• InatiseSlavonijo
    517

    - troškovi organizacije? Ili je ovo cifra s time?
  • deda
    32.5k
    Ne govorim o troškovnoj strani. Već isključivo o prihodu od ulaznica bazirano na kapacitetu tribina i prodajnim cijenama ulaznica.
  • veselko tenžera
    2.1k
    pa što odmah ovako ne kažeš, prosto ko pasulj :lol:
  • NitkoBitan
    17k
    Market pool rang takva prevara... Slovan Bratislava ispred nas :brow:
    Kako???
    Nerealno je da smo mi predzadnji po tome. Koje su varijable koje utjecu na taj market pool?
  • Sajla
    5k


    iza nas je jedino predstavnik zemlje u kojoj se ratuje i dio je okupiran :( samo pokazuje kako smo jako tržište.

    https://football-finance.com/champions-league/

    Part IV: Market Pool
    This sum will be distributed pro rata to the relevant association according to the value of the television market represented by the clubs participating in the UEFA Champions League and then distributed to the clubs concerned. This means that the amount to be distributed varies from country to country.
  • NitkoBitan
    17k
    Stade Brestois 4. po pool ranku...

    Klub sa stadionom kapaciteta od 15 tisuca mjesta u gradu velicine Splita...
  • Dudu9
    812
    očito ide po državama jer Fra predstavnici su prva 4 iza ide eng 4 itd predano je po državama ne kakav je ko klub
  • NitkoBitan
    17k
    očito ide po državama jer Fra predstavnici su prva 4 iza ide eng 4 itd predano je po državama ne kakav je ko klubDudu9

    I ja sam bio na tom tragu, ali po kojim kriterijima? Redoslijed nacionalnih koeficijenata, broj stanovnika, BDP...miks svega?

    Uefino objasnjenje mi je nedovoljno transparentno, ali to me ne cudi s obzirom na razne sastanke u 4 zida Ceferina sa arapskim sejicima i Perezom.
  • Jaro
    7.3k
    pa po cijeni koja je postignuta za TV prava na podrucju drzave...

    Ocito Vucic za sicu (u odnosu na ostatak europe) dobije ta prava... Francuzi najvise placaju pa logicno njihovi klubovi najvise dobiju...
  • NitkoBitan
    17k
    pa po cijeni koja je postignuta za TV prava na podrucju drzave...Jaro

    TV prava za Hrvatsku placa samo Arena ili?
  • Jaro
    7.3k
    i HRT vjerojatno neku sicu (valjda) za tu 1 utakmicu tjedno srijedom sto ima pravo, ali da, Arena je vlasnik prava za prijenos LP na podrucju Hrvatske
  • Neron53
    589
    Nije zanemarivo sto su nam igraci u najboljem mogucem izlogu i ako se odigra par dobrih tekmi i prodje dalje, svima ce vrijednost dosta porasti.
  • vjeko1701
    7.9k
    Iskreno malo razočaravajuć iznos. Znači ako bi bili zadnji bez ijednog boda, to je oko 29,2M. Ako se ne varam, na kraju dana praktički zanemariva razlika u odnosu na zadnju LP. K tome se manje zarađuje po osvojenom bodu, nemaš EL padobran...

    Sve su svemu, jako daleko od onih najava da će novi sustav LP biti znatno bogatiji.
  • deda
    32.5k
    Sad pogledajte moje objave i objave hr. medija u zadnjih mjesec dana. Pa mi recite tko dobro računa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.