• Orc123
    7.8k
    Albion Rrahmani, napadac za kojeg smo bili zainteresirani prosle godine iz Ballkanija pa je otisao u Rapid u Rumunjskoj za 0,5mil eura, sada potpisao za Spartu Prag u transferu 5mil eura....strasan napadac...steta, mogli ga dobiti za kikiriki.....
    Toliko o tome kako se ne moze dovesti odlican igrac za mali novac.....

    Sto se rice Crnca od pocetka sam govorio da su nasi između njega i Saranica odlucili se za Saranica jer se je do sad samo gledao sirovi talent a ne radne navike i fizicke predispozicije. Jedan od glupljih poteza, otpocetka sam to naglasavao. Steta za Crnca jer je dobro krilo ali sumnjam da je u pitanju 11mil eura....prije bi rekao duplo manje.
  • Orc123
    7.8k
    hvala elementarnoj nepogodi od prije par sezona koja je odlucila da je Saranic igrac za Dinamo a Crnac ne!
  • Zagi
    7.6k
    ali nije imao neki breakout koji se očekuje ako će ga Dinamo dovesti.Paggini

    Ok možda ali zato je kontekst iz kojeg kluba dolaziš bitan.
    Teško je napraviti neki spektakularan statistički breakout ako igraš u Slavenu koji igra cijelu sezonu bunker, na oranici od terena i u 36 kola zabije 27 golova.
    Crnac je zabio "samo" 6 ali 6 je skoro četvrtina cijele momčadi...

    Uglavno , čestitke Bandiću i Cvitanoviću na procjeni. Dečko je baš svaku utakmicu jeo teren.
    Ma....
  • Paggini
    19.6k
    Ok možda ali zato je kontekst iz kojeg kluba dolaziš bitan.Zagi

    A mislim, iako nemaju jednako godina, Brodić je imao u Varaždinu malo ozbiljniju sezonu, pa kad ga se dovelo je bacano kamenje po ovima i onima, a kažem, nije Crnac igrao na tolikoj razini da bi Dinamo pošto poto išao po njega. Nije da opravdavam, jbg trebalo se uzeti, ali jasno mi je zašto ga se nije uzelo...
  • Miro Vugrinec
    4.7k
    Moj komentar na ovu situaciju može biti samo jedan. Ante Crnac je dečko na kojem se uvijek vidjelo da je ozbiljan potencijal, zbog vrhunskih fizičkih predispozicija, dobre lijeve noge, stasa, odlične brzine. Ante Crnac je imao tu srecu da je u generaciji 03 bio otpisan, da nije morao po posudbama kao ostali se Ganjati, nego je lijepo sa 18 godina otišao u Slaven Belupo i klub je naravno stao iza njega, dečko se razvio vrhunski i sve sjeda na svoje mjesto. Stvar je sto u toj generaciji 03, tko god je pratio zna da je ležalo 10 Anti Crnaca. Ali su svi potpisivali ugovore s nama, mi ih držali u juniorima, b ekipi i nikad nitko nije dobivao šansu u prvoj ekipi, kad bi osvojili i 4-5 kola unaprijed, nitko od njih ne bi dobio šansu. Naravno osuli su se po posudbama, nitko na tim posudbama nije stao iza njih jer neće razvijati tuđe ihrace, osim ako klub ne plaća utakmice kao sto znam da se Lokomotivi davalo 3.5k eura po nastupu Zivkovica od 45 min i vise. Pratio sam te klince, Lukas Kacavenda za primjer nije mogao prismrdit u toj generaciji, potjeran je jer stvarno nije pripadao tu kvalitetom. Ali dođe u Loksu gurnu ga sa 17 godina i naravno mi ga kupimo, a imamo i bolje u toj generaciji. Bartol Barisic je bio space shuttle za Roka Simica, statistika, znanje sve zivo, neusporedivo, Šimić mu rezerva u sve ijednoj repci. U Loksi dobiva šansu sa 16 god, prve 22 utakmice bez gola provodi u prvih 11, kasnije zabija 4 gola od čega 2 penala i prodaje se u Salzburg za 4 milijuna eura. Po defaultu odmah moras neszo napraviti u karijeri jer si gurnut sa 16 i ihras 30 utakmica, radiš transfer od 4 milijuna. Filip Brekalo npr ispred Maura Perkovica na lijevom beku u svim repkama, svaka tekma asistencija, more prodora, duplo bolji sa 17 od Maura, ali sa 17 on igra kadete, a Mauro dobiva šansu u prvoj ekipi i mi ha nakon 2 god kupujemo za 2.5 milijuna eura. Nažalost ta generacija se osula, izgubila po posudbama i nemaju sada nikakav rejting, rijetko tko će uspjeti. Ali da je klub stajao iza njih, davao im bar 4-5 utakmica kad osvoje naslov, ti klinci bi stekli neka imena i razvili se. No sami smo si krivi. Sada hvala Bogu imamo sposobnog Marka Marica koji zna za sve to i s kojim sam osobno pričao i koji sam kaže da je to nedopustivo sto se napravilo s generacijom 03,da smo trebali uzet najmanje 50 mil eura na toj generaciji, da se to nikad neće ponoviti i Marko daje šansu klincima, stavlja ih u starije generacije one najtalentiranije, gura ih na pripreme s prvom ekipom, kad rezultat dozvoli daje im minutažu. Zao mi je samo sto takav strucnjak i inteligentan čovjek prije nije bio u klubu jer garantiram da bi imali još 3-4 potencijalna velika transfera najmanje da smo stali iza tih talentiranih igrača koji su se na kraju izgubili
  • Zagi
    7.6k
    A bacano je drvlje i kamenje kada je mantra "nema pojačanja u HNLu".
    Koliko ljudi je stvarno obračalo pozornost na Varaždin i Brodu? Slaven i Hoxhu, Crnca?

    Ipak, moraš uzeti u obzir godine kada se radi o klincu od 18.
    Dam se kladiti da Špika te sezone u Slavenu nebi imao ništa bolji učinak.
  • Dinaminjo
    929
    Trebalo bi malo ipak stati na loptu.
    Norwich je to, moze ispasti transfer pijanog PL kluba.

    Anti svaka cast i puno srece nek nam postane reprezentativac
  • cibona
    2.9k
    Znači elementarna nepogoda je osoba koja je dogovorila posudbu igrača iz japanske lige za malu cijenu koji nas je spasio u ključnom dijelu sezone?

    A da se kojim slučajem Crnac prošlo ljeto vratio u Dinamo onda bi ti isti koji sada vrijeđaju Simica nazivajući ga elementarnom nepogodom svršavali od bijesa ovdje po forumu zato jer se ne dovode "prava pojačanja".
  • Zg123
    212
    Crnac nije krilo, moze igrati i tamo ali vise mu pase igrati spicu a kod novog trenera je igrao iza napadaca u paru s jos nekim u sustavu s 3 od iza.

    S obzirom na Emrelija, Jurica i takve panjeve trebala mu se dati sansa ali s obzirom ko nam je vodio klub i ko je odlucivao o takvim stvarima dobro da je ista uspjesno ostalo…
  • Orc123
    7.8k
    Brodic nikad nije bio pojacanje, zahvalan igrac kakav i mora biti s 27 godina ako nesto vrijedi. Crnac nikad nije ni trebao otic iz Dinama, nego je netko pametan se odlucio iz kluba za Saranica (tvojeg miljenika) na ustrb Crnca. Da u hnl ima jako malo pojacanja za Dinamo, i malo igraca uopce za Dinamo s obzirom na cijenu i sve ostalo a i ovo sto i je za dinamo vecinom su potomci nase skole nogometa.
  • Zagi
    7.6k
    Odgovorio bi ti na ovo podjebavanje ali me komunikacija sa tobom nimalo ne zanima .
    Ajmo se praviti da quote funkcija ne postoji, može? Thx
  • Mathiasovi Chageri
    2.5k
    Norwich je to, moze ispasti transfer pijanog PL kluba.Dinaminjo

    Pisao sam u drugoj temi, nije baš transfer pijanog engleskog kluba, nego mali zaokret u sportskoj politici u istočnoj Angliji. Norwich nikad nije bio klub koji je bio pijani milijarder, to je i bila glavna boljka navijača i kluba, metuzalemi od vlasnika, Delia i Michael su bili užasno škrti i jako rigidni. Njihova logika ti je bila, okej, bili smo najbolji u drugoj ligi, to će biti dovoljno dobro da životarimo u PL, dovest ćemo jednog dva igrača i to je to, ostatak para od 250 milja će ostati u firmi. Zato i jesu bili yo-yo klub godinama, jer je cilj bio da se pare vrte, a proizvod na terenu im je bio manje bitan jer su sezonske karte bile rasprodane dvije sezone unaprijed, a gostujuća podrška je uvijek bila jedna od najvećih u Championshipu.

    Onda je navijačima ta škrtost bez sportske vizije prekipila, počeli su vršiti pritisak na upravu, pa su oni pod pritiskom počeli raditi glupe transfere bez ikakve vizije. Najveći transfer kluba je 11 milijuna eura, u što sad i Crnac upada i to su bili redom igrači poput Naismitha, Rashice i Tsolisa, koji su svi bili promašaji. Pa je Delia rekla: "Eto vam, potrošila sam i opet ništa". Nakon godine pritiska napokon su odlučili prodati klub, nedavno je izvršena najava transakcije i Delia i Michael nakon 27 godina više nisu vlasnici kluba, novi vlasnik je Mark Attanasio i Norfolk Holdings Group, vlasnik Milwaukee Brewersa i dosadašnji manjinski dioničar.

    Attanasio je prošle godine doveo Bena Knappera za sportskog direktora, njegova ideja je da makne stigmu yo-yo kluba koji tavori izveđu Premier Lige i Championshipa, okreće se razvoju igrača uz kvalitetna pojačanja, jedna od primarnih stavki je i nalaženje i razvijanje talenata prije nego ih nađu veliki klubovi i kasnija skupa prodaja i Crnac je jedna od prvih takvih akvizicija. Trener je mladi Thorup koji je vodio dosta kvalitetno mladi Nordsjaelland, njega su posebno doveli kao nekoga tko će razvijati igrače i igrati atraktivan napadački nogomet.

    Isprike na malo dužem postu, no čisto da malo objasnim situaciju.
  • don
    5.5k
    Duje i splitsko stanje uma :heart:

    IMG-2821.jpg
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Pinta je sluzbena stranica stavila :lol: Kapetan Fortune..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.