• prefontaine
    318
    Poznajući profu, Ademi ide umjesto Mišića. Iako bih ja, da se mene pita - a ne pita, vratio nazad Sučića a na njegovo mjesto Rog. A onda oko 60.min zamjena Rog - Pavić, čisto da se Rog ne rauba previše nakon ozljede. Al kako ovo nisu želje ni pozdravi, a nije ni Football Manager, onda će biti kako profa kaže.
    Idemo, samo jako i s gardom!

    Muku muče da nas spriječe, spriječiti nas nikad neće! (#/d)
  • Izet Hajrović
    2k
    Sad je već lagana histerija zbog ozljede Mišića na 2 utakmice u trenutku kada imamo Roga, Ademija i Pavića kao zamjene (po meni opravdano, imam visoko mišljenje o Mišiću). Što će tek biti ako se slučajno ozlijedi Petković i ostanemo samo na Kulenoviću? Vjerujem da se radi na nekom napadaču koji je bez ugovora, ali ako ne dođe, onda ću morati Mariću dati ocjenu 8/10 za ovaj prijelazni rok. Doveo je nekoliko odličnih igrača, "riješio" dosta pozicija, ali situacija trećeg napadača je loše odrađena (za sad), isto kao i situacija s lijevim bekom. Oliveras je došao prije mjesec dana, pitanje je što je s njim, a bilo je vremena da se na temelju treninga procijeni kakav je igrač. Ok, financijski je s njim mali rizik i nije sramota promašiti s procjenom, šteta je što se to nije pokušalo ispraviti dovođenjem boljeg lijevog beka jer vremena je bilo. Dapače, plasirali smo se u LP, financijski se osigurali i mislim da se moglo odlučnije krenuti u realizaciju nekih poslova pa čak uz odštetu ako treba, ali kažem, još tinja nada da se radi na nekom igraču bez ugovora tako da se djelomično stanje može popraviti.
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Radije bi Ademia prvo poluvrijeme, pa drugo Roga, da imaju podjeljeno, čak i Rog od prve, pa od 60-70 minute Aki, svejedno mi, nego Pavića.

    Čak i neka postava(4-4-2) sa Baturinom i Sučićem na veznim i napadači Petko-Kule mi ne bi bilo iznenađenje.

    Pavić može cijelu tekmu u kupu odigrat kao i svi ostali sa klupe i juniori, nemam protiv dečka niti ostalih juniora ama baš ništa, ni taj kup niti ijednu drugu utakmicu da ulaze i dobijaju šansu, dal 20 minuta, dal pola sata, apsolutno svejedno.

    Utakmica protiv Hajduka je uvijek derbi, pa taman došli Livaja i Rakitić u kolicima i na štakama, a i njihova maksimalna nabrijanost na nas.

    Dokaz je tome derbi prošle sezone, kad je Ademi startao u Splitu, jer je Sučić u prvom derbiju bio pod pritiskom i jakim dojmom.

    Treba u takvoj utakmici igračkog iskustva kao i iskustva igrača koji znaju igrat ovakve utakmice(upravo ono što je Ademi) a ne da klinca, kojem taj derbi može i ostavit prevelik dojam, jer onda dolazimo do toga da ako taj Pavić bude preimpresioniran ili ne daj Bože pogriješi, izgori i padne od samopuzdanja ili evo ekstremno on skrivi gol, (poznavajući naš puk a i sam dio forumaša) bit ce drva i kamenja i po njemu, a i samom treneru koji ga je ubacio od prve minute u takvoj utakmici.
  • modri7
    131
    ne znam kakvo je stanje u kasi, ali 10/10 nikako ne bih dao. Ne više od 8/10 iako je lako sa strane govoriti. Pjacu smo dobili na tacni zbog klauzule. Torrente, Oliveras i Mbuku su mačke u vreći od kojih ne očekujem ništa i smatram da će biti prolaznici. Cordoba ima potencijal i za sada je pogodak uprave. Mmaee svakako pojačanje. Upitna je pozicija (trećeg) napadača, lijevog beka a i zadnjeg veznog.
    Smeta mi i ovo preveliko uzdizanje kao da smo već odradili uspješnu sezonu. Daleko od toga. Treba i u LP zube pokazati. Protiv Osijeka i Rijeke Dinamo nije nikog oduševio. I protiv Qarabaga (koji je, valja naglasiti, ozbiljna ekipa) smo na Maksimiru ozbiljno visili. Mislim da bi se malo trebali spustit na zemlju i dobro zapet. Iako mislim da liga neće doći u pitanje jer nam konkurencija, najblaže rečeno, nije na nivou. Ima ovdje još puno posla. Svakako veliki plus za upravu za sve napravljeno do sada. Ali opet kažem, po mom mišljenju ništa spektakularno.
  • Dani Olmić
    222
    covjek sve reko, nema se sta nadodat…
  • OsamŠest
    3.3k
    iako je lako sa strane govoritimodri7

    Sve si sam sebi odgovorio :smile:
  • Orc123
    7.8k
    Vi ste otpisali 3 igraca vec iako su svi zajedno odigrali 1 utakmicu kombinirano! Dajte si 5! Dvojicu zbog objektivnih razloga jos nismo ni vidjeli u momcadi, a spomenuti Torrente dobio 1 utakmicu koju je odradio vise nego solidno! Postujem svaciji stav ali temeljen na nekim cinjenicama, na nekoj objektivnosti, a ovo je onako namjerno omalovazavanje i kenjanje, bas nista drugo!
  • modri7
    131
    želim biti maksimalno korektan i realan. Ali isto kao što neki vole sipati hvalospjeve (dajem ih i ja) isto tako volim smirit strasti. Ako ne možeš nadigrati ovakav Osijek i Rijeku, ako ti Qarabag dođe na Maksimir i omaši 3-4 mrtvaca onda se trebaš malo i zapitati. Ima u Dinamu kvalitete, ali puno, puno još tu posla ima. Ova uprava je relativno kratko na vlasti i plus za njih ali ne treba ih previše hvaliti.
    Ne otpisujem nikoga, samo iskazujem svoje mišljenje. RPG je odmah okarakteriziran kao pojačanje, Mmaee također. Bernauer promašaj. Možemo pričati o njegovim proigravanjima, ali meni taj ne bi bio u klubu (možda peta opcija).
  • Facke
    3.6k


    Pa nas problem je kaj se dost lose branime , pogotove u
    3-5-2 sustavu. Znaci wingbackovi su ceste sami protiv dva igraca ili se cak slabe vracaju nazad (Pjaca). A trebala bi im dojti pomoc iz veznuga reda. Problem je trenutne kaj sme mi vu veznem redu u faze obrane spori. Decki se ne stigneju vrnuti nazad i onda imame rupe ispred nasih stopera. Pa onda oni cvikaju el si nisu sigurni da izlaziju van prema napred ili da drziju svoju poziciju. Tu se morame posloziti. Sve drugo dost dobre zgleda po mene. Ali po mojem mislenju nam tu fali jedna dobra jaka i motoricna sestica.
  • Crni86
    3.5k
    Moramo razmisljat i u kontekstu toga kakav je kadar zateko Maric. Nije ovo bio kadar kojem su trebale sitne promjene, vec dubinsko ciscenje i temeljita obnova na vise pozicija.

    Samim time to nije bilo lako napraviti. Doveli smo 8 novih igraca, mnogu su otisli. Ima nekih pozicija koje se mozda jos trebalo pokrpati, ali jednostavno kada gradis nesto skoro pa ispocetka jako je tesko odmah sve popraviti pa tako i kadar. Ovo je bio jedan od tezih prijelaznih rokova jer je bilo jako jako puno posla. Sada kada je Maric poslozio kadar prema nekoj svojoj i jakirovoj zelji ce biti mnogo lakse u iducim rokovima jer ce se morat popunit 1,2 pozicije i mozda za nekoga tko ode ce se morat pronac zamjena. Tako da nije idealan rok, ali za to po meni nije kriv Maric vec situacija koja ga je zatekla i koja nije bila ni malo laka.

    Kada pogledam sta je sve Maric napravio i kada uzmem u obzir cijelokupnu situaciju, reko bi da je zasluzio bar 9/10. A jedva cekam zimski i iduci ljetni, kada cemo napokon vidjet Marka u punom sjaju sa jako malo “okova” iz proslosti koje je zateko u svlacionici.
  • OsamŠest
    3.3k


    Ja se generalno slažem s tvojim upisom, međutim, kao problem ističeš to što smo nadigrani ili nismo nadigrali ekipe koje smo trebali. Za mene je ovaj roster Dinama jedan od najboljih u zadnjih ohoho godina, pa bi i iz svoje perspektive i razumijevanje nogometa, a i onog što sam iščitao kroz tvoje upise, loptu prebacio na čovjeka koji vodi tu momčad.

    Nemoj shvatit ništa osobno, jer stvarno nisam ništa loše mislio. Samo želim reći da je tu puno previše posla bilo (ima još) i da je, obzirom na situaciju u kojoj se Marić našao, i u usporedbi sa trenutnim stanjem ekipe Dinama danas (nakon njegovog roka), rok odrađen perfektno. Vjeruj mi..
  • modri7
    131
    slažem se. Zato sam i napisao da je lako govoriti sa strane i da je ova uprava relativno kratko na vlasti. Ali treba biti realan. Mnogi su na ovom forumu, gdje se okupljamo mi laici, spominjali nedostatak šestice, lijevog beka i trećeg napadača. Vjerujem da su i i klubu toga svjesni. Zašto nisu dovedeni - ne znam. Poštujem i to jer valjda postoje valjani razlozi.

    Ali pumpat atmosferu kao da je sve savršeno dok niti u ligi ne izgledaš baš najbolje nije dobro za klub. Treba biti realan prema sebi jer je to ispravan put za dalje.
  • modri7
    131
    ne shvaćam osobno. Bilo kakva konstruktivna rasprava je dobrodošla. Slažem se. Propustio sam spomenuti Jakirovića. Svakako je velika odgovornost na njemu. Pogotovo gledajući utakmicu protiv Qarabaga na Maksimiru i u uzvratu gdje je ipak odradio dobar posao.
  • Crni86
    3.5k
    pumpat atmosferu kao da je sve savršeno dok niti u ligi ne izgledaš baš najbolje nije dobro za klubmodri7

    Sa ovim se ne bi slozio. Nit se pumpa atmosfera, a bome nije istina da ne izgledamo dobro u prvenstvu. Dogodila se jedna losja utakmica protiv rijeke. Izbacio se jako dobri quarabag i sve ostale utakmice u kigi si dominantno slavio. Postignut je jako velik napredak u odnosu na proslu sezonu. Naravno da uvijek ima mjesta napretku pa tako i ovdje, ali za to treba vremena.

    Sve u svemu sportski sektor je napravio jako dobar posao s onim sto su imali ovaj transferni rok. Kada su pocistili kadar biti ce mnogo lakse i kvalitetnije odradivati iduce transfer rokove.
  • modri7
    131
    Govorim općenito o javnosti, ne o ljudima iz kluba. Pa i ovdje se govori o najjačem Dinamu unazad dosta godina i o strašno odrađenom poslu. Ja se ne bih se složio. Mislim da se sadašnji Dinamo protiv Dinama Nenada Bjelice ne bi najbolje proveo. Ali to ne ide na dušu ovoj upravi i to je samo moje mišljenje. Već sam naglasio, plus za upravu za sve do sada napravljeno ali bez pretjerane euforije.

    Svrha mog komentara je da se ne diže pretjerana euforija i da je mnogo posla pred nama. Nikako nije da obezvrjeđujem Marića i ekipu. Vjerujem da nam je (skoro) svima drago da su ovi ljudi u klubu i što smo se otarasili stare garniture.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.