa sa Cibonom? Vidim da su dovedena neka ozbiljna pojačanja. Tko su sponzori? Može li Cibona barem donekle postati ozbiljan klub kao što je to bio nekada?
  • Remiza
    54

    Situacija u klubu je zadnjih deset godina komplicirana do razine da je nemoguće to pojasnit u par rečenica na forumu, ali s druge strane opet i jednostavna da stane u jednu rečenicu, klub je prošle godine došao na samo dno financijski, organizacijski, igrački i na sve druge načine.

    Sada ipak postoji neko svjetlo na kraju tunela i izgleda da su se neke stvari pomaknule s mrtve točke. Za početka sportski dio je ipak doveden do toga da ne postoje otvorena dugovanja koja blokiraju registraciju igrača i slične stvari kojih je prošle godine bilo tako da je složena ekipa za koju treba vidjet kako će funkcionirat, ali evo jučer prva pobjeda u ABA ligi budi nadu. Dovedena su tri stranca koje ne želim prerano sudit, čini mi se da mogu igrat ok rolu u ABA ligi, a za PH bi trebali biti i više nego dominantni u pojedinim utakmicama. Recimo da je sportski dio takav da je izgledna borba za naslov i kup, daleko smo od uloge favorita, ali uz uigravanje možemo igrat sa Splitom i Zadrom.

    E sad, drugi dio koji se ne tiče samog sporta nego svega u i oko kluba je za sada još uvijek pomalo mističan. Neka lova postoji, samo je još uvijek nejasno koji je krajnji cilj "investitora" od čega su jednim dijelom to Ameri (Indijci) koji plaćaju strane igrače, a drugi dio investitora su par domaćih firmi koje garantiraju kakvu takvu stabilnost za ovu sezonu. Najveći trenutni problem je marketing koji stoji na mjestu, možda bolje rečeno, ide ispod razine kluba kakav bi jednom trebala Cibona biti. Ukratko, medijsku prezentaciju kluba rade ljudi koji s košarkom i Cibonom nemaju pretjerane veze pa se gube na svakom koraku, pišu glupe najave, stavljaju cijenu karata koja je van pameti, ne razumiju kolika je potreba vratiti Ciboni vidljivost u gradu i da njihov pristup ne vodi nigdje. Primjera radi dovoljno govori podatak da sutra kreće prodaja godišnjih karata i to isključivo zbog pritiska grupe ljudi koji su okupljeni u udrugu Mi smo Cibona, a koja zbog svoje brojnosti ne može utjecati previše, ali dečkima svaka čast za sve kaj pokušavaju.

    Zaključak svega je da je klub preživio kaj je najvažnije, a sad svi u i oko kluba moraju zapeti i pokušat nešto napravit. Ekipa je takva da se ove sezone može očekivat borba, a nadam se da će i organizacijski dio pratit tu borbu.
  • Zagreb1992
    1.7k


    Ono ključno odblokiran HKS i napokon kompletni ..Ono što mi je drago da su dosta mladih igrača doveli koji će dosta participirati kroz sezonu u PH ..Od domačih igrača se uzelo Bart, Ročak , Skorić ..Uz to dodati malog Katanovića koji je ogroman dobitak u budućnosti za košarku

    Ako budu pratili ljude iz uprave i ne kasne plaće bit će ovo dobra sezona i po meni borba za oba domaća trofeja
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.