• agramZ
    2.5k
    Ali tu i je problem. Od nas 12 koji smo na tribini non stop zajedno , 5 smo clanovi kluba . Kaj ces sa takvim slucajevima?Carlos2

    to je stvar nekog "odgoja" od strane nogometnog kluba i dio navijaca. znam sta se i dan danas misli o clanstvu u gnk-u, ali jbg. to clanstvo mora nesto i znaciti, ne samo onako simbolicno nego i za sebe samog. trebala bi biti navika tj. normalno svake godine produziti clanstvo jer inace je to sve jako izlozeno nekoj manipulaciji u slucaju clanskog kluba.
  • xavier
    12k
    Ali dublje kad udjes u analizu ovog Jedan clan naides na problem taj da ce ti onda stvarno birat svi ravnopravno , i zasto bi se onda itko od mogucih sponzora i investitora prikljucio kad realno nije bitan jer odlucit ce vecinaCarlos2

    Zašto misliš da ustroj kluba ima veze sa sponzorima? Sponzore imaju klubovi u Engleskoj, Španjolskoj i Njemačkoj iako su prvi u privatnom vlasništvu, drugi se socios, a treći hibrid.

    Sponzor klubu daje novac, a za uzvrat ga klub reklamira na dresu, pored terena te na druge načine. Sponzor u pravilu ništa ne odlučuje što se tiče politike kluba.
  • Kwedi
    3.8k
    sponzor ne može odlučivati, al recimo može biti praksa,a i motivacija s većim financijskim sponzorstvom dat udio u NO-u sponzorima.

    da vide kam novac ide, a ne da samo keširaju i ćao. npr. ako NO ima sedam članova, četiri su odabrani kroz demokratske procedure,a ostala tri dolaze iz redova sponzora i po kriteriju koji da više po sezoni.

    godinu dana su na toj poziciji do završetka fiskalne godine ili sportske sezone što bi bilo puno pravednije jer u pravilu su takvi ugovori o sponzorstvu te nakon tog koliko je ko dao najviše, ta tri sponzora su idućih godinu dana u NO-u kluba.
  • runtothehills
    385
    Ne slazem se sa premium clanstvom, mislim da se kriva poruka šalje sa takvim modelom. Vezano pogotovo za ravnopravnost a i svu moralnu simboliku koju ima članstvo, nije pošteno da XY-ov glas vrijedi 5 samo zato što je dao 500 kn više od mene. Ako već hoćemo o cijenama, neka se nadje neka ravnoteza... sad bubam ovako iz glave: 300 kuna za hrvatske drzavljane sa prebivalištem u HR i 100€ za dijasporu bi bile sasvim ok cifre.
  • xavier
    12k
    sponzor ne može odlučivati, al recimo može biti praksa,a i motivacija s većim financijskim sponzorstvom dat udio u NO-u sponzorima.Kwedi

    Apsolutno. To je sasvim razumljivo, čak bih rekao i poželjno.

    Ne vidim gdje je tu članski model problem.
  • Infinity
    16.3k
    300 kuna za hrvatske drzavljane sa prebivalištem u HR i 100€ za dijasporu bi bile sasvim ok cifre.komar

    Premium clanstvo nije OK, a ovo ti je OK? Kakva su ti to dvostruka mjerila? Ako ti nije uredu da netko plati 500kn vise od tebe i da taj netko zbog toga ima vise glasova, zasto ti je OK da netko plati 500kn vise i da ima jedan glas kao i ti? Sve na osnovu adrese. Clanarina treba biti jednaka za sve. I danas imas te opcije da je skuplje dijaspori. Eventualne razlike bih dodao na cijenu postarine ako se salje clanska i slicno.
  • deda
    32.6k
    Moja izvjava o članarini nema veze s nikakvim elitizmom, jednostavno smatram da članarina treba biti minimalno 500 kuna.
  • runtothehills
    385
    fulao totalno cifru u eurima sorry. Danas mi neuroni nesto slabije funkcioniraju.
    Oko 50€ za dijasporu, ako uzmemo u obzir postarine/ bankovne troskove u koje se bas i ne razumijem.
  • GZomanid
    685

    Smatram da živiš u oblacima. Mislim da je većini klinaca na tribini 500kn puno previše za dati da bi možda jednom kad se provedu izbori imali pravo glasa i da će zbog takve cifre dobar dio njih odustati od plaćanja.
  • Infinity
    16.3k
    Clanatvo u Barceloni koja se jako cesto uzima za primjer je 185 eura ako me pamcenje sluzi. Omjer prosjecne place u Spaniji i Hrvatskoj je takav da bi 100 eura bilo jednako sto i njima 185. Ja se slazem s dedom. Nisam siguran da bih ja prvi to mogao placati, al toliko se puta pricalo da se ugled kluba prodaje za kunu ili pet kuna. Ulaznice ne smiju biti jeftine, ne smije ni clanstvo.
  • deda
    32.6k
    Dobro, koliko je po tebi normalno? Ova članarina sada je uvreda kao što je i masu stvari u vezi kluba uvreda.
  • The Undertaker
    5.1k
    Cijena članarine ovisi o tome da li na članstvo gledate kao pravo (i dužnost) svakog navijača ili privilegiju. Po meni, ako se ide na socios model, pogotovo u početku, članarina treba biti simbolična, recimo kao sada. Puno je važnija masovnost. Kada i ako sustav zaživi, lako je dizati iznos.
  • GZomanid
    685

    Ma uvreda koga ili čega??? Velikog dinama? Uvreda nekadašnjeg slavnog kluba koji više nitko (osim nas par tisuća) ne prati niti on ikoga više zanima? Često se spominje da je članarina preniska, da je cijena godišnjih preniska, meni to nije jasno. Pa tribine su i ovako prazne, ne kužim kaj bi dobili da dignemo cijene ičega??
  • deda
    32.6k
    Evo sad si me natjerao da okrenem pilu. Koja vražja članarina, treba je ukinut kao i sva prava članova, tako i tako ih nema puno. Čemu to? Klub je ionako njihov.
  • GZomanid
    685

    Ma nemoj sad tako.. Jednom će opet doći vrijeme kad će članstvo i posjedovanje godišnje karte biti čast ali mislim da sada još nije, barem širem krugu ljudi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.