• Mali Zeus
    12.5k
    Ne želim im biti advokat nipošto, ali ak pročitaš članak skužit ćeš da je veći problem u cijeloj priči Ministarstvo.
  • mali M
    5k
    Joj daj katastrofa kolko ih braniš... Zbilja se sve manje želim tu raspravljati sa vama van tema oko Dinama, al ti baš uvijek nađeš opravdanje za sadašnje nesposobnjakoviće.. A zbilja su loši! Volio bi da su bez obzira na sva svijetonazorska pitanja, baš dobri za naš grad i naše buduće generacije, jer bi nam svima bilo bolje ali baš su abnormalno, kriminalno loši. Kako im HDZ nije zabranio za besplatne udžbenike (valjda jedinima u cijeloj Hr)? Kako HDZ nije svojevremeno zabranio majke odgajateljice koje je imao samo Zagreb? Daj ih prestani braniti. Grad Zagreb može bez problema reć da u okviru Grada Zagreba svaka škola će imati pomoćnike na nastavi. Daj ne bubaj bezveze samo da prebaciš odgovornost...
  • Nolifer
    8k


    To im je mantra da su uvijek svi drugi krivi, samo ne oni... :lol:
  • Sljeme
    2.4k
    Ne želim im biti advokat nipošto, ali ak pročitaš članak skužit ćeš da je veći problem u cijeloj priči Ministarstvo.Mali Zeus

    Pročitaj ponovno. Uostalom prosvjed je najavljen ispred Gradskog ureda za obrazovanje, a ne ispred Ministarstva.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Pročitaj ponovno. Uostalom prosvjed je najavljen ispred Gradskog ureda za obrazovanje, a ne ispred Ministarstva.Sljeme

    Pročitao sam ponovno, pročitaj i ti.
  • Dudu9
    812
    znaci ministarstvo nije ukinulo pomoćnike?
  • mali M
    5k
    znaci ministarstvo nije ukinulo pomoćnike?Dudu9

    čitati sa razumjevanjem, a ne implementirati što nisam rekao! Kažem da tko brani Gradu Zagrebu da osigura pomoćnike na nastavi? Nije ministarstvo unjelo zabranu pomoćnika... Grad osigurava puno puno jadnije i beskorisnije stvari, sad reć da nije do njih za pomoćnike na nastavi je licemjerno.. Nabrojao sam ti situacije gdje ministarstvo ne osigurava neke stvari pa je Grad Zagreb osigurao.. Zašto preskačeš i selektivno ideš argumentirati.. Kao da pričam sa Indexovim novinarom...
  • Dudu9
    812
    normalno da je ministarstvo sjebalo ukinuli su pomoćnike za tu djecu a obećali su da ce ih biti, ovi sto udaraju po gradu si jedni te isti nebitno ko je kriv glavno da se po senfu pise negativno nebi me čudilo da i rade za neke, evo članqk nevezan za grad pa ko je ovdje kriv valjda isto senf
    https://www.vecernji.hr/vijesti/ukinuli-pomocnike-u-nastavi-roditelji-su-ocajni-u-potpunom-smo-soku-1796173
    https://www.24sata.hr/news/roditelji-djece-s-poteskocama-su-umorni-ne-zasluzuju-biti-u-takvom-stresu-i-neizvjesnosti-1003197
  • Mali Zeus
    12.5k
    Daj ono kaj ih braniš, nemrem podnijeti da ih toliko braniš, prestani ih braniti, loši su!
  • mali M
    5k
    Super mi je kad se ne odgovara na argumente nego samo spina narativ: "tugy, plaky, nas niko nevoli". Lijepo sam pitao, da li je grad Zagreb ikada financirao stvari u školstvu ili predškolskoj dobi koje država nije financirala? Ako je, zašto nebi ljudi pitali u ovoj situaciji, gdje financiramo razno razne uhljebničke udruge i nepotrebne projekte, zašto grad ne osigura pomoćnike u nastavi za Zagreb? Pa nije da nam treba 12.000 takvih pomoćnika... Kakvi sve licemjeri ovdje nevjerojatno...
  • Dudu9
    812
    ko je u Rugvici ukinuo i ostatku drzave ili misliš da svaka škola ima novaca za ono što država treba omogućiti ali eto grad je kriv, uglavnom pitanje ko je ukinuo pomoćnike u nastavi?
  • mali M
    5k
    ne glumi i ne igraj na kartu krivnje... Svaki grad ima za tih nekoliko ljudi na plaći. Mojne mi te fore prosipati. Je, svaki grad koji slegne ramenima na nemanje pomoćnika na nastavi je isti kao i ta država.. Nemoj mi te fore sa "svaka škola nema novaca za ono što država..", netreba to plaćati svaka škola nego grad.. ne manipuliraj sa lažnom empatijom... Ponavljam, pomoćnik u nastavi netreba čak ni u svakoj školi, nego tamo gdje ima potrebe... U cijeloj hrvatskoj nema valjda ni 900 osnovinih škola. I netreba svakoj pomoćnik na nastavi.. Prodaj tu tugy/plaky možemo demagogiju negdje drugdje... pozivamo grad da nam gradi stadion, jer znamo da se para ima, i sami se sa time hvale, al ćemo plakati da nema za pomoćnike na nastavi...
  • Dudu9
    812
    jednostavno je ministarstvo ukinulo pomoćnike ali ti onda ideš kontru pa mogo bi to grad rijesit po tome mogao bi grad sve obveze drzave preuzet na sebe jer eto ima se novaca,
  • Tundra
    691
    po načelu supsidijarnost bi se stvari trebale rješavati na najnižoj razini mogućoj, pa ne treba se sve provodit na državnoj razini. To nije efikasno ni održivo
  • mali M
    5k
    po tome mogao bi grad sve obveze drzave preuzet na sebe jer eto ima se novacaDudu9

    eto opet ideš u generaliziranje sa "sve"... nisam rekao da grad preuzme "sve" nego bi bez problema mogao uzet ovo..
    Ne idem ja u kontru, sve je krenulo kad si rekao da nije kriv grad nego HDZ. A ja ti kažem da bi to mogao bez problema preuzet grad jer mu to nije neki preveliki zalogaj. Nisi odgovorio, zašto grad Zagreb onda djeli udžbenike a država ne? što ga tu spriječava da isto slegne ramenima i kaže država mi to ne plaća briga me...
    Samo tupiš istu stvar a ne odgovaraš na pitanja... Gradu bi trebalo biti stalo do svih njegovih građana, osobito one najranjivije skupine, a to su djeca sa posebnim potrebama... Netrebamo ni pretpostavljati da gradu padne na pamet da svaka škola treba imati savjetnika za rod, da bi to bilo implementirano i plaćeno bez razmišljanja. I to možemo bez razmišljanja pretpostaviti jer to radi na svim ostalim razinama... Nema tu veze sa Senfom ili Bandićem ili Vasićkom ili Škorom,. radi se o dobroj volji za pružiti građanima svoga grada najbolju moguću uslugu. Ovo je zapravo najjednostavnija stvar gdje je grad mogao skupiti političke poene...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.