• mali M
    5k
    sve što si naveo bi rekao da je imalo utjecaj. Vjerujem da se nitko nije htio baciti u isto blato sa Mamićem, njegova klika je do nedavno bila u klubu, s Bandićem su bili samo oportunisti kojima je stadion bio stavka za cicanje love, atmosfera oko kluba je bila trula, poslovanje mutno i mislim da je sve to bio argument zašto se nitko nije primao priče stadion. Nemoj izdvajati Mamića iz priče od 2018 jer smo se do 2024 borili da mu se odrežu svi krakovi i utjecaji. Jednostavno sam mišljenja da je bilo koja vlast u ovom tj onom trenutku u ZG da bi bila u priči oko stadiona jer je napokon došlo vrijeme da se sve pokrene s mjesta. Moj problem je kao i Criticusov, mislim da su ovi prezeleni (pun intended :joke: ) za vođenje ičega, a kamoli ispuniti obećanja u zadanim rokovima. Ostalo si sve rekao i slažemo se, transparentnost i otvorenost bi im riješila tisuću problema oko stadiona i strpljenja navijača. Nama je bitno da vidimo da se nešto događa i da se otvoreno komunicira, pa to radi i sadašnja garnitura vodstva Dinama. I kad nešto nede po planu komunicira se s javnošću gdje smo po kojem pitanju. I svi bi dalje dali krvi za njih.
  • Patak
    2.9k
    Boss, ovo kaj veliš da se sada raspravlja tko će stadion financirati mi je logično ali je to trebalo raspraviti prije studije izvodljivosti jer ona eventualno ima smisla ako će stadion raditi privatni investitor. Isto tako Korlaet je rekao da će stadion biti 30-32 tisuće, pa sad ako se raspravlja još i o tome opet se izgubilo vrijeme. Ajd recimo da smo sad na početku. Dakle, prvo osigurati financiranje (grad, država, UEFA, HNS, klub, privatni investitori) pa kad se ima određena suma na hrpi onda prema tome dimenzioniranje stadion i popratne sadržaje i raspisati natječaj. To mi ima smisla.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Boss, ovo kaj veliš da se sada raspravlja tko će stadion financirati mi je logično ali je to trebalo raspraviti prije studije izvodljivosti jer ona eventualno ima smisla ako će stadion raditi privatni investitor.Patak

    Kaj velim da mislim da se raspravlja. Naglašavam jer nemoj moje zaključke uzimati za potpunu istinu jer nemam nikakve posebne informacije i to su samo logički zaključci temeljeni na onome što znam.

    Nema smisla prije studije izvodljivosti jer bi ona trebala dati odgovore na pitanja koja su ti bitna, koliko ja shvaćam. Ona bi trebala procijeniti optimalnu veličinu stadiona, broj mjesta, sadržaje i slično da bi to bilo isplativo - a onda unutar tih gabarita doneseš odluku o tome što ćeš raditi. Ako prvo doneseš odluku, a onda radiš studiju, što kad ti studija kaže da je neizvedivo?

    Ne možeš prvo osigurati financiranje kad ne znaš ni okvirno radiš li stadiončić za 50 milijuna eura ili urbanistički blok za pola milijarde.
  • Dudu9
    812
    Pa studiju rade da se vidi kakav bi sadržaj odgovarao investitoru (hotel šoping centar itd) da bi se njemu isplatilo izgraditi stadion, grad daje zemljište, investitor sebi gradi šta mu je profitabilno, a dinamo dobije stadion
  • Patak
    2.9k
    Pa ako će investitor biti grad, država, UEFA, HNS onda ti ne treba ta studija kao što ne treba ni za Kraanjču koju će graditi grad.

    @Boss, sve ok, dao si disclaimer da nemaš info nego razmišljaš, ali to mi se čini realno.
  • Sajla
    5k
    Pa ako će investitor biti grad, država, UEFA, HNS onda ti ne treba ta studijaPatak

    pa u tome i je poanta. grad, država, HNS i UEFA ne bi gradili stadion da zarade i da im se isplati, isto kao što se ne grade kazališta i knjižnice i domovi zdravlja zbog zarade. ne radi se studija zbog njih. ovdje se radi studija da se vidi kako će se privatnom investitoru najbolje isplatiti da sagradi stadion i u roku X godina na tome zaradi.
  • Dinaminjo
    929
    Ajte molim Vas prestanite mijesati 2 stadiona. Imamo 2 teme sa razlogom.

    Za Kranjcevicevu se ne rade studije nego projekti i oni KASNE.
  • barbax
    184
    Ajte molim Vas prestanite mijesati 2 stadiona. Imamo 2 teme sa razlogom.Dinaminjo

    Ona tema je zauzeta s raspravom oko toga da li postavljanje 10 reflektora na sjeverozapad košta nekoliko milijuna € i 6 mjeseci radova ili 10 000 €, jedan vikend i dva kuma s lopatom. Haha
  • Dudu9
    812
    Uefa ne financira stadione, grad daje zemljište, Hns neće dati više od 1mil, a država koliko se pisalo daje 20mil ali za sve stadione, pa kad zbrojiš nema od njih ništa, ostaje opcija da se privatnom investitoru isplati to zemljište u najmu za njihove profitabilne poslove pa da u zamjenu grade stadion
  • Patak
    2.9k
    Pa ako je tako onda se nema što čekati sa objavom natječaja. Korlaet je rekao da će stadion biti 30-32 tisuće, znaju se komercijalni sadržaji i to je to.
  • mali M
    5k
    Dobro al zbilja vam se dobro kaže siđite s ove teme kad je riječ o Maksimiru jer i mene zbuni početak nečijeg posta za Kranjču i onda vidim da se piše o Maksu, baš zbunjuje.
    Inače, za oba stadiona, baš me pika stalno u oči ova izjava grad daje zemljište za stadion. I Max i Kranjča već jesu stadioni na čijim će se mjestima iznova graditi stadion. Što je sad neka usluga da grad ne naplati zemljište? Kužim da se to često spominje u kontekstu investitora, ali ako će grad/država bit investitori (taj narativ se vrti trenutno) šta mi naglašavaju da će grad samom sebi darovati zemljište i ne naplatiti nešto što je već plaćeno i zapravo netreba naplatiti.
    Kužim da to neće biti tako al baš im je zbunjujuća komunikacija grada prema nama. Sve zvuči kao floskule i onda se mi koji čekamo stadion, zapravo oba, tu raspravljamo. I @Bosskovitz kužim ja tvoju perspektivu da ja kritiziram grad zbog ideološkog pogleda, ali garantiram ti da nije tako, nego nemam koga drugoga u ovome kritizirati. Da li je grad investitor Kranjče? Pa ne mogu onda kritizirati grad Karin i njihovog gradonačelnika. Uglavnom, nadam se da će uskoro krenut neka komunikacija za Kranjču, ako ništa jer su gotovi godišnji i stranka im se počinje pripremati za izbore pa ih možda to malo ubrza...
  • Dudu9
    812
    Za maksimir ideja je da takav bude stadion oko 30k ali oko komercijalnih sadržaja to tek moraju vidit šta je isplativo privatnom investitoru
    zemljište maksimir i okolo vrijedi 80mil eura tako da bilo koji investitor ako želi kupit zemlju morao bi kupovat, ovako dobija koncesiju na 99 godina i ima besplatnu parcelu za gradit hotel itd, stadion gradi da bi dobio atraktivnu lokaciju za svoje sadržaje
  • ZgDLions
    395
    Meni je ta tajnovitost čudna ko da je u pitanju neprijateljsko preuzimanje.
    Trenutno mislim da nitko svoju lovu ne gura na stol pa se boji da ne izvisi.
    Ne kužim gdje je zapelo, Barica je na moru, a samo ona zna gdje je pečat pa se nemre dalje.
    Izadješ jednom mjesečno na presicu i kažeš članak dva, tri smo dogovorili, a pet se još vode pregovori.
    Mi pročitamo šta piše u tim člancima i svi manje više barem objavom zadovoljni.
    Valjda smo toliko ko članovi zaslužili.
    Intres je popriličan pa bi za Kranjču i Max trebalo stalno izvještavati, nije da fali glasnogovornika.
    Znam da projekti nisu striktno povezani, ali tematika je ista.
  • TresnjevkaZG
    684
    Kad ste toliko nestrpljivi, sto ne zatrpate grad, poglavarstvo, drzavu, gradonacelnika sa hrpom mailova i pitanjem, sta se dogada sa Kranjcevicevom? Pa dajte malo inicijative, samo znate kokodakati tu na forumu, a sto puta vam je vec odgovoreno na ista pitanja
  • Bosskovitz
    11.7k
    Što je sad neka usluga da grad ne naplati zemljište?mali M

    S obzirom da je grad rekao da nece sudjelovati u izgradnji, to je vjerojatno u kontekstu one verzije da grad besplatno poklanja (“poklanja” bi mozda trebalo pod navodnike jer nije rijec o darovnom ugovoru vec nekom obliku koncescije) zemljiste privatnom investitoru. Ako bi grad gradio stadion, sigurno ga ne bi naplacivao samom sebi jer to nema bas nikakvog smisla.



    Pa ne moze klub izvjestavati javnost o gradskim projektima, to bi bilo duboko neprofesionalno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.