• Infinity
    16.5k
    Corona(pivo) jer kod nas je Heineke brlja a ne pravi nizozemacNavijač Dinama

    Nisi ti probao sve ostale brlje kad ti je ovaj Heineken kod nas los :razz: Il nisi probao ni Heineken? :brow: Vecina piva za siroku potrosnju se ne puni u 'originalnim' tvornicama, nego se to odradjuje u nekim regionalnim centrima gdje se to pivo prilagodjava kupcima kojima ce biti dostavljeno. Imas Pan koji se puni u Srbiji, a uopce nije los, cak bolji i od Zuje i od Karlovacke, barem meni. Corona je ekstra pivo, al nije da je Heineken brlja samo zato jer ne stize iz Nizozemske. Nutella koju sam kupio direktno u Italiji odakle i potjece mi je zesce smece u odnosu na ovu u BiH. Pet puta sam gledao deklaracije da slucajno nisam pogrijesio. Ta talijanska smrdi u usporedbi s ovom. Pretpostavljam da nikad nisi probao holandski Heineken, nisam ni ja, pa do tad mozemo nagadjati, mozda je i ovaj slovenski bolji, ne svima, al dijelu ljudi. Ovo sto mi dobijamo iz Slovenije je bolje od mnogih brlja koje se prodaju po BiH. Uostalom, mozda ni Corona koju dobijemo nije meksikanac :chin:
  • Navijač Dinama
    8.4k
    baš zbog toga jer ovaj naš kao ds piješ Laško,a meni je laško teška muka, dok recimo Tuborg mi se sviđa ali Coronu sam pio u Španiji , u usporedbu sa našom kod nas je svjetlije boje ali okusi indetični donekle samo onaj piješ ko vodu od naših par se otreses za vijekove
  • xavier
    12.1k


    Bez da ulazim u ove ostale proizvode, kod pive je izrazito bitna voda i upravo tu nastaje najveći problem punjenja pive na drugom mjestu i zbog toga je drugačiji okus. Cola je isto različita u različitim državama, ali to je, za razliku od pive, namjerno. Negdje je manje, a drugdje više gazirana.

    Što se tiče stvari kao što je Nutella, tu se često štedi na lješnjacima za istočna tržišta. Ti se naravno navikneš na takav okus i onda ti je original "čudan". Imala je Podravka nedavno takvu spizodu s Linoladom gdje se pokazalo da u onoj za Srbiju ima puno manje lješnjaka pa su se iz Podravke pravdali kako su radili istraživanje i zaključili da "Srbi ne vole lješnjake".
  • Navijač Dinama
    8.4k
    Što se soka tiče ,prventstveno kole , za mene je najbolji sok daleko Sky Cola(ova naša bosanska),ako niste to probali, tople preporuke :grin:
  • KlasicZg
    556


    Band of brothers daleko najjaca ratna serija, a nema ni jedan film koji bi ga mogao nadmašiti.

    Roštilj ili pizza?
  • Infinity
    16.5k
    Sve ja to razumijem, al tvrditi da je npr. Heineken brlja samo zato sto se uvozi iz Slovenije mi je smijesno, pogotovo jer tvrdi netko tko nije probao 'original'. Ja sam samo naveo Nutellu kao primjer gdje mi je 'original' bio losiji od ovog sto se nama plasira. Heineken je meni uz Tuborg najbolja piva na BH trzistu. Mnogi ih ne vole jer su vodenaste, ja ih volim jer se od tri ne napusem ko krava kao od Zuje recimo. O glavobolji dan kasnije da ne pricam.

    Coronu sam pio u Španiji , u usporedbu sa našom kod nas je svjetlije boje ali okusi indetičniNavijač Dinama

    Donekle ne znaci da je isto. A ako ju ne pijes svaki dan onda tesko da mozes i ustvrditi neke slicnosti. Najbolji test je da pijes jednu za drugom.

    Uostalom, eto sam sad tvrdis da Corona kod nas i u Spaniji nije ista. Zasto ti onda Corona nije brlja samo zato jer nije meksicka kao sto je Heineken brlja jer nije holandska? Mislim, sve razumijem, znam ljude koji taj Heineken ne podnose, od tri ih glava boli kao mene od jedne Zuje, al reci da je brlja samo zato jer nije holandska bez da si probao holandsku i jos pored toga uzeti to kao argument za dati prednost Coroni za koju vec znas da nije identicna na svakom trzistu.

    Usput, Tuborg koji hvalis je danski, a puni se u Celarevu u Srbiji. Jel brlja? Probao sam oba, danski je bolji, al i ovaj iz Srbije je top.

    Svaki ukus mogu razumjeti, al glup argument ne mogu.
  • xavier
    12.1k


    Tuborg nisam probao 20 godina. Ne znam je li se u međuvremenu popravio, ali u sjećanju mi je kao grozna piva :smile:
  • Infinity
    16.5k
    Dobar je sad, barem meni. Al razumijem te, svi stariji koje poznajem u cudu pitaju kako itko moze piti to smece. Tu kod mene u gradu je to mozda cak pivo broj jedan. Ne znaci to da svima valja, al ja koliko vidim najvise se pije. Doduse, zalazim redovno u samo 3-4 kafane, mozda je drugdje nesto drugo zastupljenije.
  • Navijač Dinama
    8.4k
    rostilj naravno

    Pan ili Žuja
    Karlovačko ili Osječko
    Vukovarsko(meni jedno od najboljih piva u Hrvatskoj) ili Stari lisac
    Tuborg ili Becks
    Paulaner ili Holsten
    Levenbrau( :lol: oprostite na nepismenosti) ili bitburger
    Staropramen ili stella
    Sarajevsko ili tuzlansko(ako je netko probo)
    Štok ili badelov konjak
    Pelin ili rum
    Jeger ili vinjak
    Kava uz čašiču rakije ili kava bez rakije
  • Ero
    965
    Lowenbrau i bitburger uspoređivat?? Pa 0.3 bitburgera je skuplje od 2 ipo litra lowenbrau
  • Navijač Dinama
    8.4k
    stavio sam usporedbu koje je bolje, u nekim slucajevima ne samo za pivo nego opcenito ono sto je skullje ne znači da je bolje nego nesto sto je jeftinije
  • Neki tip
    21.3k
    Pan (zlatni),
    osječko,
    vukovarsko (kak je lisac upao ovdje?),
    becks,
    paulaner,
    bitburger,
    staropramen,
    sarajevsko (puuuno bolje od tuzlanskog),
    nijedno al ajd stock,
    pelin,
    jeger (mada ni on),
    i kava i rakija, al ne zajedno :) pa nek bude rakija bez kave ak moze tako :)

    Zmajsko (pale ale) ili Nova runda (apa)
    Grička vještica ili Zmajsko porter
    Krušovice ili Kozel
    Worthington white shield ili Guinness
    Benediktiner ili Franziskaner
    Paulaner ili Erdinger

    Inače, u svakoj zemlji u kojoj sam bio probao sam po par vrsta piva pa ak ima jos takvih manijaka ovdje da su pili latvijska, rumunjska, ukrajinska, finska i ina "egzoticna" piva javite se (znam da je ovdje dosta ljudi dosta putovalo) pa mozemo probat i s takvim, pomaknutim dvojbama :)
  • xavier
    12.1k
    Zmajsko
    Porter
    Kozel
    Guiness
    Franziskaner
    Ovo je teško, ali nek bude Erdinger

    Garden ili Varionica?
  • runtothehills
    385


    Vukovarsko sam, prošlo ljeto, sasvim slučajno vidio u dućanu pa rekoh ajmo probati. Potvrdjujem, meni osobno jedno od najboljih piva u HR.
  • Baneki
    746
    Varionica

    Pizza ili Calzone
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.