• Simpatizer
    270
    Ruganje HNL "rivala" Dinamu jer gubi u Ligi Prvaka je kao da se beskućnik ruga poslovnom čovjeku jer mu je crkla klima u stanu
  • Jaro
    7.3k
    ovo

    pa to su bili igrači Olimpije Florucz, Thalisson, Kojić, Agba, Doffo, junaci iz Jaruna, varaždinske Slobode, Dubrave Tim Kabela i Tuzla Cityja

    I

    Ovo

    Jedan je hrvatski stručnjak došao ne tako davno u hrvatski klub i doveo kondicijskog trenera iz Belgije. Legenda će reći kako mu je odmah kazao da stavi treninge na 70 posto jer HNL igrači jače neće izdržati. No, i to im je bilo previše pa je smanjio na 50 posto.

    Je stanje HR nogometa ma koliko se netko trudio objasniti drugacije.
    Da svaki klubic igra brze, okomitije, cvrsce od nasih klubova je sramota. U usporedbi sa zapadom su se izvlacile spike o lovi - pa ne trce brze i vise ljudi jer imaju vise novaca, nit koriste ne znam kakvu svemirsku tehnologiju da bi im igraci bili brzi, jaci i kaj ja znam.
    Ali unazad nekoliko godina, nasi klibovi se ne mogu mjeriti ni s klubovima istoka, sjevera - tamo isto brze, cvrsce i jace igraju - kaj je sad problem?
    Ti klubovi vise manje uvijek imaju neku "HNL (ili nize) ikonu" - citaj igraca koji nije dovoljno dobar za Hajduk, Osijek i Rijeku.
    Pa kaj oni jedu i rade na treninzima da od igraca Tim Kabela, Jaruna, Tuzla Citija i Slobode naprave top premierligasa u odnosu na domace reprezentativce vrijedne 6 milja.
    Do prije Bjelice, u Dinamu je bilo slicno - vecina inozemnih pojacanja je izgledala najbolje u prvih par mjeseci. Nakon priprema s nasim strucnjacima su se polagano gasili (cast onih par iznimki).
    Bjelica i njegov stozer nisu neka krema euro nogometa, ali ocito su za ovaj nas mulj postavili neke standarde koji su ostalima tesko dostizni.
    Konstantno oslanjanje na "cekamo da Petkovic nesto napravi" kod Cacica recimo - tipicni primjer alibi struke koja se oslanja na pojedinacnu kvalitetu igraca. Totalni energetski pad nakon 60 min kod Biscana (i prvi dio Jakirovicevog mandata kao posljedica takve pripreme) - ponovo dokaz da taj stozer nije bio sposoban adekvatno pripremiti momcad i tehnicki i takticki. Krznar i clan Hajduka nisu ni vrijedni pojedinacnog komentara jer njihovi mandati su bili.ptomasaj u svemu (osim Krkijevog izbacivanja Tottenhama - ali to je bila momcad nasljedjena i pripremljena od brata ubogog...
    Naravno da takvi treneri ne mogu opstat jer brzo "izgube svlacionicu", ali nasi klubovi se rijese trenera i stozera kad svlacionica nije dovoljno dobra kako bi pratila trenera (I.Leko - Hajduk) ili dovoljno karakterno cvrsta i profesionalna da prati strozi ritam (Sopic - Rijeka, pa i repka N.Kovac)...
    Glavnu rijec u ligi vode manangeri i agenti - nemojmo se zavaravati - pa svi oni stranci cudnih CVa po Slavenima, Istrama (pa i Hajduku) i slicno su dokaz.
    Nakon svega - domaci suci su iznad razine dosta toga u HNL ma koliko losi i smijesni bili...
  • Omake
    2.5k
    Čitajući Antolićev članak, očito je zašto je Jakir odmah potjerao desetak igrača čim je kročio u Rijeku. Pada mi na pamet ona epska presica Obradovica. Svak voli biti zvijezda i laditi jaja u svojoj mahali. Vani je očito klima drugačija. Ambicija, odlučnost i požrtvovnost vladaju.
  • Paggini
    19.7k
    Ko njima igra napad u nedjelju, Andrić?
  • Teofil Kateran
    1.4k
    Moram se složiti da je ogroman problem u struci, i to od trenera do skautinga. Sopić s ovom momčadi u Ljubljani sigurno ne bi izgubio, a dodao bih da je sramota što su igrači koji su svladali Rijeku igrali u hrvatskim niželigašima i nitko ih nije primjetio ili ih je otpisao. Mislim da će teško netko drugi od klubova uspjet doći do 4. mjesta jer ipak je razlika u kvaliteti kadra tu dosta prisutna. Jedino Osijek bi tu mogao zakazati, ali čini se da su i oni skužili da ne ide pa su se mobilizirali s transferima. Ali, iskreno se nadam Loksi ili Šibeniku, možda i Istri na 4. mjestu.
  • hardek
    2.8k
    Kužim šta hoćeš reći ali ja ne mislim da je Olimpija jučer ubila Rijeku jer su više i brže trčali. Ovo sto se desilo bila je trenerska disertacija Španjolca na klupi Olimpije.

    Odvrti film na prvu tekmu, prvo poluvrijeme utakmice Olimpija je doslovno izgledala kao da je spremna primiti 3-4 komada. U poluvremenu trener Olimpije stavlja Agbu kao flastera na Fruka, i probijaju na stranu di je Bogojević bek. Onda Đalović vadi Bogojevića, ali tako anulira i Pašalića jer mu je kombinacija Bogojević-Pašalić-Fruk kreirala sve akcije. U drugoj utakmici, trener Olimpije je ogolio igru Rijeke do krajnjih granica i išamarao Đalovića.

    Nakon prve utakmice rekao sam da bi Sopa izvukao onu pobjedu, a isto tako vjerujem da ni prolaz dalje nebi došao u pitanje. Sopa nije neki veliki trenerski mag, ali je socijalno nevjerovatno inteligentan i igrači su ga sigurno poštovali. Najgore što možeš napraviti u ekipi je promovirati pomoćnog trenera u glavnog trenera jer uglavnom pomoćni treneri su good guy u konstalaciji struke. Kada taj good guy postane glavni trener on bi morao postati bad guy a to jednostavno ne ide. On je u prijateljskom odnosu sa igračima a šef nikad neće moći postati.
  • vjeko1701
    8k
    Jbg, mi smo jednostavno drustvo u kojem je prosjecna ambiciha ili nista ne radit i biti placen za to ili postati neki lokalni serif, biti velika riba u maloj lokvici i raditi kaj hoces.

    Tako se otprilike i vode klubovi. Bitnije je svima pricat o rusenju Dinama da bi bili velike ribe u HNLu nego da sloze strategiju kako srediti klub za UEFA natjecanja.

    Miskovic je obicno stavljao prioritet na europu, znao odabrati trenera pravog profila i dati mu vremena da sve poslozi tom cilju. Cega se on nasmrkao ovo ljeto valjda ni sam ne zna.

    Srecom za njega, HNL je slab ove sezone pa se nece ponoviti Tadic-Budicin-Cosmi sezona.
  • Paggini
    19.7k
    Za sada mi se sviđaju Šafarić, Tram i CarevićDaliban

    Slažem se potpuno. Šafarić igra jednostavan, ali efikasan nogomet što je za većinu naših trenera znanstvena fantastika očito, jako mi je drag bio kao igrač i pokazuje značajnu inteligenciju i kao trener.

    Tram igra tešku HNL avangardu s visokim presingom i brzim izlascima, nadam se da će mu se to vratiti u bodovima jer jako je zanimljiva ekipa ta Istra.

    Carević je solidno upogonio Šibenik i zasad ih gura iznad njihovih mogućnosti, simpatična su ekipa, nadam se da će nastaviti s ovakvim igrama, da.
  • The Undertaker
    5.1k
    Kao što si sam napisao, nije mu prvi put. Svako toliko dogodi se neki debeli podbačaj i sve to ide u rok službe. Imali smo podbačaja i mi i vjerovatno ćemo ih imati još. Ne vidim neke specijalne tragedije (osim rezultatske) pod uvjetom da su financijski stabilni.
    Mislim da je svojevremeno Zekić u SB imao poučak da ti za HNL ne treba neka specijalna kvaliteta i da je za sredinu tablice dovoljno ekipu spremiti fizički na nekakav solidan nivo.
  • Jaro
    7.3k
    moj post je onako opcenit, ali da, Olimpija s "kramom od igraca" sudeci po nasim klubovima je izgledala kao ozbiljna momcad protiv ekipe iz birtije koji su se nakon pete pive odlucili bacit hakl iz zajebancije...
  • vjeko1701
    8k
    Al realno, Tadic-Budicin je bio prvi bas teski promasaj. Sve prije toga je bilo ok. Covjek bi pomislio da je naucio nesto od predzadnjeg mjesta na tablici na pola sezone. K tome, fin. situacija navodno nije bajna vec neko vrijeme.
  • Captain America
    17.6k
    https://www.index.hr/sport/clanak/rijeku-je-deklasirala-momcad-slozena-za-200-tisuca-eura/2594436.aspx?index_ref=naslovnica_sport_ostalo_d_0

    ''Solidan'' posao Boromise. U međuvremenu, ove godine u HNLu su priliku kao SD dobili lik koji je završio školu za trgovca po prilagođenom programu i lik koji zamjenu za Miereza vidi u napadaču koji u karijeri ima isti broj golova kao Hans-Jorg Butt (za one jako mlade, radi se o golmanu).
  • marcio amoroso
    36.4k

    Jel Boromisa doveo ovog trenera ili je on bio tu i prije?
  • Benito
    823
    Ovi jazavci dole vraćaju i Mlakara navodno
  • prefontaine
    318
    Pa jedino mogu i dovest bivše igrače. I to na posudbu, naravno. A Duplančić piše "Problem je preuzimanje visokih plaća, odnosno, 'bijeli' bi pokušali dogovoriti da plaćaju dio koji je njima prihvatljiv, a njihov klub ostatak. Vidjet ćemo može li se išta od toga realizirati..."
    Smijurija.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.