• Bosskovitz
    11.7k
    kad kažeš "s tim u javnost", ja si postavljam a što je to "s tim"?Patak

    Ne znam. Dovoljno dobro poznajem ljude koji su u vrhu kluba i u odboru za stadion da im vjerujem kako rade najbolji mogući posao i ako kažu da je za nešto bolje da ostane u tom vrlo uskom krugu ljudi još neko vrijeme, onda nemam sumnje u to da je tako bolje.

    Ok, nebitno, ali sad čekamo javni urbanističko-arhitektonski natječaj, to je Korlaet obećao da će biti početkom 2023.Patak

    Ovo sigurno ne čekaš jer se radi o starom timelineu iz 2022, dok se još nije ni počelo pregovarati s Crkvom oko zemljišta. To se vrlo lako da zaključiti i iz samog naslova, jer sigurno neće provesti 4 natječaja u 4 mjeseca i srušiti Maksimir prije no što se Kranjča uopće počela graditi.

    Je li se zna kad će biti objavljen taj javni arhitektonsko urbanistički natječaj? To je sljedeći korak, a nije zadnji prije nego što bageri stignu. A i taj će korak pojesti par mjeseci sigurno.Patak

    Za njega je potrebno definirati parametre natječaja, koji se nastavljaju na zaključke do kojih će se doći na temelju studije izvodljivosti. I trajat će sigurno dugo jer takav natječaj, kako kažu ljudi iz struke, ne bi smio trajati kraće od 6 mjeseci, a to je samo minimalni vremenski period za prijavu na natječaj, bez vremena za odlučivanje i sve preostale procedure.
  • Patak
    2.9k
    Ajde ovo sve ostalošto si napisao prihvaćam da je realno, ali ovo što kažeš da će trajati dugo definiranje parametara natječaja na temelju studije izvodljivosti mi iskreno nije. Ta studija treba definirati samo koliko komercijalnih sadržaja je potrebno uz stadion a svi ostali parametri za natječaj su trebali biti davno definirani, a osim toga i ta studija se predugo radila.
  • Bosskovitz
    11.7k
    definiranje parametara natječaja na temelju studije izvodljivosti mi iskreno nijePatak

    To je vjerojatno najkompleksniji dio cijele priče jer je kompletno idejni. Kad ti definiraš kaj točno želiš, dalje sve ide po proceduri, ali na temelju te studije, želja i mogućnosti svih zainteresiranih strana (kluba i grada primarno, ali tu je obećala biti i država; hoće li ići i privatni investitor, hoće li Grad možda ipak pomoći u gradnji stadiona?) trebaš doći do zaključka što ćeš zapravo raditi: hoće li to biti samo stadion? Hoće li biti stadion i neki hotel kraj njega, stadion i shopping centar? Hoće li možda biti cijeli urbanistički projekt od Hitrecove i Budakove do Maksimirske, pa onda na njemu i stambeno-poslovna zona? Kakav krov stadion treba imati, koliko mjesta ukupno, koliko u VIP-u i ložama, kakav treba biti njihov raspored, kolika kvadratura je potrebna i kakvih prostora za urede, dućane, restorane, muzej i slično; kakvi su zahtjevi glede održivosti - solari, prikupljanje kišnice i slično? Ajmo onda na ostalo - koliko velike garaže, koliko veliki hotel, kaj s bazenom, kakve zgrade.... tu ima gro posla, vrlo važnog posla koji je kompleksan.
  • Patak
    2.9k
    Sve mi izgleda da budemo zadovoljni s Kranjčom i to je to.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Nema nikakvog zadovoljavanja Kranjčom, Dinamo će igrati na novom Maksimiru. Nažalost, to je kompleksan posao, ali bit će napravljen.
  • mali M
    5k
    Kad pričamo o stadionu Maksimir meni vam se sve čini da će na kraju sage od par godina povući Dinamo i pokrenut sve. Ovo pimplanje grad, država, investitori mi se čini kao i dosadašnje floskule koje su nam prodavali jer nemaju zapravo vremenski neki određen rok i da će to bit to. Pa neće biti para od grada pa neće biti prioritet, pa škole pa vrtići pa bolnice i na kraju će Dinamo tražit samo da grad sudjeluje sa dozvolom gradnje a sam će si nać strateškog partnera... Ne pričam o Kranjči jer mislim da bi ona čak i mogla biti napravljena, al Maksić mislim da će o nama na kraju ovisiti
  • modri-kibic
    74


    Ja sam zadnjih par puta parkirao u garaži KBC Rebra. Mislim da je poslije 19h i jeftiniji sat.
  • Sportskifanatik
    556
    Kaj je sa terenom,jel gotov?
  • jedan u nizu
    8.2k


    Ne, igrat ce se na zemljanoj podlozi
  • Sportskifanatik
    556
    Nisam vidio nijednu sliku,nit je klub napisao,zato i pitam.
    Dovoljno je napisati da
  • jedan u nizu
    8.2k
    Nisam vidio nijednu sliku,nit je klub napisao,zato i pitam.
    Dovoljno je napisati da
    Sportskifanatik


    bilo je jace od mene, oprosti :)
    Danas je bas komedij dan :D

    Ma sigurno da je, inace bi zamijenili domacinstva ili nesto. Ili ako nisu sigurni, nebi jos pustili karte u prodaju.
  • Rile
    17
    Bio danas u razgledavanju stadiona i teren izgleda spreman.

    Btw pohvale za obilazak
  • Patak
    2.9k
    Baš išao pogledati koliko je trajala izgradnja Arene Zagreb.
    https://www.jutarnji.hr/naslovnica/hrvatska-dobila-rukometni-sp-2009.-3358511
    https://www.d-a-z.hr/hr/natjecaji/rezultati/natjecaj-za-izradu-idejnog-urbanisticko-arhitektonskog-rjesenja-za-arenu-zagreb,144.html
    https://www.zagrebarena.hr/default.aspx?id=56

    Kronologija...
    Hrvatska dobila organizaciju SP u rukometu 4.8.2006
    Objavljen urbanističko arhitektonski natječaj za Arenu 28.12.2006
    Završetak natječaja 28.2.2007.
    Početak izgradnje 21.7.2007.
    Trajanje izgradnje 503 dana
    Prvi događaj 21.12.2008

    Kad postoji politička volja sve ide puno brže, tj. ide. Kad nema te volje onda se rade studije, oteže, mora se vidjeti koliko velike će garaže biti, gdje će biti pristupne ceste, veličina stadiona, itd...

    Zato sumnjam da je stvarna politička volja postignuta oko Maksimira, bilo na državnoj ili lokalnoj razini. Da je pokrenule bi se stvari...puno brže, ali dobro vidjeti ćemo...
  • kibatech
    37
    Prije 2 dana je ovak bilo teren.jpg
  • jedan u nizu
    8.2k
    Kronologija...
    Hrvatska dobila organizaciju SP u rukometu 4.8.2006
    Objavljen urbanističko arhitektonski natječaj za Arenu 28.12.2006
    Završetak natječaja 28.2.2007.
    Početak izgradnje 21.7.2007.
    Trajanje izgradnje 503 dana
    Prvi događaj 21.12.2008
    Patak

    Tu si imao vec imovinsko pravne odnose rijesene.
    Imao si investitora, vladu, koja ce platiti koliko god treba.
    Znali su kako, sta i koliko. To se radilo i istrazivalo prije natjecanja za odrzavanjem domacinstva.
    Prakticki kao da su bili privatni investitor koji radi sa kešom koji ima u džepu, a ne kao javno tijelo. Bas zato jer su imali sve sredeno.
    uz to su se obvezali da to naprave jer su dobili domacinstvo. Imali bi tako los PR da to nisu napravili, vjerovatno nebi dobili domacinstvo vise u nicemu, nijednom sportu jer bi ispali neozbiljni.

    Ja sam siguran da sad grad i/ili drzava samostalno odluce sve sto treba napraviti. Da doslovno sve financiraju i naprave po njihovom, da bi vecina bila nezadovoljna. Jer bi se napravilo bez da se pita dinamo, bez da se razmotri GUP, bez da se pogleda veca cijelina jer ipak pricamo o jednom od najpozeljnijih zemljista uz najveci gradski park. Potrosilo bi se novaca kao za zicaru i onda bi slusali masu kako govori da bi ulaznice trebale biti besplatne jer se ipak sagradilo sa nasim novcem.

    I meni ide na zivce otezanje svega toga, sporost hrvatske birokracije i ovakvih postupaka. Ali ako netko radi sa nasim novcem onda bolje da to naprave kako spada. Zato i jesu ti zakoni tu, da se zastiti javni novac. To dakako ne opravdava tu sporost, ali mora biti barem nesto.
    Ja se samo nadam da ljudi sada shvacaju sve bivse (bivsu) gradsku i drzavnu vlast i njihova pusta obecanja, da shvacju da je to bilo samo mazanje ociju, jeftini populizam. Pa pobogu, oni su radili rendere, najavljivali plave vulkane i stajaznam sta, bez da su se zapitali cije je zemljiste tamo.

    Nije da vjerujem u ovu gradsku vlast po pitanju toga. Ali vjerujem novoj strukturi vlasti u klubu i njihovim naporima da se to sve zavrsi jednom i zauvijek. Ako veliki strucnjaci u klubu i odboru za stadion kazu da sve ide po planu, onda im vjeujem. Vise njima vjerujem nego sebi, ili bilo kome drugom na forumu koji malo gugla i izbacuju neke podatke (myself included).
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.