• Mladi Starac
    150
    Što će biti s rekonstrukcijom zapadne tribine stadiona u Kranjčevićevoj?
    Govorimo o rekonstrukciji cijelog stadiona ne tribine. Radovi bi počeli u siječnju 2025. taj rok i dalje stoji, ti radovi su nužni kako bi se njanjemu mogle igrati međunarodne utakmice. Kad se to završi ide se u gradnju stadiona u Maksimiru, to je rok 2028. A Kranjčevićeca će biti gotova do 2026. godine. Uočeni su problemi sa statikom, ali o detaljima toga, mi ćemo prezentirati projekt uskoro pa ćete sve vidjeti.


    današnji članak
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-tomasevic-odgodili-smo-uvodjenje-novog-nacina-naplate-parkinga/2593666.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_najnovije_d

    baš me zanimaju ovi detalji koji će biti prezentirani uskoro...
  • criticus
    2.2k


    Ovo je moga reć prije 20 dana i bilo bi ok. Uvik će bit histerije, to je zbog povijesti bolesti, ali grad bi trebao držat razinu jasne komunikacije.
  • Patak
    2.9k
    Ništa nije rekao o arhitektonskom natječaju koji je Korlaet najavio za prvu polovicu ove godine. A ne da mi se tražiti nedavno je rekao da su posložili stvari i da Kranjča i Max idu paralelno, da Max neće čekati Krajnjču, sad kaže Max nakon Kranjče.
  • mali M
    5k
    ma dobro patak nemoraš niti dalje o tome, svima je jasno da narativ da Maksimir ne čeka kranjču je čista glupost... najbolje da se Maksimir nekim ludim kombinacijama i čudom pripremi za godinu dana, moš si misliti kako nebi čekao završetak Kranjčevićeve... To stalno spominanje da ta dva projekta nemaju veze jedan s drugim je bezvezna floskula. A ponavlja se samo jer se zna da se neće ići s jednim dok se drugi ne završi jer u suprotnome nebi Dinamo imao gdje igrati.. Tako da zapravo ni neznam zašto ekipa s Tomaševićeve strane stalno to spominje kada je to zdrava logika. Kome služi taj argument da su to dva razdvojena nepovezana projekta zbilja neznam.. netreba se uopće trošit vrijeme na promišljanje o tome...
  • Patak
    2.9k
    Mislio sam na papirologiju, natječaj, izbor najboljeg rada, odluka o povjerenstvu za ocjenu, građevinska dozvola, itd...Jasno je da se neće rušiti Max dok se ne završi Kranjča. Grad je već sklopio ugovor o natječaju 2021 sa društvom arhitekata Zagreb pa je zapelo, moglo bi opet. Hoću reći ima posla prije bagera...
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/arhitekt-koji-bi-trebao-biti-na-celu-komisije-za-novi-stadion-ne-zelim-u-tome-sudjelovati-15068877
  • Dudu9
    812
    Ako se papirologija i natječaji za maksimir riješe do preseljenja na kranjčevićeva i da se može rušit, svi bi bili sretni ali mislim da će ti natječaji malo duže potrajati, od izmjena planova gradnje pa do procedura natječaja i žalbi na svaku trajat će to jebeno dugo, samo pogledajte rekonstrukcija kranjčevićeva koliko traje a maksimir je 5 puta veće itd
  • Nomad
    47
    Mislim da projektni natječaj ni nema smisla dok se ne definira financiranje projekta, od kojeg sve strane dižu ruke u fazonu neću ja, neka plati netko drugi. Kako je jedino izgledno javno privatno partnerstvo, ukoliko se uopče nađe zainteresirani investitor, za svoj kapiltal htjet će i svoj projekt. Sličnu smo stvar imali i kod Arene gdje je proveden (i obilno plaćen) natječaj na kojem pobjeđuje Kinclov projekt za dvoranu sjeverno od Jadranske avenije, ali ulaskom Ingre i Trigranita u JPP direktnom pogodbom grade dvoranu na svom zemljištu i po svom (neki Grk, čini mi se) projektu. A u slučaju Arene imali smo daleko veći angažman svih zainteresiranih strana (grad, država...) zgog rokova organizacije SP.
  • Sixthway
    457
    Bez previše filozofiranja , treba napravit prosvjed da se malo sve ubrzo I da pokažemo da nismo naivci.
  • mokoxax468
    698
    Tako je, ima vas ovdje barem par, fino transparente u ruke i pred gradsku upravu.

    Samo nisam siguran koja će vam biti parola, možda:
    - Ne znate smeće otjerati, kako ćete pokupiti Maksimirski beton
    - Dosta demagogije, dosta javne nabavke
    - Nećemo kišnicu sa stadiona, stop zelenima
    - Nećemo woke stolice na Kranjči
  • Sixthway
    457
    Kakve su ti to fore? Našao si budalu radit od mene jer sam dao neku ideju iz puke dosade koja znam da se neće dogoditi.
    Većina tribine ne može smisliti Možemo i sve vezano uz njih. Samo zato jer su pojedinci iz Možemo neke stvari napravile za klub ne znači da im svi virimo iz guzica.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Zasto onda nismo prosvjedovali zadnjih 20 godina?
    Zasto ne napravimo prosvjed jer jos nismo dobili nove tramvajske pruge?
    Ili bolnicu u Blatu?
    ili metro?
    Ili Jarunski most?
  • Nolifer
    8k
    Većina tribine ne može smisliti Možemo i sve vezano uz njih.Sixthway

    Da drito. :clap:
  • mokoxax468
    698
    I s ovime ste doslovno potvrdili ono iznad što sam instruirao, ne prosvjeduje vi za stadion niti ste ovdje zabrinuti radi Dinama. Nego vam treba novo mjesto za politička prepucavanja :blush:
  • Nolifer
    8k


    Na temelju čega si to zaključio? :lol: Pa niste ni vi ni za stadion ni zabrinuti za Dinamo. :blush:
  • NitkoBitan
    17k
    Zasto onda nismo prosvjedovali zadnjih 20 godina?jedan u nizu

    Ima tu vise faktora. Stadion je do potresa imao 3 tribine (bez gostujuce, a i osposobljavanje juzne tribine poslije potresa je platio Dinamo) tako da nije niti bila neka hitnoca sa gradnjom novog. Puk se otudio od Dinama, a dobar dio navijaca nije htio da za vrijeme ZM bude izgraden novi stadion jer bi to bio pecat na njegovu vladavinu te bi takoder bile velike sanse da se preko stadiona opere neki novac.

    Tu pricamo (za pocetak) o faking obnovi gradskog stadiona sa sredenim papirima. U obnovu Doma sportova ce se ulupat 40tak milijuna eura, u gradnju kulturnu-umjetnickog centra Paromlin ce gradska vlast ulozit jos toliko. Projekt Kranjca koji bi jednom Zagrebu napokon donio pristojan stadion je zapeo jer? "Prioriteti" ili nesposobnost?

    Prica "uskoro" i spominjanje nekih rokova je toliko izlizana... hvala Bogu internet pamti clanke i izjave.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.