• badjibadara
    3.1k
    Oz bi danas teško prošao u moru svih ovih nepisanih cenzura. Zato je bio u pravo vrijeme na pravom mjestu.
    Od serija koje su prošle malo ispod radara stavio bih Godless, Carnivale, Banshee…
  • gledatelj
    550

    Da da. Definitivno pogledat prvu opet.
    Btw Iako su dosta pali, serija Boys je dobra zajebancija
  • DrawTube
    4.7k
    Ne znam je li netko još preporučio ali nema veze



    Francuz u Galiciji uzgaja eko povrće i protivi se prodaji zemlje pa se lokalci okrenu protiv njega, odličan psihološki triler, baš dobra reklama za europsku kinematografiju
  • Ero
    961
    Na HRT2 sinoć krenuli s emitiranjem Yellowstone, svaki dan nova epizoda oko 23h. Za sada će prikazivati samo prvu sezonu, a mislim da je i dostupna na hrti za vas u Hrvatskoj.
  • Eduardo
    20k
    DEFENDING JACOB | mini serija od osam epizoda

    U glavnoj ulozi je Chris Evans koji glumi glavnog pomoćnika okružnog tužitelja, sve dok mu sin nije uhićen kao glavni osumnjičenik u slučaju za ubojstvo kolege iz škole koji je izboden nožem u obližnjoj šumi.

  • Paggini
    19.7k
    Jučer je umro slavni Alain Delon i žao bi mi bilo da to ostane kao samo kao crtica i vijest na portalima jer radi se o jednom od zadnjih fantastičnih glumaca zlatnog doba europskog filma. Strahovito polivalentan glumac koji je u svojoj najplodnijoj glumačkoj fazi imao nestvaran nos za ulogu.

    Tu bih prije svega izdvojio uloge u Melvilleovim remek djelima - Le Cercle Rouge, Le Samourai i manje bitan Un Flic, pa svakako i uloga u Viscontijevom neprikosnovenom remek djelu Il Gattopardo kao i jednako bitnom ali manje grandioznom Rocco and his Brothers. I za kraj, meni možda njegova najdraža uloga (primarno jer sam ogroman Antonionijev fan) u L'Eclisse.

    Veliko glumačko ime nas je napustio i nadam se da će počivati u miru. Ako niste imali priliku gledati ga, svakako preporučam ove gore navedene filmove.
  • Majki2111
    3.1k


    Odlična serija, tema je nasilje u srednjoj školi i osveta 15 godina nakon toga.
  • jedan u nizu
    8.2k
    tema je nasilje u srednjoj školi i osveta 15 godina nakon toga.Majki2111

    Ako ti je spica tematika, preporucam film 'sleepers'.

    https://m.imdb.com/title/tt0117665/
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Oldboy, Confessions, ako je do Azijata i osveta :blush:
  • Sportskifanatik
    556
    Jel postoji kakva knjiga od Zagrebu, od početka pa sve do današnjeg vremena?
  • Direktor
    66


    Moja preporuka ti je zbirka feljtona od Veselka Tenžere "Zašto volim Zagreb".

    Pisac piše o svojim dojmovima Zagreba. Super za pročitati.

    Ako tražiš nešto na bazi povijesti uzmi "Povijest grada Zagreba 1 i 2 dio" izdavač Novi Liber
  • Eduardo
    20k
    imaš monografiju "Od Željezničke kolonije do Ravnica" - sveobuhvatna povijest maksimirskog kvarta, od prvog naseljavanja 1923. godine pa sve do današnjih dana.
  • NitkoBitan
    17k
    Upravo pogledao, bolesno dobar film. Stvarno preporuka svima da ga pogledaju.

    Film se temelji na istoimenoj knjizi urugvajskog novinara Pabla Viercija, a prati priču o urugvajskoj zrakoplovnoj nesreći 1972.Eduardo

    In medias res, film se temelji na stvarnom dogadaju. Snimano na istoj lokaciji, sudjelovali i neki potomci prezivjelih. Uglavnom, vecina prezivjelih (14/16) je danas ziva te se film odradio po njihovim pricama i prepricavanjima.

    Bas je emotivan kraj. Mislio sam da ne moze biti emotivnije od trenutka kad su spaseni (nakon svih negativnih dogadaja) no stvarne slike iz 1972. godine nakon nesrece i za vrijeme njihovog obitavanja (jedan od njih je imao fotoaparat) koje se vrte na kraju... da se najezis. Sve ono kaj vidis u filmu ti ljudi su prozivjeli i prezivjeli.
  • nemapredaje
    3.2k
    Gledao sam onu verziju na engleskom od prije dvadesetak godina, jel se isplati gledat i ovu?
  • NitkoBitan
    17k
    jel se isplati gledat i ovu?nemapredaje

    Ovo je navodno najbolja verzija, ima nominacije za nekoliko Oscara.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.