• Liks90
    1.9k
    23.20h

    41 700 članova , idemo sutra do rekorda!!!
  • DrawTube
    4.7k
    Srušili smo 5 NVKODovih modela

    1. za 2 mjeseca
    2. za 51 dan
    3. za 41 dan
    4. za 8 dana
    5. za 5 dana
  • deda
    32.5k
    3. rujan smo završili sa 41.714 članova.
  • Big Daddy
    1.1k
    Danas, 04.09.2024. je povijesni za našu Svetinju i mi smo svjedoci.
    Živimo u najljepšem dinamovom dobu. A najbolje tek dolazi.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Sad već mogu padati oklade koliko ćemo imati članova do kraja godine.
  • Big Daddy
    1.1k
    Jel se zna neki "točan" broj članova koji smatramo rekordom ili je 42000 zaokružena brojka ?

    Ovo i mene zanima, jel zna tko tocan broj? Iako ga skidamo svakako
  • prefontaine
    315
    Nema točnog broja. Zaokruženo je na 42.000 i taj podatak se vodi kao službeni.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Kako su oni dolje to riješili... Upišeš 11 nula i eto ga.prefontaine

    Ajmo jednom za svagda naučiti temeljnu razliku između nas i njih, razliku zbog koje se između ostaloga njima toleriraju stvari o kojima mi ne smijemo ni razmišljati. Ovo je važno i da biste znali objasniti drugima kad vas pitaju.

    • Za razliku od Hajduka koji je dioničko društvo, Dinamo je članski klub, odnosno udruga građana
    • Temeljna jedinica našeg kluba je član, a temeljna jedinica njihovog kluba je dionica - udruga ne može postojati bez svojih članova, a dioničko društvo bez dionica/dioničara
    • Članovi Dinama su vlasnici Dinama, ali članovi Hajduka nisu vlasnici Hajduka - dioničari su vlasnici Hajduka

    Iz te temeljne razlike proizlazi druga vrlo bitna realnost: na Hajduk se primijenjuje Zakon o trgovačkim društvima, na Dinamo se primijenjuje Zakon o udrugama. Taj Zakon o udrugama u članku 12. obvezuje udruge da moraju voditi evidenciju svojih članova i propisuje da se u toj evidenciji mora nalaziti OIB. Zakon o trgovačkim društvima ne poznaje pravni institut člana koji bi se razlikovao od dioničara.

    Zašto je to bitno? Zato što je član Dinama zakonska kategorija: Zakon o udrugama propisuje neka zakonska prava koja mi kao članovi imamo, a propisuje i obveze. Član Hajduka je fiktivna, marketinška kategorija koja je sličnija Lidl Plus kartici ili McDonalds loyaltyju jer nije definirana zakonom nego internim pravnim aktom i nitko od članova Hajduka nema neka zakonska prava i obveze jer naprosto nije član u onom smislu u kojem smo mi članovi.

    To je pomalo pitanje pravne teorije, ali je važno za razumjeti razliku jer kada se netko online učlani u Dinamo, on postaje članom Dinama. 11 nula i eto ga - za to klub može biti kažnjen. Kada se netko online učlani u Hajduk, on je simbolično član Hajduka, ali oni ga lagano formalo učlane u neki od DPH s kojima klub ima potpisan ugovor i nikada neće platiti kaznu jer taj DPH ne mora ni biti u Hrvatskoj pa se na njega niti ne primjenjuju odredbe hrvatskih zakona.

    Kako kaže ona tema, nismo isti - jer u ovom slučaju zaista nismo. Zato kod njih može doći skupina od 100 korejskih turista i učlaniti se za 10 minuta, a kod nas im nažalost moraš objasniti da je zakonska regulativa takva da prvo moraju otići na drugi kraj grada u Poreznu upravu izvaditi OIB, a tek onda se doći učlaniti. To će napraviti možda 0,1% stranih državljana.

    Dok se zakon ne promijeni, tako je.

    ---

    Inače, u 9:00 još 250 članova do ispisane povijesti i najvećeg broja članova od 1911. Bili smo najveći klub u Kraljevini Jugoslaviji, bili smo prvi u SFRJ koji je osvojio neki europski trofej, bili smo od kasnih 1960-ih simbol jedne ideje i više od kluba, gorili smo 1982., igrali smo Lige prvaka, osiguravali proljeća, rušili velikane, osvajali nebrojena prvenstva, kupove i superkupove... ali u godini u kojoj je klub demokratiziran i vraćen svojim korjenima, svojim članovima, simbolično rušimo i taj članski rekord.

    Pišemo povijest i budite ponosni što ste dio ovoga, od onih koji su najviše iznijeli u borbi da dođemo do ovoga do ovih 250 zadnjih koji će se učlaniti i, vjerujem, još par tisuća ostalih nakon kaj srušimo rekord.

    Baš sam ponosan na sve nas.
  • Old school
    40


    Odlično pojašnjeno. Respect!

    Zbog svega napisanog i objašnjenog trebamo još više cijeniti svakog dinamovog člana i njegovu/našu pripadnost klubu.

    Nismo isti i nimalo se ne bi trebali opterećivati ili pratiti "njihove" brojeve.
    Trebamo uživati i biti ponosni na ovo kaj se dešava u dinamu.
    Pratim brojač članova na dinamovoj stranici napeto kao rezultat neke tekme . Samo kaj je ovdje zagarantiran pozitivan rezultat .
    Danas pada granica od 42 000
  • criticus
    2.2k

    Triba nam druženje zonaša sa otvorenim pitanjima i odgovorima u neslužbenoj formi. Ti imaj jedan mikrofon stalno.
  • prefontaine
    315
    Opa, nešto se dešava, u 4 minute 30 članova, u 11:29 bilo 41.834, u 11:33 već 41.864
  • Bosskovitz
    11.7k
    I još zadnjih 100.
  • Big Daddy
    1.1k
    Ljudi moji, kaj je ovo? Uclanjuju se ljudi svaku sekundu barem po jedan!?

    Preko 200 ljudi samo jutros i samo je pitanje sekunda ili minuta do magične brojke!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.