• BBB Mataa998
    1.7k

    znas sto ti je jos jeftinije,udji na vrijeme na tribinu i sigurni neces biti taj koji gleda u stup i reflektore.
  • barbax
    184
    Lako za mene. Ne radi se o meni. Nije mi žao novaca za kartu niti da je duplo skuplja. I u principu me boli dupe za taj stup i reflektor. Ako nikog drugog nije briga, nije ni mene. Neću biti jedina budala koja vodi brigu o takvim stvarima. Ima onih koji dobivaju plaću za to.
  • Sajla
    5k
    ma staviš na krov sjeverozapadne zgrade klince iz juniorske škole pa nek osvjetljevaju s mobitelima, to je najjeftinije.
  • Endeavour
    571
    Budući da je definirana "jačina" i kut pada rasvijete na terena za dobivanje licence za stadion, ovo potencijalno nije nimalo mali podhvat. 3-6 mjeseci posla i nekoliko M€.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Ma gle, potpuno si u pravu glede toga da je to tamo nakaradno, ali isto tako nema nikakvog smisla ulagati išta u ovaj stadion osim najnužnijeg i eventualno onoga što bi ti se brzo isplatilo, odnosno povratilo investiciju i stvaralo profit. Realno, 27 godina taj stup je zapiknut u taj kut, izdržat ćemo nekako još ove dvije.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Inace iskop jednog temelja za obicnu normalnu 'malu' kucu ti ispadne od 15-45k eura.
    Moras napraviti nekakav temelj ili neko postoje na tom objektu, moras provesti cijelu strujnu infrastrukturu, a to su ogromni potrosaci, a sami kablovi za tako nesto kostaju jako puno (nisam strucnjak samo pretpostavljam).
    I dodaj jos desetak ili nekoliko desetaka tih lampi, a u linku gore jedan takav reflektor kosta preko tisucu eura.

    Ako ti uspijes to napraviti sve za 10k eura, vjerujem da mi svi sa zone mozemo caltati i platiti ti to sve.
  • gledatelj
    549
    Ma to on i kum za jedan vikend slože.
  • Peškaman
    4.2k
    Prije svega inžinjer treba iscrtati u autoCADu/eplanu ili nekom drugom programu sheme elek. instalacija pa izraditi elaborat o zaštiti na radu/požaru ,pogotovo ako se stavlja na vrh zgrade.
    Zaštita kablova i vodova od preopterećenja,zaštita dodira i još mnogo toga.
    Pa tek onda provođenje od strane električara i ostali radovi.


    Plus,nevezano za rasvjetu, čitam na FBu komentar nekog oko istoka i kako nismo već to sanirali,onda ugledam komentar ispod gdje mu čovjek objašnjava da se ne isplati trošiti toliko betona/željeza na nešto što će se ponovo rušiti/graditi.
    Odgovor na to: "Zar može biti toliko skupo napraviti 4 stupa..."
    Prvo sam se smijao pa se zamislio je li moguće da ljudi misle da 4 stupa mogu držati čitav istok...
  • BBB Mataa998
    1.7k

    i to sve do podne stignu i jos imaju pauzu za dorucak i kavu
  • gledatelj
    549
    Ma općenito ljudi baš lupaju. U jednom gradu se baš radi ojačanje na mostu jer je narušena statika i iako je manji most ipak su malo kompleksniji radovi koji se rade koji mjesec i odmah komentari. Da kaj se ima toliko radit, da on sam to napravi, da se to riješi za par dana... Baš gledas i ne vjeruješ. Daj ljudi shvatite prvo da kad se rade veći radovi treba određeni projekt, natječaj, zadovoljiti neke uvjete, ishoditi neke dozvole, imat tvrtku, biti ovlašteni... A ne da ti i kum sa mjesalicom i lopatom nakon gajbe pive riješite to od oka.
  • BBB Mataa998
    1.7k
    Teren na mjestima izgleda poprilicno lose a i igraci se dosta klizu. Nadam se da se teren moze za vrijeme reprezentativne pauze oporaviti.
  • rioda
    4.8k


    Daj mu malo vremena, vrućine su i odmah se počelo igrati na njemu. Siguran sam da će nakon stanke biti kao tepih, taman će i vrućine popustiti
  • BBB Mataa998
    1.7k

    Zato i kazem nadam se da ce se oporaviti kada se ne bude igralo na njemu
  • gledatelj
    549
    Mislim da je bilo priče da će nakon nekog vremena, možda sad kad bude stanka, ići drugi dio sanacije. Nešto kao naknadno postavljanje hibrida.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.