• Kujtim Shalla
    2.9k
    donekle se slazem sa tobom kompa, a sto se tice onoga sto sam napisao sam , nigdje nisam napisao da je pojacanje ovog trena. Pisem jer mislim da imam neke argumente ,igrao sam nogomet i sam , imam kontakte sa ljudima koji su u nogometu ,Ali niti sam novinar niti sportski djelatnik. Obicni kibic i stari boys koji je morao biti tamo gdje je sad. Mislim da je Maric najbolje sto nam se desilo zadnjih 20 godina. Covjek koji gleda dinamove interesse i svaki njegov potez do sad je bio dobar. Mogu se sloziti,ili ne kaneko npr . Ja sam u njemu vidio nesto i po mom.ukusu vise je dao nego jedan špikic , i nije nas kostao nista. Trener i sd su procjenili da on nije taj i bok. A Jan Oliveras je put kojim mi trebamo ici. Uzeti igraca koji nije dobio priliku i napraviti od njega gotovo igraca Kao sto je Olmo i zaraditi novac. Jednostavno u nogometu imaju poziciji koje su teske i
    za proizvesti. Mi lijevog beka nemamo vec godinama. Kupiti ga nemozemo i zato mislim da je ovo fenomenalno odigrano od Marica. Ne ocekujem da odmah udjem na beka i sve nas obori sa nogu. Ali decko nije levant,bio je u Espanyol,Barcelona i jebenoj Romi. A to nesto znaci. I da ,nisam ga morao googlat
  • Dinamosaur
    1.5k
    Ukratko, ne znam koliko je moguće dovesti napadača koji je klasa, a koji će biti zadovoljan grijanjem klupetp1997

    Harry Kane, on bi bio zadovoljan samo da digne trofej
  • nemapredaje
    3.2k


    Koliko je taj proklet, kad bi u nekoj nemogućoj priči došao, mi ne bi bili prvaci.
  • Dinamosaur
    1.5k
    jedino kod nas može njegovoj muci doći kraj :grin:
  • rioda
    4.8k
    Ako Marić dovede Oliverasa i nekog mladog, jeftinog i potentnog napadača, gledati ću u njega kao u Tuđmana na kninskoj Kuli dok ljubi zastavu.Omake

    Ni nakon pet dana mi ovaj post ne izlazi iz glave :lol:
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Ljudi pozdravljaju dolazak Oliverasa jer momak dolazi iz Rome i jer im je lijepo pročitati medijske naslove da u Dinamo dolazi bivši igrač Barcelone i Rome. Da dolazi iz Belupa igrač od 20 godina koji vrijedi 150 tisuća eura po Transfermarktu digla bi se kuka i motika na Marka Marića.

    Ovaj dolazak je klasični transfer gdje ne možeš ništa izgubiti a možeš nešto dobiti. Oliveras nije kapitalac, on nije u životu odigrao seniorsku utakmicu, nema neku vrijednost na tržištu. Sve su to razlozi zašto nije kupljen nego je doveden na posudbu sa mogućnošću otkupa. Sama ta činjenica da nije kupljen govori i da dinamova struka nije baš 100 posto sigurna u njegove kvalitete nego će pokušati sa jeftinim igračem pa ako prođe prođe. Oliveras će dobiti šansu par utakmica u HNL-u i ako se pokaže da vrijedi onda super, ako se pokaže kao promašaj doživjet će sudbinu Joaquima Sose i Tueta.

    Što se tiče napadača tu neće doći Carlos niti itko sličan. Dinamo traži trećeg napadača a Brodić vam je rekao da traže mladog igrača. Dakle prva dva napadača su čvrsto Petko i Kule a treći napadač će biti mladić kojemu je prihvatljiva pozicija trećeg napadača i koji vjerojatno neće puno koštati. Dakle ne treba računati na dolazak Carlosa ili na igrača poput Miereza nego na nekog mladog relativno jeftinog igrača kojemu će biti čast sama činjenica da je u Dinamu.
  • E46
    634
    Nije brodic izjavio da traze mladog igraca nego igraca mlađeg od njega a ovaj Carlos ima 21 godinu.
  • tp1997
    262
    S opservacijom o napadaču se potpuno slažem. Mislim da bi to moglo s vremenom postati problem, jer Dinamo nema napadača koji će zabijati preko 20 golova po sezoni. Od odlaska Oršića nemamo ni takvo krilo, iako se nadam da će Hoxha/Cordoba/netko popuniti tu prazninu.
  • Crusades1986
    11.9k
    Igrač iz Belupa sigurno ne bi bio bivši mladi španjolski reprezentativac. Vjerojatno ni hrvatski.

    Neki potencijal i talent sigurno postoji, s vremenom će se vidjet kakav je. Zato i je posudba s mogućnošću otkupa.
  • Omake
    2.5k
    Uvijek u mlađim kategorijama i rezervnim ekipama ima odličnih igrača koji iz raznoraznih razloga ne dobiju priliku u seniorima. Tipa Jose Manuel López. Igrao dvije godine za rezervnu momčad Lanusa jako dobro, po TM mu vrijednost bila 75k. Vjerojatno ga se moglo dovesti za sitniš. I krene s 21 godinom igrati za Lanus. Igra OK u Liga Kupu, pa dobro u Ligi. Za devet mjeseci mu vrijednost skače s 75k na 8 mil. Tada ga Palmeiras kupuje za 9 mil plus bonuse. Nikada nije igrao za mlade selekcije Argentine.
    Calvin Bassey igrao za rezerve Leicester Citya, ne vrijedi ništa na TM. Kao slobodan igrač ode u Rangers. Za dvije godine ga kupi Ajax za 23 mil.
    Ja imam dobar osjećaj da će Oliveras biti slična priča u Dinamu. Taktički i tehnički izgleda nevjerojatno za beka. Ima pedigre la Masie i mladih selekcija Španjolske.
    Cordoba mi se sviđa između više razloga. Prvo što konstantno preskače stepenice. U dvije i pol godine od igrača županijskog kluba i studenta računovodstva, do nositelja igre u deportivo Cali i mladog reprezentativca Kolumbije. Dep Cali je prije dvije godine bio prvak Kolumbije. Cordoba igrači izgleda kao igrač koji bi mogao biti iznimno kompletan krilni napadač. Ima tu stvari za popraviti ali kada gledaš utakmice i sažetke utakmica, vidi se osjećaj za prostor, brzina, snaga, agilnost, snaga i tehnika udarca, osjećaj za kombinatoriku (što mu je iskreno suigračima nedostajalo jer se on svaku utakmicu po par puta ponudi za dupli pas gdje utrcava u 16m s par koraka prednosti od svog čuvara, a suigrač ju zvizne s 25m)i zadnji pas, vic u igri, dribling.
    A i jedan dio mog osobnog oduševljenja Maricem je što ne trošimo 2 ili 3 milijuna na HNL igrače od 23, 24 godine.
  • Niko1986
    91
    Izvor je toliko smiješan da mi je glupo slati u transferi - vijesti. Turci pišu da postoji mogućnost da se Oršić vrati u Dinamo.

    https://x.com/TakaGazetesi/status/1823785764741923131
  • Omake
    2.5k
    Dahl iz Djurgardena u Romu
    Oliveras iz Rome u Dinamo
    Valjalo bi da Štefulj ode iz Dinama u Djurgarden, da zatvori krug.
  • Noel
    5.9k

    Može doć Oršić ako pristane bit treće krilo iza Hoxhe i Pjace ili treći napadač iza Petka i Kuleta..
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    Nikad u povijesti nije bilo govora o tome niti garancija ko je prvi,drugi ,niti treca opcija na jednoj poziciji u Dinamu. Nije ni sada . Ako se dovede napadac onda dolazi igrac koji ce bit u rotaciju podjednakonkao i ostali. Neznam odakle vam te fore da je Petko broj jedan a kule pogotovo broj 2 . Pa i tekmama gdje smo inferiorni unposjedu prije ce Pjaca igrat napadaca nego ova dva nabrojana . Mogli bi se svi iznenaditi kad dodje i ako dodje napadac. Mozda i bolji od oba koja imamo
  • NitkoBitan
    17k
    Dinamo traži trećeg napadača a Brodić vam je rekao da traže mladog igrača. Dakle prva dva napadača su čvrsto Petko i Kule a treći napadač će biti mladić kojemu je prihvatljiva pozicija trećeg napadača i koji vjerojatno neće puno koštati. Dakle ne treba računati na dolazak Carlosa ili na igrača poput Miereza nego na nekog mladog relativno jeftinog igrača kojemu će biti čast sama činjenica da je u Dinamu.Maksim Maksimirski

    Da je tako Dinamo bi onda promovirao nekog napadaca iz juniora ili bi povukao nekog s posudbe, a takvih bome ima.

    Vjerujem da se ide na dovodenje mladog igraca, ali igraca koji vec sad ima neke brojke u seniorskom nogometu. Vjerujem da ima vise opcija na papiru i da ce se pricekat sa odigravanjem PO faze da se vidi kako cemo stajat financijski.

    Btw. taj mladi igrac koji ce se dovest sigurno nece bit 3. opcija, pogotovo ako damo neku odstetu za njega. Kulenovic ce bit 3. napadac sto i je neka realnost za igraca njegovog kalibra.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions