• Keyser Soze
    10k
    Je li ikom odbilo kupnju jer nema neki mtoken?

    Onda smo pokušali s drugog računa i piše da već imamo kartu
  • Minken Bojna
    7
    ista situacija, sad nemrem kupiti
  • Keyser Soze
    10k
    Izađi i izlogiraj se pa za 15 minuta probaj opet, mi smo uspjeli.
  • BeckaSkola
    80
    Pitanje za ekipu koja je bila u Münchenu:
    Kao prvo nadam se da ste svi stigli sretno svojim kucama :pray:

    Da li je netko dobio ulaznicu i narukvicu sa voucherom sa tudjim imenom tj. jel netko usao na tribunu sa tudjim imenom na karti/voucheru?
  • jedan u nizu
    8.2k
    Nama kojima je i svaki Max udaljeniji nego ZG ekipi pola HNLa za dolazak na karatanu kao prvo treba uvijek godišnji, a kao drugo iziskuje i nepotrebne troškove...i onda potrošiš dan i lovu za put, a ostaneš bez karte jer dođe lokalna ekipa s buntom iskaznica pa pokupi tih par stotina ulaznica.ZrnTSCHeZ

    Podjele i kome je lakse/teze mozes raditi na sto razlicitih osnova.

    Udaljenost mozes navesti kao primjer i u Zagrebu. Nije isto nekome sa Borongaja doci na tekmu, ili nekome sa zapada grada ili iz Novog Zagreba recimo.

    Mozes navesti posao recimo. Netko tko je nezaposlen, ili je student, ucenik, ili netko tko ima felskibilno radno vrijeme je u vecoj prednosti nad nekim tko to ne moze. Ja recimo radim u smjenama i stalno se moram mijenjati za smjene i za utakmice i za karte. Cak i imam mogucnost toga sa kolegama (doslovno samo sa dvoje ljudi mogu dogovoriti tako nesto) i kolege mi izlaze u susret, ali i ja njima moram, tako da ja dosta razlicith smjena, duplih smjena i drugih stvari moram odradit. I to x20 u sezoni.
    Nekome je iz Zagreba ista problematika sa poslom, godisnjim i vremenom kao nekome tko nije iz Zagreba.

    Mozes navesti i obiteljsku situaciju, netko ima djecu, roditelje. Netko ne moze ne doci po dijete u vrtic, ne moze ostaviti dijete samo doma, netko nema baka servis.

    Mozes navesti jako puno razloga zasto je nekome lakse, nekome teze, i to nije samo udaljenost s posla.
    Ali jednostavno je tako. Nekima je teze i nekima je lakse. Ne mozes reci da je to uvjet da netko ima primat na karte.
    Netko sa Borongaja ide na svaku tekmu i svako gostovanje, a netko putuje iz Slavonije na iste te tekme.
    Zasto bi slavonac imao prednost ispred borongajca? Zato sto trosi vise vremena i novaca od njega? Da li zato ima pravo na tako nesto ili se moze nazvati 'boljim' navijacem? Pa nije ovaj s Borongaja 'kriv' sto ga je zivot doveo tamo. I nije ni slavonac 'kriv' sto je daleko od kluba za koji navija pa mu je teze.

    Nikad nece nista biti 'fer' ili 'vise fer'. Nikad neces moci odrediti najpravedniji sustav s kojim ce vecina biti zadovoljna. Mozes pokusati, u jednom dijelu ces i uspjeti, ali to nikad nece zadovoljiti sve.
  • rioda
    4.8k


    Neće Slavonac biti u prednosti nad Borongajcem nego će imati iste šanse za kartu. I iste troškove...

    Neki kao da nisu svjesni broja ljudi izvan Zagreba koji dolaze na utakmice pa ne vidim zašto bi se takvim ljudima otežavao pristup ulaznicama
  • jedan u nizu
    8.2k
    Neće Slavonac biti u prednosti nad Borongajcem nego će imati iste šanse za kartu. I iste troškove...

    Neki kao da nisu svjesni broja ljudi izvan Zagreba koji dolaze na utakmice pa ne vidim zašto bi se takvim ljudima otežavao pristup ulaznicama
    rioda


    naravno, ali ces tu imati i druge ljude koji po nekoj 'logici' manje zalsuzuju biti u toj prilici.
    One ostale koji ne idu na utakmice kao i ova dvojica.
    Ne kazem da ja problem u tome, nego ce onda obojica imati otezani pristup.

    Ma ne kazem ni da netko tko ide rijetko ili skoro nikada, nema pravo na ulaznice, dapace, negdje se mora krenuti. Ali jednostavno za gostovanja i limitirani broj karata nikada neces moci imati smisleni loyalty program.
    Za domace utakmice mozes, i to imamo/cemo imati. Ali za gostovanja ne mozes. Uvijek ce netko imati otezani pristup.

    Netko je spreman doci i cekati fizicki i 12 sati da dode do karte. A onda mu karte uzme netko u dva klika na mobitelu s puš pauze.
    Netko je spreman uzeti dva dana godisnjeg, potrositi dosta novaca za put i doci u red za karte, dok mu karte uzme netko tko je dosao do stadiona za 5min i potrosio 0 eura.


    Je li fer? Nije, ali je realnost.
    Jako je kopleksna cijela tema.
  • nemapredaje
    3.2k


    Ja sam uz svoju podignuo još njih 5 bez ikakvih dokumenata za ekipu ispred hotela
  • Georg Koch
    4.5k
    koliko si toga ispisao sto nema smisla s obzirom na "fer" ili "olaksice" prilikom kupovanja ulaznica na TP nekome tko zivi u Zagrebu, u odnosu na onoga iz Đakova, ili pak Mostara, Ljubljane.
    Sta sad, netko ce se odluciti na manji broj djece zbog troskova zivota kako bi mogao cesce na utakmice voljenog Dinama?
    Ili pak, jos si samo trebao navesti kategoriju kucni ljubimci, jer on ima psa koji kaki bas u vrijeme otvaranja karatane.
    Daj...
    Jedna jedina je tu stvar, a to je zemljopis.
    Naravno da netko van RH (a velika masa pohodi utakmice) je "ostecen" ili ti ga u nezavidnoj situaciji prilikom kupovanja na karatani.
    Jer treba naci nekoga tko ce za ove vece tekme gdje su guzve i gdje je problem u karatani, cekati 2.5 sata do otvaranja karatane, sama kupovina i slicno.
    Nadam se i vjerujem kako su ljudi i u klubu svjesni toga te da se nesto moze uciniti za sve nas udaljene stotinama kilometara, a ne par tramvajskih stanica.
  • ZrnTSCHeZ
    58

    Neki kao da nisu svjesni broja ljudi izvan Zagreba koji dolaze na utakmice

    Moja slobodna procjena je da je omjer ZG prstena i ostatka iz HR/BiH na tribinama cca fifty-fifty...u "najgorem" slučaju 60-40 za metropolu
  • jedan u nizu
    8.2k
    Ili pak, jos si samo trebao navesti kategoriju kucni ljubimci, jer on ima psa koji kaki bas u vrijeme otvaranja karatane.
    Daj...
    Georg Koch

    citaj s razumijevanjem.
    Karikirao sam kako mozes tako navesti 100 razloga zasto je nekome teze/lakse, i kako jednostavno zivot utjece na tvoju mogucnost odlaska na utakmice/kupovinu karata.

    Jedna jedina je tu stvar, a to je zemljopis.Georg Koch

    Oprosti ali nije. Neke sam naveo radi karikiranja, ali su na mjestu. U svojoj ekipi imam ljude koji GO mogu uzeti dan prije doslovno, samo jave da ih nema i da koriste GO. Imam ljude koji se dogovaraju pa sta bude-bude, nekad uspiju nekad ne. A isto tako imam ljude koji 90% svog GOa moraju isplanirati do kraja siječnja za cijelu godinu i sansa da ode na neko gostovanja su nepostojece, ili da pohodi domace utakmice koje su radnim danom.

    Sta sad, netko ce se odluciti na manji broj djece zbog troskova zivota kako bi mogao cesce na utakmice voljenog Dinama?Georg Koch

    Kao sto rekoh, poanta uopce nije bila u tom smislu.
  • criticus
    2.2k
    Rasprodan je "kavez" na Kušek Apašu.
  • Georg Koch
    4.5k
    @jedan u nizu
    Mozes brate navesti i 101, ali nisu realni, ni djeca, ni kucni ljubimci, ni ljetovanje, ni turnir u pikadu (karikiram sve na max.)
    I upravo i GO, i masu drugih stvari mogu utjecati nekome da'l ce ici na Emirates, ili samo na Subicevac, ili mozda nigdje.
    Ali poenta svega je da te stvari poput GO, slobodnog dana, i svih drugih stvari muce onoga u Mostaru, kao i onoga u Đakovu, kao i onoga na Tresnjevci.
    Samo, uz to, ovaj iz druge drzave mora par dana i nekoliko nacina planirati i kupnju ulaznice gdje su navale.
    A ovaj gore ne. E o tom ja pricam.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.