• scooniepenn
    3.3k
    Vidim da se spominje cijena gradnje u Hrvatskoj i kao nemamo benchmarka. S jedne strane imas Strabag koji je odradio 1/3 ili malo vise Opus Arene odnosno dovrsio stadion. S druge strane, ako je medjunarodni natjecaj mogu ti ga izgraditi Madjari ili Kinezi ako ce Kamgrad ili Strabag ici s ponudama od 150 milja recimo. Naravno da ako ce se ici u izgradnju prema modelu s privatnim kapitalom i stadionom kao dijelom velike investicije, onda ce o investitoru ovisiti koga ce odabrati kao izvodjaca. No, na slobodnom trzistu se odredjuje cijena takvog projekta.
  • ZgDLions
    395

    Jel Dinamo sada plaća neki najam ili je besplatno korištenje?
    Ak bi grad-država gradili jel bi onda bilo besplatno, a mi samo održavanje ili se uvijek mora nekaj keširati?
    Mislim Dinamo je brend i ko što si napisao svi imamo koristi od vrhunskih sportskih događaja do turizma, ugostiteljstva, zaposlenih…
    Kad bi bio privat nekako se bojim da bi bilo uzmi najviše što možeš na svemu.
  • Dudu9
    812
    Kamgrad bi bio sukob interesa tako da ne vjerujem da će I oni na natječaj
  • Papastrumf
    12.2k
    Kamgrad bi bio sukob interesa tako da ne vjerujem da će I oni na natječajDudu9

    Zašto sukob interesa? Kamenski nije clan niti jednog klupskog tijela.
  • NitkoBitan
    17k
    Iz Grada su iskomunicirali da nece dat eura za novi Maksimir, odnosno njihov dio je izgradnja Kranjce.

    Sto se tice drzave tu sumnjam da ce biti ozbiljnijih sredstava jer iznos namijenjen stadionima diljem Hrvatske koji se spominjao je smijesan, to ukupno nije dovoljno za izgradnje Kranjce.

    A i s politicke strane gledano... Rijecani i Osijecani bi se zalili da njima drzava nije nista dala, tovari bi plakali da se i njima izgradi stadion itd. Dosta nezavidna situacija za politicke kalkulante.
  • Dudu9
    812
    zar nije u odboru za stadion?
  • Hnlovac
    1k
    A obzirom na broj stanovnika i firmi registriranih u Zg Rijecani i Osijecani mogu ckomit jer je Zagreb u državni proracun uplatio valjda 5x više novca nego ta 2 grada skupa

    Da nema Zagreba loše bi se proveli. Zagreb radi, Hrvatska se gradi - ne sjećam se zadnjeg puta kad je RH ulozila u Grad Zagreb

    Evo samo za Rijeku i okolicu zadnjih par godina - terminal Brajdica, D403, AC A7, druga cijev tunela ucka..
  • Bosskovitz
    11.7k


    Izuzev prvog pitanja na koje ne znam odgovor, a na ostala ti nitko ne može dati odgovor u ovom trenutku.

    Mislim da nekom zdravom logikom klubu više odgovara plaćati najam gradu nego privatnom investitoru iz vrlo jednostavnog razloga kojeg sam objasnio u onom povećem komentaru: grad pri gradnji stadiona ima puno širi, društveno korisni, statusni cilj i stadion ima puno veću svrhu i donosi puno veću dobit od samog najma; dok privatni investitor ima vrlo jasan i jednostavan cilj - zaraditi što više. Ajmo reći da stadion košta 10 milijuna eura godišnje na 15 godina, gradu savršeno odgovara da u narednih 20-30 godina pokrije taj trošak i bude na pozitivnoj nuli, dok privatni investitor ima obvezu prema dioničarima da u istom periodu zaradi dva ili tri puta više nego što je u stadion uloženo.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Rijecani i Osijecani bi se zalili da njima drzava nije nista dala, tovari bi plakali da se i njima izgradi stadion itd.NitkoBitan

    Nek Vlada odredi 200 milijuna eura za stadione od nacionalne važnosti i podijeli novac prema tome koliko je koji klub pridonio nacionalnom koeficijentu u zadnjih 10 godina. Fer i pošteno, ne? :)
  • NitkoBitan
    17k
    Dinamo bi trebao preuzeti dio financijske konstrukcije na sebe. Mozda nepopularno misljenje...

    Tako bi samo olaksali i ubrzali proces. Tesko da ce nam netko sve platit na lijepe oci ili ne znam ni ja kaj. A i nije da smo neki siromasi koji su ovisni o pomoci drugih.
  • NitkoBitan
    17k
    Nek Vlada odredi 200 milijuna eura za stadione od nacionalne važnosti i podijeli novacBosskovitz

    Mislim da je iznos koji se "dijeli" otprilike 10x manji.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Naravno, ono je vrlo očito bila zajebancija. I tako svi naklapaju u prazno, aktivno se razgovara između grada, vlade i kluba i nešto će iz toga proizaći.

    U naše dečke ne sumnjam ni malo, iz do sada viđenog i čemu sam osobno svjedočio vjerujem da i grad želi riješiti taj problem, a Vlada je već na namirivanju Crkve oko zemljišta ozbiljno pokazala dobru volju tako da sam oprezno, ali iskreno optimističan.
  • Simpatizer
    270
    Koje su šanse da Dinamo ostane na Kranjčevićevoj godinama kao Rijeka na rujevici
  • Neron53
    589
    Da li se zna koliko kvadrata poslovnog prostora bude u okviru stadiona/kompleksa??
  • NitkoBitan
    17k
    Koje su šanse da Dinamo ostane na Kranjčevićevoj godinama kao Rijeka na rujeviciSimpatizer

    Dok se Maksimir ne srusi Dinamo nece selit na Kranjcu. Znaci prvo treba biti sve dogovoreno oko financijske i svake druge strane, pa se tek onda stadion rusi te Dinamo seli na Kranjcu.

    U slucaju da se stadion srusi, Dinamo preseli na Kranjcu te propadne dogovor oko novog Maksimira, znat ce se na cije adrese treba kucat...

    Rijecani i Kantrida su posebna situacija. Taj stadion stoji tamo jos netaknut te mi se cini da na njemu Opatija igra 2./3. ligu. Znaci jedino sto fali tom stadionu je licenca za 1. HNL koju bi dobili uz manje ulaganje. Zasto su Rijecani tako lako odustali od novog stadiona i eventualnog povratka na ovakvu Kantridu ne znam... Valjda Misku zao silnih milijuna ulozenih na Rujevicu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.