• Geonosis3
    41
    Kontinuirano se provlači teza da klub u tajnosti vodi proces "Maksimir", skupa sa gradom i državom. Neki dan je i Španović to ponovio. I ova studija izvodljivosti je navodno gotova i nije za javnost.

    Ali onda mi se ova izjava Zeke, od 29.08.2024 koju prenosi Tportal, nikako ne uklapa u tu priču o idiličnoj suradnji kuba, grada i države. Zašto bi izjavio ovako nešto ako je ta suradnja aktualna i sve ide u dobrom smjeru:

    https://www.tportal.hr/sport/clanak/velimir-zajec-u-ocaju-zavapio-sramota-je-da-dinamo-igra-na-ovakvom-stadionu-20240829

    Do kada će UEFA dopuštati Dinamu da igra na ovakvom stadionu?
    "To bi trebalo pitati političare i ljude iz države i grada. Stalno se nešto odgađa i nadam se da će netko konačno presjeći i reći: 'Idemo izgraditi stadion!' Ne samo Dinamu nego i reprezentaciji jer oni to zaslužuju, zaključio je predsjednik Dinama Velimir Zajec."

    Ne znam, nadam se da samo meni to nije logična izjava. Mislim da je stvarno konačno vrijeme da se
    službeno priopćenjem oglasi novoformirani "odbor za stadion" i informira javnost i članove kluba što se dosada napravilo.
  • dinamo u srcu
    1.6k
    Mislim da je stvarno konačno vrijeme da se
    službeno priopćenjem oglasi novoformirani "odbor za stadion" i informira javnost i članove kluba što se dosada napravilo.
    Geonosis3

    Jel se zna tko su članovi novoformiranog odbora za stadion?
  • Mali Zeus
    12.5k
    Meni je Zeko jako drag i sretan sam što je predsjednik Dinama, ali izjave i intervjui mu nisu jača strana.
    Nije mi pretjerano jasno koja je bila svrha vapaja oko stadiona već 2 puta. Razumio bih da se ništa ne poduzima oko tog i da je klub u cijeloj priči usamljen, ali sad kad se pokrenulo sve to i postoji suradnja s Gradom nije mi jasna cijela ova priča. Zvuči mi malo kao neka općenita, populistička izjava (a isto je ponovio i u intervjuu od jučer mislim) koja nema neku preveliku svrhu.
  • IstinaZaDinamo
    2k
    Ne vjerujem da bi se takvo sto izjavljivalo bez nekog dogovora ili slicno. Ocito se zeli nesto postici time, a mislim da oni koji trebaju znati znaju dovoljno informacija.
    Bolje je da se neke stvari ne dijele okolo dok nije sve 100% nego objaviti pa se nesto dogodi i onda prvi bager umjesto u 8 ujutro krene raditi u 12. Vjerujem da bi i u tim slucaju bilo onih koji bi pljuvali sve iz kluba, grada, firme koja radi, bageriste...
  • nemapredaje
    3.2k


    Ivan Nauković - predsjednik
    Dragutin Kamenski - potpredsjednik
    Franjo Gregurić
    Goran Đulić
    Krešo Knezović
    Miljenko Sakoman
  • Jaro
    7.3k
    a mozda je Zajec jednostavno kao i 99% ljudi izgubio povjerenje u politicars i svjestan da ekipa zavlaci, mulja, odgadja i trazi izlike pa im fino baca lopticu. Da imaju kaj rec, vec bi oni odgovorili - od slike u javnosti zive... draze mi je cut takvu nepopeglanu izjavu koja je iskrena nego 100 PR pamfletica koji nis ne govore. "Radimo", "Trazimo rjesenje", "Narucili smo studiju", "Radimo natjecaj za raspisat natjecaj za prvi nacrt nesluzbenog idejnog rjesenja koje mora potvrditi ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena"...
    Kad bude volje, u proracuni ce osvanuti stavka o izgradnji stadiona i krenut ce gradnja... Ne vidim jos opciju kojoj je to u planu...
  • jedan u nizu
    8.2k
    Kako je rekao u intervjuu u dnevniku nove tv?
    Mislim da se osvrnuo na ruglo od stadiona i da je vrijeme da se to konacno rijesi. Da se nada da ce drzava i grad drzati do obecanja u sljedecih nekoliko dana.
    Tako nekako ako se dobro sjecam. Ispravite me gdje grijesim.

    Posto je rekao u sljedecih nekoliko dana, nekako mislim da bi tada trebao pasti dogovor sa investitorom oko kodela gradnje, ako su gradu, drzavi, klubu o investitoru predane studije izvodljivosti. Vjerujem da tu država i grad trebaju dati garancije svoje da se tak dogovor postigne i da je Zajec samo vrsio pritisak da te strane stanu iza svojih obecanja.
    Pobogu, mi smo WRC izgubili jer drzava nije dala garancije.

    Kakve garancije? Vjerovatno neke financijske da stanu iza kluba ako se ista desi, vjerovatno garancija da kranjca ode 100% , i da ce se napraviti sve pristupne ceste i ostala infrastruktura vezano za cijeli kompleks.

    Ako je tako, mogli bi u bliskoj buducnosti imati pozitivne vijesti oko svega.
    Dakako ovo je samo moje nagadanje i nekakvo logicko razmisljanje koje ne mora imati vezu s vezom.
  • Nomad
    47
    Previše babica - kilavo dijete. Cijela priča oko Maksimira previše liči na veliko zavlačenje i odugovlačenje sa dovoljno stakeholdera da se efektivno može prebacivati loptica drugom u nedogled i dok jedna strana ne preume odgovornost u cijelosti realnog pomaka neće biti. Prva stvar koja bode u oko je uloga države u projektu ili pregovorima uopče. Država neće dati ni lipe za Maksimir dok ne napravi nacionalnu strategiju ulaganja u sportsku infrastrukturu, dok ne bude spremna investirati podjednako i u Kantridu, Poljud, Varaždin, Šibenik, Pulu itd, neće ni u Maksimir. Hrvatska kao narodna repstacija će uvijek igrati diljem zemlje proporcionalno i ideja o tzv. "nacionalnom stadionu" je opetovano odbijana kad god se takva ideja iznova počela pojavljivati. Ne treba biti pretjerano pametan za zamisliti kakav bi odjek bio u ostatku zemlje da država proračunskim novcem plaća stadion dinamu, dok drugi jedva spajaju kraj s krajem. Itekako su svjesni da bi to bilo političko samoubojstvo. U tom kontekstu uloga države u ovom trokutu je potpuno nejasna, odnosno jedino kao alibi gradu da može efektivno prebacivati odgovornost. Gradu, koji bi uz Dinamo trebao biti jedina zainteresirana strana, jer radi se o gradskoj sportskoj infrastrukturi i gradskom zemljištu. A grad, očito je, u ovom sazivu vlasti neće dati također ni lipe. Njihov projekt je Kranjča i time će pokriti ulaganja u sportsku infrastrukturu i zatvoriti to pitanje i uvijek mogu reći da je time napravljeno više nego li sve prethodne vlasti zajedno. Promjena vlasti u Zagrebu može dovesti eventualno samo do resetiranja na početak jer nitko ne želi završiti "Tomaševićev stadion". I za kraj, taj mitski investitor. Ako netko misli da javno-privatno partnerstvo funkcionira tako da će se pojaviti altruist sa 100+ milijuna eura i sagraditi stadion po željama, na žalost neće. Koncesijom se može izgraditi no korištenje treba platiti, i tu se opet vraćamo na pitanje tko. Na primjeru Arene koju je gradio privatni investitor može se vidjeti nespjeh takvog modela, jer će ista u konačnici koštati skoro 300 milijuna eura javnog novca, za koji se mogla sagraditi i dvorana, i Maksimir, i Kranjča i ostalo bi za par fontana. Možda misle da će Dinamo plaćati 10ak milijuna godišnje za najam? Kao i svaki leasing, u konačnici preskupo, i da se vratim na preostale dvije strane u tom trokutu pregovora, ni jedna neće biti spremna preuzeti ikakav trošak na sebe. Jako bih volio da sam u krivu i da nas iznenade sa nekakvim konkretnim pomakom u cijeloj priči, no teško mi je biti optimističan u ovakvim okolnostima.
  • The Undertaker
    5.1k
    Zajec je jednostavno iskoristio hype oko Dinama u LP da problem stadion opet stavi u fokus. Kuhanje žabe odnosno priprema javnosti da je stadion nužnost a ne luksuz i, ujedno, olakšavanje posla političarima.
  • Robi T
    243
    za petak je najavljena kiša.
    Premješta li se negdje drugdje pub kviz ili će se prostor natkriti?
  • Pop corn
    8.1k
    za petak je najavljena kiša.
    Premješta li se negdje drugdje pub kviz ili će se prostor natkriti?
    Robi T

    Spremni za sve scenarije
  • Facke
    3.6k
    Al glejte ove resenje kaj je db-izbjeglica nacrtal je stvarne najidealnije. Ne treba nikoga cekati i mores graditi stadiom par metra dalje. Ma vec mi je dosta toga cekanja. Kad cujem onuga Senfica mi me vec dosta...
  • Ivdzo11
    4.2k
    https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/krece-li-zaista-gradnja-kranjceviceve-evo-kad-bi-maksimir-trebao-biti-gotov/2595238.aspx?index_ref=rubrika_sport_prva_m . S.Mati

    Prema zadnjem planu Tomislava Tomaševića i gradskih vlasti, u siječnju bi trebala krenuti izgradnja stadiona u Kranjčevićevoj ulici. On bi, s kapacitetom od 11.000 mjesta, trebao biti gotov nekad 2026. godine, onda bi trebala krenuti izgradnja Maksimira, a na njega bi se Dinamo trebao vratiti 2028. godine.

    Kako doznajemo, izgradnja Kranjčevićeve trebala bi ići po planu, odnosno zaista se očekuje da se zabodu nekakve lopate početkom sljedeće godine. Izgradnja stadiona trebala bi trajati između 15 i 18 mjeseci, a sve skupa će koštati oko 30 milijuna eura.

    U Maksimiru za to vrijeme rade s onim što imaju, a i tako derutan stadion privlači sve više navijača što plićih, što dubljih džepova. Klub je ekspresno rasprodao sve svečane lože na Maksimiru, od čega je jako dobro zaradio. Klub se otvorio navijačima, Dinamo gostuje po kvartovima, na "Istre", "Gorice" i "Belupa" dolazi po deset tisuća navijača, a prodaja klupskih artikala ruši sve rekorde.
  • DrawTube
    4.7k
    Kapacitet je smanjen s 12 tisuća na 11 tisuća?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.