• InatiseSlavonijo
    518

    "U filmu je puno vise mrtvih srpskih pobunjenika nego u stvarnosti (slobodno se javi za sve detalje stvarnog događaja), ali film je dobro snimljen i nasima se dogodilo vise manje to sto je i prikazano (to je film, ne dokumentarac pa ga tako treba i gledati)."

    Ovo što je prikazano na kraju je kamilica, prošli su puno puno gore. Isto tako Kusonje je prikazano kao blatna selendra, zapravo su bila bogata gospodarstva. Ali što kazes nije dokumentarac, tako da je dobar. Šteta je što je samo ovaj film o Pakracu, moglo bi se snimiti hrpa kvalitetnih filmova o Pakracu i Lipiku jer bilo je mnoštvo herojskih akcija i "filmskih" borbi.
  • Neki tip
    21.3k
    Ovo što je prikazano na kraju je kamilica, prošli su puno puno gore.InatiseSlavonijo

    Znam. Čuo sam komentare ljudi nakon filma kako su Srbi prikazani nečovječno i kao neki četnici iz stripa. No to govori ekipa koja ne zna to što kazeš, da su naši prošli i gore (nema potrebe za navođenjem detalja ovdje) i da je dio pobunjenika i izgledao upravo kao da su ispali iz stripa strave. Ekipa u Voćinu je i većinski tako izgledala.

    hrpa kvalitetnih filmova o Pakracu i Lipiku jer bilo je mnoštvo herojskih akcija i "filmskih" borbi.InatiseSlavonijo

    Da, jest, oba grada su nekako ispod radara, i po otporu i po žrtvama i po razaranjima.
    Oslobođanje, padanje i opet oslobađanje Lipika, zločin u Donjem Čagliću, borbe u Pakracu, okupirana Gavrinica, uloga merčepovaca u borbama za Lipik i sprječavanju pada Pakraca (pozitivna, premda su poznatiji po kasnijem djelovanju) itd itd.. pa onda prica o Španovici.. zbilja za puno epizoda jedne dobre filmske ili dokumentarne serije.
  • Baneki
    746
    Upisite u Google sjecanja.pdf, o Pakracu i Lipiku. Od Documente, kak to oni rade sjećanja i s jedne i s druge strane, ali korektno napisano. Tu je i počeo domovinski rat, ima i o Kusonjama i o bitci u Batinjanima, zauzimanje policijske postaje od četnika, dolazak Merčepa, sve do Bljeska, i o logoru u Bučju i dr. Šreteru, i kakva je bila predratna psihoza...
  • markoli
    1.7k
    Sutra uz Večernji list na području Zagreba i Zadra dolazi primjerak autobiografije Krešimira Ćosića "Igraj, vjeruj, živi!".
  • Eduardo
    20.4k
    The Lockdown: One month in Wuhan

  • nkdz
    887
    Vidim da ste u pitalici stavili i The expanse, zanima me jel valja serija, opcenito su mi svemirske tematike dobre, a sad trazim nešto za poceti gledati
  • Baneki
    746
    Volim i ja svemirsku tematiku. Gravitacija je OK, pogledao sve filmove oko Apollo prošle godine. Apollo11 iz 2019 me razočarao, Apollo 18 tako tako, Apollo 13 još uvijek odličan. Pogledao i ruski Salyut 7, dobar je.
  • Kwedi
    3.8k
    @nkdz
    Dobra je. Ima puno politike, tri strane nadrkane jedna na drugu, ima puno ekonomsko-političkih implikacija vezanih s današnjim društvom i fora je snimljeno.
  • agramZ
    2.5k
    the expanse je vjerojatno najbolja hard sci-fi serija ikada.. nema bas konkurecnije sto se tice hard sci-fi-a.
  • Mr Blue
    4k
    Slažem se. Serija je super, meni osobno, ali knjige su vanserijske. Pročitao sam prve dvije zasad, a u knjižnice su stigli treći, četvrti i peti dio taman pred ovu karantenu tako da sad čekam da to prođe da mogu i njih pročitati. To su knjige koje su zasad prevedene na hrvatski, inače je izašlo osam djelova i očekuje se posljednji, deveti.

    U svakom slučaju preporučam svim ljubiteljima SFa.
  • agramZ
    2.5k
    uglavnom je serija pravo osvjezenje, sci-fi tipicno uvijek bude bas ono teska ultra fantazija. pogotovo ona realisticna fizika i tehnologija u expansu. sve ono sto cemo ili bi mogli imati za par stotina godina s ovim nasim trenutnim nekim "znanjem"..
  • nkdz
    887

    Apollo mi je opcenito super ali ovaj put tražim nešto malo više fiktivno, bar kaj se tice naroda koji preživljavaju u svemiru.


    Neki dan sam slucajno naletio na The expanse na imdb-u i svidio mi se plot između Marsa/Zemlje/Asteroidnog pojasa i danas je taman u pitalici spomenete i podsjetite na nju.
    Stavit cu je skidati, djeluje jako dobro, a i vaši komentari je max hvale pa onda vjerujem da je dobra.
    thx

    btw.kad smo mozda više kod SW fiktivnog svijeta, kakav je Mandalorain, ni to nisam jos pogledao.
    Opcenito volim SW.
  • Mr Blue
    4k
    ponovno meni osobno, Mandalorian je najbolji dio SW priče od originalne trilogije. Bolji od svih novih filmova. Dobra pucačina
  • nkdz
    887

    Onda i to ide na download :) pogotovo ak kazes da ti je na tragu originalne triologije
    thx na idejama i osvrtima :)
  • Neki tip
    21.3k
    Za one koje zanima ratna beletristrika "s one strane", zanimljivo je pročitati Isusove memoare, Vuka Draškovića. Tematski je na neki način nastavak Noža (koji je po meni književno puuuuno uspjelije djelo), ali može se čitati u potpunosti neovisno jedna o drugoj. Uostalom, i radnju razdvaja 50 godina.

    Dio Memoara je i priča o napadu na Gospić i pogibiji Giške (bolje upućeni će znati) pa će Ličanima biti dodatno zanimljiva.

    Upozoravam da je ovo ipak roman, a pojedini dijelovi (upravo vezani za Gospić, da ne otkrivam dalje) su čisti SF (otprilike kao izvještavanje iz Vukovara 91. u srpskim medijima)...

    Eto, da se nekako nadovežem na ovaj gore naramak SF preporuka.. :)

    Sumnjam da knjige ima za kupiti kod nas (možda Nož po antikvarijatima), naručiti se može.

    Ako netko žarko želi pročitati, mogu i posuditi (imam i Nož i Isusove memoare).
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.