• Bosskovitz
    11.7k
    Mi koji smo bili svjedoci tog vremena, direktni, kao i oni koji o ovome znaju sve okolnosti smo na kraju po nekima budale, Mamicevi placeniciTradicija bunta

    Ne, nisam to rekao. Sve što sam rekao je da ta situacija nije tako plošna i jednostavna kako ju neki pokušavaju predstaviti. Neki govore o tom transferu kao da je Niko odjednom samo odlučio otići u Hajduk jer je baš htio igrati u Hajduku, a upravo to jest bio Mamićev spin. Napravio je glup potez, loš potez. Nema dileme oko toga.

    Zato moj zaključak i zašutit ću dalje na ovu temu jer ispada kao da branim Niku a zapravo ne branim nikoga jer svi tu snose neku svoju dozu krivice: u tom transferu mi smo izgubili kapetana, živce i ne znam kako bih to drugačije nazvao osim dijela časti i obraza kaj nam naš zagrebački dečko, kapetan i sin legende odlazi kod rivala; Niko je izgubio svoj klub koji mu je zbog starog bio i jest veći dio identiteta nego vjerojatno većini drugih, izgubio je podršku u svom gradu i mir do kraja života jer nikada više neće moći doći na svoj Maksimir bez repova; izgubio je Cico koji je svemu uvelike kumovao jer je morao živjeti do kraja života s tim. Jedini koji su iz toga izašli kao pobjednici su tovari koji su se naslađivali našom mukom i likovi poput Štimca, Mamića, Pokrovca, Grgića i sličnih.

    Svi dobri su izgubili, svi loši su pobijedili.

    I kad gledam na to s odmakom od evo skoro 20 godina, meni je to tragičan trenutak na toliko razina da je povijesno pogrešno o njemu govoriti plošno kao da se piše naslov za 24 sata. Tu je bilo toliko zakulisnih igara, interesa, to je toliko dugo trajalo i mogla bi se napisati knjiga ili snimiti Netflix dokumentarac da se sve pokrije.

    Sve skupa je jedna velika, jebena tragedija.
  • marcio amoroso
    36.4k
    Ja osobno više cijenim Stipu Pletikosu koji je na poziv Dinama rekao da nikada ne bi u Dinamo nego Niku Kranjčara. Toliko od mene na tu temu.
  • badjibadara
    3.1k


    Reakcije navijača su ipak nešto drugačije od ovoga kaj ti pišeš.

    temp-Imageo5t6k-O.avif

    Toliko od mene na tu temu.
  • Noel
    5.9k

    Jedino pravo realno i normalno razmišljanje koje bi trebao imat svaki navijač Dinama.
  • Paggini
    19.6k


    U toj priči "izgubio" je jedino i isključivo Dinamo. Dodatno relativiziranje tog njegovog čina je samo pljuvačina na poniženje koje je klub doživio i to se očito događa od samog kluba.

    Tu svi se divimo i rado citiramo Lamzin legendarni izraz purgerskog inata, s pravom, ali onda ne možemo relativizirati Niku...
  • Dzgšb
    812
    Komentari sve govore,i oni koji podržavaju upravu i klub u svemu ,u ovome nemogu kao i ja među njima.. Nit ga treba mrziti ,nit podržavati .
  • Nevo7
    764
    Nisam primjetio da smo 23. lipnja čestitali NAŠEM bivšem igraču koji je deset godina proveo u najdražem modrom dresu, hrvatskom reprezentativcu i dobrom, neiskvarenom čovjeku Josipu Brekalu rođendan.
    Za negdje, desetak-dvadesetak godina možda postane igračka legenda koja je u siječnju 2024. rekla NE tadašnjoj predsjednici Uprave Vlatki Peras te članovima Danijelu Tomačiću i Darku Podnaru.
    Hvala mu na borbi i možda konačnom udarci sada već bivšoj Upravi. Njegove ćemo poteze tek kasnije moći razumjeti.
  • Dzgšb
    812
    Niko je bio idol naše mladosti,pravi purger sin velike legende kluba ,i odeš kod najvećih mrzitelja tebe tvog grada i kluba u kojem si kapetan, nemam riječi,ovo se nije smjelo uraditi , po meni prvi mali kiks,nit slučajno mu se ne smije dat da bude blizu kluba ,ako treba posao nek ide dole , dole je idol njima ,jer je izdao grad i klub samo radi toga.
  • The Undertaker
    5.1k
    Mi smo hrvatski klub, oni na natjecanjima predstavljaju Hrvatsku i njihovi uspjesi su i naši uspjesi. Ili čestitaš svima ili nikome.
    Prilično sam siguran da bi Dinamo čestitao i Rijeci, Osijeku i Hajduku kad bi npr. izborili EL/KL. To je, prije svega, sportski a onda i gospodski.
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Sammiru se čestitalo rođendan preko instagram priče... a uzevši u usporedbu koliki je obol dao pomenuti i Kranjčar je takav da mu Niko ne može ni primirisat.

    Ovom se čestitalo uz sliku i objavu dobiješ dojam da je on rušio Villareale, gurao nas u Ligu prvaka, vodio do titula kapitenčina, i kao da je on bio igračka alfa i omega par godina i bio bez premca najbolji igrač lige na terenu, bez obzira dal došao čist i trijezan, ili noć prije tekme da je bauljao po zagrebačkim zabitima sa sumnjivim kemijama i ženama istog takvog morala.

    Nadam se da Niko neće imat nikakve veze sa klubom, osim ovih čestitki ili kad je godišnjica Cicina, ovako što dalje, ako ce se gledat sad na to jer je svojim iskazom direktno išao kontra mafije i na korist kluba pa kao zasluga i zahvala bi bilo neka pozicija u klubu, i ovo spominjanje da je on prvi i glavni bio tada u borbi protiv mafioza, onda gospodo po tome, jedan Velimir Zajec po tome nema šta biti presjednik kluba jer je isti bio u prethodnim mandatima u istom tom Dinamu kad je na čelu bio glavni nogometni mafijaš i kumovali, niti Ademi koji se zahvaljivao istom tome, nema što biti kapiten niti igrat u klubu.

    Ovo brisanje komentara po društvenim mrežama je kontradiktorno sa onim čim se govori, da je demokracija i da vlada potpuna sloboda mišljenja.

    Jer ako će se ostavljat samo komentari koji titraju pozitivnu vibru, onda ne izgledamo ništa drukčije od zadruge sa Juga, nego smo čak možda i gori, a navodno "Nismo isti" i nećemo da budemo poput njih sektaša i prodavača magle koji nisu cijepljeni na kritiku i na loše komentare.

    Simple as that.
  • mniokl
    279
    Nema oprosta što se mene tiče.Nemam niti potrebu vrijeđati Niku ali mu nikad neću oprostiti.
  • xavier
    12k


    A kako da točno odrediš tko su navijači Dinama u ovom slučaju? Piše im na osobnoj ili domovnici za koji klub navijaju? Ok, svi znamo da je Zubčić navijač Dinama, ali možda su to i neki drugi koji jednostavno ne objavljuju ništa na društvenim mrežama. Čestitati samo sportašima iz Zagreba? Možda netko od njih nije navijač Dinama, a netko tko nije iz Zagreba navija za Dinamo.
  • Dr Hofmann
    833
    Tada sam bio mladi dečec i sjećam se dobro tih vremena. Niko Kranjčar je bio pretežak barem desetak kila za ozbiljni nogomet, uvijek je imao neki čudan stav i gard (barem meni), osobno nisam nikad smatrao da će postati top top igrač. Netko je stavio link na Kronologiju jednog ludila, sve je tamo napisano. Čini mi se da su se išle palit svijeće ispred njihove kuće na Bukovcu. Tada otići u Hajduk, u onoj situaciji, je za mene neoprostivo. On osobno nije legenda Dinama ni na koji način.
  • Keyser Soze
    10k
    Jebeno mi je kako se svaki ovakav potez brani s Bogom danom GOSPODŠTINOM. Niko, sin legende kluba, najmlađi kapetan Dinama pljune svima u facu jer odlazi u rivala čiji nas navijači uspoređuju s Beogradom, a ime našeg kluba nazivaju srpskim. Nema veze, mi smo GOSPODA pa ćemo mu čestitati rođendan, ali zato Sammiru koji je dao 10 puta više klubu od uvrijeđene primadone ćemo samo čestitati sa storijem na instagramu.

    I kao maknuo se od Mamića i pljunuo mu u facu? Ne, otišao je od jednog kriminalca da bi došao u ruke drugog, Štimca, jebena borba. Iskreno se nadam da nikad neće imat funkciju u klubu jer bi to bilo pravo poniženje za sve nas, ako se mene pita Jan Lecjaks je veća legenda Dinama od Nike "ponosan kaj sam purger, al idem u hajduk kad je dinamu teško" Kranjčara.
  • Bumtres
    43
    Ovo brisanje komentara po društvenim mrežama je kontradiktorno sa onim čim se govori, da je demokracija i da vlada potpuna sloboda mišljenja.

    Kako da ne,
    Najbolje da klub dozvoli svakom idiotu da se otrese po njemu u komentarima




    Na tu temu sam već rekao da nisam za to. Nikom ili ako baš moraš onda u jednoj objavi na kraju OI



    Tako je. Nikom i bok.
    a pogotovo ne ova "lizanja" i čestitanja Hajduku, Rijeci... na rezultatu u europskom natjecanju.,
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.