• Kwedi
    3.8k
    ↪deda
    mislim da su svi klubovi registrirani ko neprofitne organizacije - znaci isto ko u hrvatskoj.
    SAS1987

    onda znači nije kao u hrvatskoj :smile:
  • SAS1987
    14.8k
    kod nas se to zove "drustvo clanova". Zaboravio kako se kaze kod vas :smile:
  • Kwedi
    3.8k
    kod nas imaš udrugu građana i športsko dioničko društvo.

    u tom smislu sam mislio da nije isto kao kod nas.

    zadnjih godina većina hrvatskih prvoligaša su dionička društva
  • Infinity
    16.5k
    Istra, Rijeka, Hajduk i Osijek. Jesam nekog smetnuo?
  • Kwedi
    3.8k
    to je to trenutno.

    al kroz sezone ih je bilo dosta: cibalia, zadar, split, šibenik je isto šdd
  • Kwedi
    3.8k
    od ex zemalja jugoslavije, mislim da jedino formalno pravno je sarajevo u obliku dioničkog društva?
  • Infinity
    16.5k
    Nije ni Sarajevo. U BiH ne postoji zakon i to je nemoguce uspostaviti.

    Sarajevo ima 'vlasnika' na osnovu duga. Oni su imali dug od par milijuna, dosao taj Tan, napisao im pozajmicu i otplatio dug, ali su tad bili duzni njemu. On je tad vlasnik na neki nacin preko ucjene. Ne mozes ga maknuti, jer si mu duzan i sutra te blokira. Nedavno je Tan nekome prodao 60% svog duga.

    Na taj nacin su Volpi i Mestar uzeli Rijeku, tj. ovi ce na njihov nacin uzet Sarajevo. Kad Sarajevo postane sdd dug ce se pretvoriti u dionice i ovi ce steci pravno vlasnistvo.
  • SAS1987
    14.8k


    Predobro :smile:
  • deda
    32.9k
    Lako je njima pjevati dolje kad nemaju uopće mrtvih skoro, ne čujem baš da se u Milanu pjeva.
  • SAS1987
    14.8k
    znam ali ipak ljepo zvuci ako se iz konteksta izbaci virus.
  • deda
    32.9k
    Daj mi reci što su kod vas sve zatvorili tj. što uopće smije raditi?
  • SAS1987
    14.8k
    u Sloveniju su zatvorili škole, vrtiće kafiće, klubove, sva javna okupljanja, ne rade javni transport,su granice, više manje sve trgovine (osim one koje prodaju osnovnu robu, Lidl, Hofer itd). Što se smije raditi? Vlada poziva na potpuno izolaciju, znači kuća i posao (ako baš trebaš ići).

    Tek kada dobiješ info da se več unaprijed priprema papirologija i potrebne stvari za veliki broj mrtvih shvatiš koliko je situacija ozbiljna - pogotovo za starije koji su ipak najugroženiji.
  • marcio amoroso
    36.9k
    Tek kada dobiješ info da se več unaprijed priprema papirologija i potrebne stvari za veliki broj mrtvih shvatiš koliko je situacija ozbiljnaSAS1987

    Kako misliš ovo boldano?
  • SAS1987
    14.8k
    ma znam neke ljude koji rade u uredu jednog gradonačelnika i poceli su sa pripremom scenarija u slucaju da umre par 100 ljudi.. Znaci da treba vise sanduka, ogranicenja koliko ljudi moze biti na sprevodu itd.
  • SAS1987
    14.8k
    Od COVID-19 umro arhitekt Gregotti. Projektirao je Olimpijski stadion u Barceloni i stadion u Genovi koji je meni jedan od "state of art" stadiona.

    https://www.index.hr/sport/clanak/od-korone-umro-slavni-talijanski-arhitekt-koji-je-najpoznatiji-po-dva-kultna-stadiona/2165400.aspx
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.