• mokoxax468
    698
    Dinamo ima dosta polivalentne igrače koji se lako mogu prebaciti iz jedne role u drugu. Zbog toga startanje s jednom formacijom ne znači da ćemo i završiti utakmicu do kraja s tom formacijom. Zapravo, neke od najboljih izdanja pod Jakirom smo ostvarili obično kada smo mijenjali formaciju tijekom utakmice, na što su se protivnici teško adaptirali
  • vjeko1701
    7.9k
    Po meni je to velika snaga ovog Dinama koju treba čim više koristiti. Zadnji je tako nešto imao Bjelica ali sa puno slabijim opcijama na klupi. Kod njega je većinom to bilo iz 3 na 4 iza ali je na desnog beka išao KTC a onda Stojanović na krilo.
  • M94
    1.2k
    Meni samo zbog Pjace da prebacimo 4-3-3, popizdit ce covjek, poceo ga i Dalic gurat na WB poziciju.
    Iako je dobro odigrao, oba dva pravca.
  • Big Daddy
    1.1k
    Mi imamo igrače u ekipi s kojima mozemo ne samo 2, nego i 3 više sustava promijeniti, sto nas cini nepredvidljivijima, opasnijima i, pogotovo u HNL-u, ne moze nam nitko nista i u svakom trenutku mozemo sve kazniti, promijeniti tijek igre i pobijediti.
  • mlinchica
    1.8k
    Zapravo, neke od najboljih izdanja pod Jakirom smo ostvarili obično kada smo mijenjali formaciju tijekom utakmice, na što su se protivnici teško adaptiralimokoxax468

    A zapravo je mijenjao formaciju zato kaj prvo zamišljena nije funkcionirala, pa je morao mijenjati već na poluvremenu. Možemo i tako gledati. :wink:

    Raznovrsnost je uvijek dobrodošla kada je uigrana, posebno za europske utakmice jer nikad ne znaš kaj će protivnik složiti, jaki su, dobro poduplani na svim pozicijama, iskusni u takvim natjecanjima. Super je ako možeš takvu utakmicu preokrenuti u svoju korist promjenom formacije tijekom same utakmice.

    Ali ja bih voljela da nam u HNLu štima formacija od početka jer tko te i s čim može iznenaditi. Recimo sad tovari… očekujem pogođenu formaciju od početka, koja god ona bila. Još dolaze k nama.. nije bezazlena tekma ali ak opet bude mijenjao na poluvremenu, znači da su nas opet “iznenadili”.
    Zato se nadam minimalnom broju takvih utakmica ove sezone. Kaj nije i to jedan od razloga zbog čega pojedini igrači nekad izgledaju kao da su se prvi put pojavili na terenu, a drugu utakmicu briljiraju? I to igrači za koje znamo da su dobri i da mogu i znaju. Ja još uvijek nisam sigurna kaj mi točno igramo, osim da je nekad 3, a nekad 4 iza, a ponekad imam osjećaj da ne znaju niti igrači. :lol:

    U svakom slučaju, u petak očekujem predstavu dostojnu prvaka. Igramo u našem gradu, na našem terenu, pa valjda možemo nametnuti i našu igru :strong:
  • don
    5.5k
    A zapravo je mijenjao formaciju zato kaj prvo zamišljena nije funkcionirala, pa je morao mijenjati već na poluvremenu. Možemo i tako gledati. :wink:mlinchica

    pa neće se sigurno mijenjati ako funkcionira i ako vodimo. zato i služe taktike gdje se pokazuju svačije vrline/mane, od trenera do igrača. trebas se znati prilagodit situaciji na terenu. ako si izašo sa 4 iza i vidiš da to ne odgovara dobro protiv protivničkog sustava, mijenjaš i tražiš dobitnu kombinaciju.
  • mokoxax468
    698
    A zapravo je mijenjao formaciju zato kaj prvo zamišljena nije funkcionirala, pa je morao mijenjati već na poluvremenu. Možemo i tako gledati. :wink:mlinchica

    Protupitanje na ovu opasku, želiš li trenera koji tvrdoglavo ide s istom taktikom u nastavak utakmice iako očigledno inicijalni plan ne radi ili želiš trenera koji je sposoban u toku utakmice prilagoditi taktiku da zatvori neke probleme koje je protivnik očigledno detektirao?

    Ja bih uvijek radije imao situacija dva te plan A, B i C. Jer isto kao što se mi pripremamo za protivnika, gledamo njihove ranjive točke te imamo neki plan napada, isto rade i protivnici.

    Naravno, idealno bi bilo da ostanemo na inicijalnoj taktici jer bi to značilo da smo savršeno skautirali protivnika i nismo s nečim iznenađeni. No ako već krene loše, volim tu fleksibilnost.
  • mlinchica
    1.8k
    Naravno da tome služe taktike, to nisam niti dovela u pitanje.
    Osvrnula sam se na to jeli zaista dobro da su nam najbolje utakmice one u kojima mijenjamo formaciju tijekom utakmice. Zašto ne bismo počeli s pogođenom formacijom pa da ne moramo mijenjati na poluvremenu u HNLu?
    Valjda nečemu služi priprema utakmice i skauteranje. Minimalne korekcije se uvijek rade, ozljede/kartoni te mogu natjerati na nagle promjene tijekom utakmice pa čak i vremenski uvjeti i ispuhane lopte :grin:
    Ali ja stvarno ne bih željela više gledati utakmice u HNLu u kojima mi moramo mijenjati formaciju i 2-3 igrača na poluvremenu, da bismo prodisali. Eto, samo to.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Pa najbolje je početi s pogođenom formacijom, to bi svi htjeli i to je idealno, al čak i u tom i takvom HNL-u se dogodi da te protivnik s nečim iznenadi i moraš mijenjati formaciju i taktiku ili uočiš neke potencijalne rupe u formaciji protivnika pa shodno tome ti sam promijeniš taktiku kako bi to iskoristio.
    I kak je već rečeno dobro je imati trenera koji zna reagirati tijekom tekme, a svaka promjena ne znači da te protivnik pročitao i ne znači da se moraš vaditi na taj način. Nekad mijenjaš i kad si u vodstvu da zatvoriš utakmicu i zakočiš protivnika itd.

    Svi se sjećamo Čačića koji bi znao pogoditi s formacijom, ali mu je in game management i čitanje utakmice bio jako loš. Baš to čitanje što se događa na utakmici i povlačenje poteza i rađenje izmjena u skladu s tim je jako važna kvaliteta za trenera.
  • mlinchica
    1.8k
    Ma ne dovodim uopće u pitanje da to nije dobro, tako sam i napisala u prvom postu.
    Za europske utakmice.
    I kad je jasno uigrano. :smile:

    Ali u ovakvom HNLu smatram da ovaj Dinamo može i mora biti u stanju dobiti utakmicu protiv bilo koga, na način kako stožer s igračima zamisli od samog početka.
    Uvijek se moze desiti iznimka, neplanirana situacija i bit će posrtaja.
    Ali ne možemo igrati non stop raznovrsno, zar ne?
    Jer samo mijenjanje s 3 na 4 ili 4 na 3 iza nije mala korekcija, a raditi to svaku 3. utakmicu (karikiram) ili na pol utakmice, uz to odmarati igrače i igrati na 3 fronta.. ne znam. Ujedno to povlači da igrače stavljaš na njihova neprirodna mjesta jer nemaš dovoljno “duplih” za sve formacije.
    Gore je M 94 spomenuo Pjacu .. pa on je već ovih mjesec dana sezone igrao lijevo krilo, desno krilo i desnog wb.
    Nakon 3 mjeseca raznovrsnog igranja na 3 fronta će bit kaos u glavi.
    Ne znam, meni se to ne sviđa :shade:
  • don
    5.5k
    može i mora biti u stanju dobiti utakmicu protiv bilo koga, na način kako stožer s igračima zamisli od samog početka.mlinchica

    to ne ovisi uvijek o tebi već i protivniku. Ako protivnički trener skuži prije tebe neku pukotinu u formaciji ili nečemu i krene iskorištavat to, naravno da ćeš mijenjat.

    Istu stvar koju ti govoriš za naš stručni stožer, tako govore i navijači protivničkog kluba, ali nije i ne može uvijek bit tako jbg, i oni danima gledaju i analiziraju Dinamo i njegove nedostatke, samo je na igračima kako će to implementirati.
  • mokoxax468
    698
    Meni je to mrvicu omalovažavanje HNL protivnika. Istina, od nekih smo duplo skuplji, od drugih 10x skuplji kadar, no da se samo gleda novac, nogomet nikada ne bi bio zanimljiv. Ja ne govorim da mi moramo raditi izmjenu s 3 na 4 ili 4 na 3 čisto da se radi promjena.

    Ali ne želim ni na nas gledati kao strojeve koji su tu da odrade "još jednu HNL utakmicu". Jer koliko mi skautiramo Bayern, Milan i ostale teže protivnike, toliko, ako ne i više vremena, provest će naši HNL protivnici da skautiraju nas i nađu neku sitnicu.

    Tako da se u neku ruku slažemo, nisam ni ja da ovo radimo svako malo. Ali neću se nikada buniti protiv toga ako zbog tog poteza promjenimo momentum utakmice, bio u pitanju Monaco, Varaždin ili Ponikve u kupu.
  • emilperska
    5.4k
    Nekako mi ovo miriše na one sezone s Bjelicom kad smo bili moćni i kompaktni te na kraju konkurentni u Europi, ali te tekme s jogurtom (koji je bio i slabiji od ovog danas) su se odrađivale s nekom ipak vidljivom kočnicom jer su prije ili poslije bile neke bitne europske utakmice. Sjećam se da je na tada aktivnom SNET forumu temi Dinamo, dosta ljudi bilo ljuto na Bjelicu jer tekme s jogurtom ne shvaća ozbiljno. Bilo je nekoliko X-eva i mislim 1 njihova pobjeda i 1 naša (kada se izoliraju tekme gdje smo bili gotovi u Europi jer je tad HNL bio prioritet i dobivali smo redovno jogurt).
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Bjelica je uvijek uletavao u utakmice s visokim presingom, direktnim nogometom. Sjecam se onog derbija kad je Caktas iz penala izjednacio na kraju poluvremena, a do tada centar nisu presli i na kraju je i ostalo 1:1 iako smo ih trebali unakazit. Drugo poluvrijeme nam nikad nije bilo na razini prvog. :grin:
  • Big Daddy
    1.1k
    Potres na Poljudu: Nikola Kalinić više nije sportski direktor Hajduka!

    ‘S Nikolom smo se razišli nakon završetka prijelaznog roka imajući u vidu ono što je najbolje za Klub‘

    :lol: :lol: :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.