• Stihl
    3k
    Čevosi

    Krmić ili vratina?
  • domobran86
    179
    Krmić
    EKV ili čorba
  • Neki tip
    21.3k
    Svakako ponasanje po principima, al smatram da oportunizam ne mora bit nuzno los, vjerujem da to vise razumije Neki tip sa Zapada pa nek mozda i on da svoj odgovor na Majkijevo.Dino

    Misliš da sam ekspert za oportunizam ili principe? :brow: :grin:

    Moje mišljenje ukratko, kad već pitaš za isto - naravno da je dosljedno, principijelno ponašanje poželjno, ali može biti i štetno pa i za vlastiti život ili bližnje. Oportunizam promatran kroz prizmu obrasca društvenog ili političkog ponašanja je s razlogom negativno percipiran, jer podrazumijeva izostanak ikakvih vrijednosti, ideala i načela. S druge strane, oportunizam je i neka vrsta snalažljivosti, prilagodljivosti pa time i znak inteligencije.

    Evo jednog (nažalost stvarnog) primjera..

    Jedan čovjek, Ličanin, ne bih detaljnije, nakon upada JNA i četnika u selo 1991. odveden je u Knin u zatvor.. bio je civil. Tamo su ga kao i ostale tukli, ali njega posebno.. Naime, tjerali su zarobljene civile da pjevaju srpske i četničke pjesme. Na zapovijed "sad ćemo vojvodu Sinđelića", odgovorio je "vi imate vojvodu pa mu pjevajte, a ja imam vilu Velebita pa ću njoj..". Pretukli su ga na smrt.

    Zašto ova grozna priča? Zato što je to čovjek s jedne strane vrijedan divljenja, principijelan po cijenu života, doslovno. S druge strane, lišio je sebe života, a djecu oca, unuke djeda, svoju babu partnera za zadnjih 15-20 godina života. Naravno, mogu se na neki način ponositi njime, no mislim da bi ga svi radije imali uza se.

    Eto, nije ispalo ukratko, ali ni pitanje nije tako banalno kako se čovjeku učini...
  • kinfa95
    489
    EKV
    terenac ili sportski auto
  • puxigadjurdja
    1.7k
    Cesnjak i ljuti feferon
    Ćevapi ili kobasice?
    TrnskoU18

    Češnjak
    Ćevapi

    Cedevita ili Lokomotiva?
  • Dino
    2.7k
    Misliš da sam ekspert za oportunizam ili principe?Neki tip sa Zapada

    Ma mislim da razumijes neka ovak filozofska pitanja malo vise od ostalih :grin:

    Oportunizam promatran kroz prizmu obrasca društvenog ili političkog ponašanja je s razlogom negativno percipiran, jer podrazumijeva izostanak ikakvih vrijednosti, ideala i načela.Neki tip sa Zapada

    Ovo me zanimalo. Oportunizam iskljucuje nekakav zdravi moral, ideale i principe, a i obrnuto sto se vidi na ovom malo brutalnijem primjeru.
  • Dino
    2.7k

    Lokomitva :yum:

    Zadar ili split?
  • ZDS86
    206
    Split

    Dozivotna kazna zatvora ili od 250 godina
  • Neki tip
    21.3k
    Oportunizam iskljucuje nekakav zdravi moral, ideale i principe, a i obrnuto sto se vidi na ovom malo brutalnijem primjeru.Dino

    Oportunizam kao obrazac ponašanja, kao način nečijeg funkcioniranja, da, ali mislim da smo svi u životu povremeno oportunisti. Ili barem većina.
    Dosljedno držanje svih naših moralnih principa i vrijednosti, u svim situacijama i okolnostima, u nekim slučajevima može voditi i pod zemlju, kao u gornjem primjeru. Esktremnom, ali tu je da oslika poantu. Ili u gadan poslovni neuspjeh.
    Najjednostavnije rečeno, oportunizam nije nemoralan ili protuprinipijelan, više je izostanak, zanemarivanje prvog i drugog. Vjerujem da kužiš razliku. :)
  • Neki tip
    21.3k
    terenac ili sportski autokinfa95

    Ne znam zašto je ovo pitanje preskočeno pa ću ja odgovoriti:

    Terenac, ali pravi, ne za šminku. Vozio i jedno i drugo, dosta, off road u dobrom terencu je čisti užitak.

    Dozivotna kazna zatvora ili od 250 godinaZDS86

    250 godina, oportunistički izbor. :lol:

    Duga kosa ili obrijana glava?
    Cijeli život bez najdražeg sporta (i igrati i gledati) ili bez svih ostalih sportova?
    Fina večera uz svijeće s curom/ženom koju voliš ili frendovi, ćevosi, pivo i tekma?
    Nova Dacia ili 15 godina star BMW/Audi/Mercedes?
    Osvojiti olimpijsko zlato u individualnom sportu po izboru ili biti u prvih 11 i osvojiti s Hrvatskom SP u nogometu?

    Volio bih da par ljudi odgovori, ako vam se da..
  • Dino
    2.7k
    Vjerujem da kužiš razliku.Neki tip sa Zapada

    :up:

    Obrijana
    Bez svih ostalih sportova (izzi)
    Frendovi, burek i jogurt, nakon tog piva i proljev i tak.
    15 godina stara mecka
    Osvojiti SP u nogometu definitivno

    Nebu bilo novih dvojbi
  • kinfa95
    489
    obrijana glava
    bez svih ostalih
    frendovi, pivo i tekma
    nova dacia
    SP u nogometu
  • deda
    32.8k
    Duga kosa
    Bez svih ostalih
    Žena
    Dacia
    Nogomet
  • nkdz
    887
    obrijana glava
    bez svih ostalih
    cura
    dacia
    nogomet

    sportklub ili arenasport
  • Navijač Dinama
    8.4k
    arena

    Soroš ili Trump
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.