• skener
    883
    Dan zakljucen s 36642 clana

    300-tinjak novih u jednom danu
  • Liks90
    1.9k
    36702 članova
  • emilperska
    5.4k
    Da li se moze igdje provjeriti "dolaznost".
    Jucer mi je palo na pamet da u onom vremenskom kaosu na Istri, mi nisu skenirali kartu.. Mislim sad je kasno, ali pitam opcenito..
  • Pop corn
    8.1k
    Moći će se sve kroz app
  • Nino Bule
    13.4k

    Jel ima ikakvi info kad ce app, odgađam neke kupnje u shopu zbog loyalti programa haha, vjerujem da nisam jedini
  • Pop corn
    8.1k
    Ima nekih testiranja i otklanjanja problema. Treba sve biti ok kad krene, a ne da ispravlja i bude problema :smile:
  • Liks90
    1.9k
    36783 člana
  • Liks90
    1.9k
    36826 članova
  • Giovanni86
    121
    Na kraju dana 36843 članova.
    Danas se učlanilo 201 novih.
  • Zagreb1992
    1.7k
    Broj članova se diže bez nekog pretjeranog oglašavanja preko drušvenih mreža ...To samo govori koliko je klub velik i koliko možemo samo rasti
  • MM17
    243
    Pozdrav, skinuo sam prije nekog vremena Dinamo aplikaciju sa neta unio godišnju i stajala mi je tamo. Sad je više nema, a kad probam ponovno unijeti javlja mi pogrešku. Da li je netko imao sličnog iskustva?
  • Mr Blue
    4k
    Meni je isto godišnja bila nestala iz aplikacije, pretpostavljam zbog nekog ažuriranja aplikacije. No uredno sam je ponovno dodao u aplikaciju, kao i člansku. Možda da samo probaš malo kasnije, ako je neki bug, a ako i dalje ne radi preporučam da svoj problem objasni porukom na:
  • criticus
    2.2k
    18.8. u 12:23 36900 članova. Dakle, do sada 57 novih članova na neradni dan, oće reć on lajn.
  • MM17
    243
    @Mr Blue uspio. Deinstalacija i instalacija čuda čine :lol:
  • Mali dioničar
    15.2k
    Pod ovom temom bih se dotaknuo rasprava o članstvu i ulaznicama.

    Skoro pa svi nogometni klubovi u Europi imaju članove. Neovisno o ustroju kluba, i potpuno privatni klubovi dionička društva i klubovi udruge građana gdje članovi sudjeluju u biranju tijela upravljanja i klubovi udruge građa u kojima članovi ne sudjeluju u biranju nego postoji delegatski sistem.

    Na primjeru samo vodećih hrvatskih klubova imamo sportska dionička društva s vrlo koncentriranom strukturom vlasništva Osijek i Rijeka, imamo sportsko dioničko društvo Hajduk u kojem članovi kluba biraju Nadzorni odbor, a najveći imatelj dionica je Grad Split pa vrlo značajan vlasnik Udruga Naš Hajduk i imamo Dinamo kao udrugu građana kojoj dio Skupštine biraju članovi, a dio Skupštine biraju ljudi koji u datom trenutku upravljaju klubom.

    Dinamo je u startu postavio jako visoki standard jer je na prve izbore izašlo 7.111 članova što je značajno više od Hajdukovih 4.781 članova na njihovim zadnjim izbprima. Dakle, iako je u javnosti prevladavajuće mišljenje da Hajduk ima najaktivnije članstvo, brojke jasno govore da su članovi Dinama ti koji svoje pravo konzumiraju na najkonkretniji način.

    Ovo ističem u smislu rasprave i našeg čuđenja zašto se netko (ne) učlanjuje u nogometni klub?

    Dinamo je u trenutku izbora imao 13.025 članova sa pravom glasa i glas je dalo 54,6% članova.

    Hajduk je u trenutku izbora imao 90.000 članova, a glas je dalo spomenutih 4.781 član.

    Rekao bih da od 100.000 članova Hajduka imamo slijedeću distribuciju;

    1. 90.000 ih nema pojma da li je Hajduk udruga ili d.d. i izbori im nisu ni u peti
    2. 9.500 ih zna da je Hajduk s.d.d. kojim upravlja Udruga NH i pola ih izađe na izbore
    3. 500 su aktivisti koji upravljaju procesom

    Što reći za Osijek i Rijeku gdje članovi naravno nemaju nikakvo pravo glasa. Po Riječanima se recimo Mišković baš lijepo popišao ovosezonskim cijenama ulaznica pa gledajući iz te perpektive zbilja je nejasno da ih ne konzultira barem oko takvih stvari. Osječani imaju popuste u shopu i to je to.

    Iz Dinamove perspektive članove bih podijelio na nekoliko slojeva;

    1. inicijatori procesa (BBB i ZZD)
    2. pratitelji inicijatora (oni koji aktivno podržavaju sve akcije, učlanjuju sebe, članove svoje obitelji i prijatelje)
    3. članovi koji će se sami učlaniti, kupovati u shopu i dati glas na izborima
    4. članovi kojima je jedino bitno biti dio Dinamove zajednice i dobiti poklon čestitku za rođendan

    Osim članova Dinama postoje i navijači Dinama koje uopće ne zanima članstvo - oni su neka peta kategorija. Oni vole doći na utakmicu i komentirati trenera, igrače, transfere, ali ih ne zanima nikakva aktivna uloga. Malo je gruba usporedba, ali kad njima pokušaš racionalno objasniti da nema smisla da ideš na utakmice i nisi član kluba je kao kad mene teta u DM-u pita imam li karticu za bodove, a ja ju jednostavno nemam. Nemam neko logično objašnjenje, ali svejedno idem u DM stalno zato jer mi se sviđa dućan i asortiman, ali mi se ne da zajebavati s nekom tamo karticom. Ili netko tko ne koristi ENC. "Zašto, pa jeftinije ti je?" "Ma ne da mi se."

    Tako da se ja čak ni ne bih zamarao objašnjavanjem pogodnosti članstva nego bih prepustio vremenu da se stvori ta kultura. Mislim da da se to najbolje stvara jednostavnim akcijama poput "nema ulaznica za derbi ako nisi član Dinama." Sam šok zbog nemogućnosti odlaska na utakmicu koja je vrhunac emocije za navijača Dinama stvorit će veći "pritisak" na učlanjenje navedenog navijača u klub nego mu objašnjavati da kroz članstvo dobiva 4 ulaznice, popust u shopu, bla bla bla. Njima se vjerojatno lakše objasni da treba biti član za kupnju ulaznica za Hajduk tako da navijač Hajduka nema teorije za kupnju ulaznica za zapad nego išta drugo.

    Zato bih se na mjestu kluba koncentrirao na dublji odnos sa 7.111 članova koji su dali glas na izborima i širenje te baze nego lovio neki apsolutni broj članova na način na koji to radi prgava familija.

    Dobar dio tih nečlanova očigledno i ide na utakmice. Rekao bih 3-5 utakmica po sezoni. Najefikasniji put za njihovo privlačanje u članstvo je atmosfera koja se stvara i oko utakmica i na utakmicama. Ako dođeš na utakmicu Dinamo-Šibenik i vidiš onakve golove kakve si vidio i čuješ onakvu atmosferu na "maloj" utakmici i ako te to i dalje ne ponuka na članstvo, nikakav dodatan trud se neće isplatiti.

    Vezano za temu dolaska na stadion, potrebna nam je zbilja statistika dolaska jedinstvenih posjetitelja na utakmicama. Glupe paušalne izjave tipa "na dvije utakmice je bilo 20.000 gledatelja" ako je na svakoj bilo 10.000 su naravno pogrešne jer je u pitanju vjerojatno 6.000 ljudi koji su bili na obje utakmice te 4.000 koji su bili na jednoj i 4.000 koji su bili na drugoj odnosno 14.000 različitih ljudi.

    Znači neka Dinamo ima prosječno 8.000 gledatelja na HNL-u, to je na 18 utakmica sve skupa 144.000 posjeta trebalo bi vidjeti koliko je to jedinstvenih posjetitelja. Ako se radi o recimo 60.000 osoba to je i jedan od glavnih argumenata za projekciju novog stadiona. Naravno da to ne znači gradnju stadiona za 60.000 nego čisto da ne dajemo paušalne ocjene "s novim stadionom imat će se xy gledatelja" nego da takve stvari imamo i brojčano potkrijepljene, a ne da se lupa "Dinamu treba stadion od 15.000" jer je prosjek trenutne posjete recimo 8.000.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.