• Dudu9
    812
    sprdanje sa autizmom moraš bit kreten
  • Bosskovitz
    11.7k
    od mladog čovjeka je teško očekivati da osjeća nostalgiju.Sajla

    Nije potrebna nostalgija, povijest je ono sto nas je dovelo do danasnjeg trenutka, pogotovo nasa je nevjerojatno zanimljiva i volio bih u svakom broju revije neki povijesni tekst.

    To je uzasno bitno za klub kojem su preko desetljećima brisali i izmišljali povijest te ju prilagođavali različitim ideološkim i političkim narativima kako bi iskoristili klub i njegov utjecaj na hrvatsko društvo. Sad kad je klub napokon slobodan, slijede nam desetljeća edukacije o našoj povijesti. Tekst po tekst o ukradenom prvenstvu 1979., o paljenju lože u devedesetima, o skrivanju Židova na stadionu u četrdesetima, o povratku šahovnice na grb 1969., o osnivanju kluba, o svemu kaj se događalo 1945., o Valentinovu 2000… tako ćemo educirati nove, ali i stare generacije. Nije svatko fanatik da procita nekoliko stotina stranica knjige o povijesti kluba kojoj se isto nadam, ali jedan clanak u reviji ce procitati. Clanak po clanak, reviju po reviju…
  • Sajla
    5k

    sve što si napisao su izvrsni razlozi zašto o tome u reviji ne samo treba, nego mora se pisati. ali ima ljudi koje to ne zanima. i što mlađi ti ljudi bili, lakše mi je razumjeti da su im zanimljivije druge stvari. to ne znači da ne trebaju o tome čitati - naprotiv! tek onda će se još više zainteresirati. mene takvi tekstovi vesele unaprijed, a vjerujem da će njih naknadno.
  • GZomanid
    685
    Osim povijesti kluba, bilo bi dobro da mlađi mogu pročitati nešto i o povijesti drukera, simpatizera, navijača i osobito BBB. Možda bi kao feljton mogla izlaziti i poglavlja nekih starijih knjiga i časopisa.
  • Ludovic IX
    7.2k
    Pa imaš o tome kako su dvije pjesme ušle na repertoar sjevera
  • Gradjanski Dinamo
    107
    Uuuf, nisam očekival da bum jednim totalno benignim prijedlogom izazvo ovakvu raspravu. :sweat:

    Kod mene je stvar jasna. “Historia magistra vitae est.”, rekli bi stari Latini. I stvarno mislim da je tako.

    Na ovom forumu ima nekoliko pojedinaca koji su zaista jaki po pitanju povijesti kluba. Ne vidim zašto im se nebi dala prilika da za svaki broj revije obrade neku temu iz povijesti kluba. Ona može biti vezana čisto uz neke stare tekme, pikanterije s tih tekmi, itd. Ali isto tako (mene osobno to više zanima) može biti vezana uz odnos kluba i politike, ili pak društva općenito, u određenom razdoblju (nekoliko primjera je dao Bosskovitz).

    Dinamo je klub prebogate povijesti. I kaj god ko rekao, Dinamo je Građanski (s velikim i malim slovom g!), Dinamo je hrvatski, Dinamo je purgerski. Kaj bi se tog trebao netko sramit? Pa jedan naš rival je nedavno objavio knjigu o dijelu svoje povijesti koji je upitno slavan. Ali su ga takvim prikazali. I imaju pravo na to.

    A mi ne da imamo pravo dičiti se svojom poviješću, već je sramota ako to nećemo raditi. I baš zato je knjiga “Kibici purgera” toliko popularna. I baš zato očekujemo toga još! Tema za obraditi imamo koliko nam srca žele.
  • Plavi 9
    52
    I ja sam prošli tjedan dovršio čitanje prvog izdanja Dinamove revije, jedva sam dočekao godišnji da se primim posla na plaži :grin:
    Vijest da se ponovno pokreće mjesečnik baš me oduševila a sad stvarno mogu pohvaliti inicijatore oživljavanja i sve koji su radili na prvom broju.
    Zlata vrijedni članci kojih nema na internetu niti bilo gdje drugdje osim u Reviji. Samim time Revija je ekskluziva i veliko je zadovoljstvo čitanja.
    Kako se i u nekim člancima spominje sigurno je bilo premišljanja treba li nam ovo, s obzirom na eksploziju digitalnih medija i odumiranje ovih novinskih, ali ja smatram da je baš tiskano izdanje pun pogodak, a ne digitalno. U redu, možda za dio navijača treba uvesti i mogućnost kupnje digitalnog izdanja, ali ja ću uvijek kupiti ovakav časopis i tiskani primjerak će sasvim sigurno imati svoju publiku. Takva Revija je i svjedok vremena i svojevrsni suvenir, ima i kolekcionarsku vrijednost itd.
    U svakom slučaju podržavam izdavanje mjesečnika i to baš u ovom formatu kakav je, odlična ideja i još jedan dokaz rada na povezanosti kluba s dinamovim pukom.
  • Neki tip
    21.3k
    Rutinsko ophođenje utakmicaMajki2111
    Nisam nigdje namećivao mišljenjeMajki2111

    Sad tek vidim ovu ludoriju od prepiske na temu identiteta Dinama i poticaja ili razloga za navijanje za isti.

    Uglavnom, da i nisi napisao da ti je hrvatski identitet kluba nebitan, bilo bi to jasno iz ovog otužnog služenja jezikom kao jednom od osnovnih odrednica tog istog identiteta. :wink:
  • masacusec
    3.5k
    S obzirom da je majki ikona ovog foruma, oprostio bih mu ovakav vokabular i izbor riječi. Svima nam pobegne "hiljada" umjesto "tisuća", ali @Neki tip, poentirao si mu i dokrajčio mu to iole hrvatstva kaj ima u njemu…:smile:
  • Neki tip
    21.3k
    Svima nam pobegne "hiljada" umjesto "tisuća"masacusec

    Ma hiljada nije ništa manje hrvatska od tisuće, ne treba bježati u purizam iliti "jezičnu čistoću", nije to nikakav srbizam kako se uobičajilo misliti. Jezik je živ, mijenja se zajedno s društvom i svojim korisnicima, ali ipak mu ne možemo "namećivati" ovaj masakr što ga Majki uradi.. :lol:
  • Pop corn
    8.1k
    Radi se već na drugom broju..... :yum:

    A i dvije knjige si zadali do kraja 2024. izdati...
  • dinamozivivjecno
    1.9k
    Kad se moze ocekivati novi broj revije?
  • Dubbbrava
    446
    Ima li još 1.broja revije za kupit? Ako ne ima koja dobra duša da mi ustupi na čitanje :grin:
    Plaćam pivu po preuzimanju + vraćanju iste vlasniku
  • Borovljanin
    74
    Zna li se učestalost izlaska Revije? Zajec je u uvodu za prvi broj rekao mjesečnik. Znači li to da će biti svaki mjesec ili jednom u tri-četiri mjeseca? Nekako mi druga opcija ima više smisla za današnje vrijeme
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.