• Majki2111
    3.1k
    Jesmo jer smo mi jaki ovu jesen. To je moj dojam.
  • Captain America
    17.6k
    Mogla bi biti borba Istre i Kvarnera za 2. mjesto ove sezone.
  • hardek
    2.8k
    Koliko si ti oduševljen Istrom, toliko se ja zgražam na Goricu. Spoj Vidovićeve taktike i (ne)talenta u ekipi Gorice jednostavno ne može završiti dobro.

    Volio bi da postoje neki mehanizmi u ligi za nagrađivanje "pozitivne" igre. Ne znam na koji način bi se to kvantificiralo ali npr. da HNS daje milijun eura poticaj da sa potencira ofenzivni/pozitivni nogomet. Znam da je ovo utopija, ali HNL je razvojna liga i niti jedan igrač ne može napredovati ako igra u ovakvoj Gorici. Gorica sa trenutnim postavkama otkinuti će 2 boda nekoj ekipi tu i tamo, ali ja jednostavno ne vidim način da ova ekipa pobjeđuje utakmice.
  • Majki2111
    3.1k
    Nisam pratio Goricu. Teško mi je fokusiran biti na 2 ekipe u jednoj utakmici. Al dobro je da si napisao s Goričinog stajališta komentar.
  • Hebimir Strašni
    3
    pa kak uspiješ gledat tekmu i "biti fokusiran na jednu ekipu". Kak to izgleda ... jedna momčad igra sama protiv sebe ili ...
  • Majki2111
    3.1k
    Pa gledam jednu ekipu. Vidim ju poput glinamola i elastične mase koja mijenja oblik kroz vrijeme i prostor.

    Kak vi gledate?

    Sad si ti mene zbunio. :brow:

    Ne mogu pratit kako se dvije mase mijenjau i pokrivaju prostor kroz vrijeme. Meni je to previše.

    Znači nek je svaki igrač točkica i njih 10 definira imagainarnu masu koja se mijenja kroz vrijeme. To jest razteže se elastično i plastično. Tako ja vidim.

    Mana toga je da sam slijep na intenzitet. Brzinu pokreta. To ja ne vidim. Kvalitativno mogu pšrocjenit promjenu, ali nemogu kvatitativno.

    Npr. vsvi kažu engleska liga je intenzivnija. Ja ne vidim to. Ja vidim geometrijske likove.

    Sjećam se da kaad smo dobili Chelsea 1-0 na Maksimiru sam ih gledao i dobro prognozirao da ćemo ih dobit među ljuduma tu uživo.

    Nisu imali okomitosti. Mijenajli su oblik koso od gola. Ne prema golu.
  • NitkoBitan
    17k
    Mozemo govorit kaj ocemo al Gattuso je trener po mjeri za Hajduk.

    Cirkusant koji plijeni paznju al ce odradit ono kaj se nitko ne usudi, strpat "senatore" tamo gdje im je mjesto po zaslugama i zalaganju.

    Sto se tice igre Hajduk tu nikad nije lijepo izgledao, al ovaj je valjda talijanska skola nogometa koja igra na rezultat/prolaz. Kvaliteta igraca - koliko para toliko muzike, trener tu slabo moze pomoc.
  • Neki tip
    21.3k
    Vidim ju poput glinamola i elastične mase koja mijenja oblik kroz vrijeme i prostor.

    Kak vi gledate?
    Majki2111

    Ja više ko dvije kapljevine koje se prožimaju. Kapljevina s jačim privlačnim silama među česticama (neki ih zovu i igračima) i većom gustoćom ima tendenciju ostati kompaktnijom u odnosu na ovu drugu sa slabijim privlačnim silama i manjom gustoćom.

    Gledam tu interakciju molekula i mislim si, pa jel moguće to uopće drugačije vidjet? :chin: :brow:
  • Jaro
    7.3k
    Gattuso je trenerski cirkusant koji ovim eskapadama skida fokus s igre momcsdi koja je maloje rec ocajna. Nedisciplina Perisica mi je nesto najmanje realno (al ok, moguce da je covjek malo pukao kad je skuzio da je kao i Simic u svoje vrijeme podcjenio HNL, oporavak, prvenstveno mentalni, ne ide kako je zamislio, a i gosine stiscu).
    No, svasta je moguce, al reakcija javnosti je tocno kako sam predvidio, od mesije je postao necastivi "preko noci". OK, ja sam to ocekivao nesto kasnije i iz rezultatskih razloga, ali jbg, znao je gdje dolazi, sam je odabrao i nije mi ga nimalo zao. Rakiticu prizeljkujem jos veci pakao, naravno...
  • NitkoBitan
    17k
    Gattuso je trenerski cirkusant koji ovim eskapadama skida fokus s igre momcsdi koja je maloje rec ocajna.Jaro

    Od trenutne momcadi Hajduka Pep ne bi napravio prvaka. Trener radi sa onime sto ima, a to ovisi o budzetu kluba i sposobnosti SDa. Budzet za pojacanja im je nikakav, a SD im je Kalinic.
  • Dr Hofmann
    833
    Nek se udave u svojim govnima, šteta samo što su Belupu poništili gol na Poljudu (stvarno ne kužim zašto je taj gol poništen). Vjerujem da će ih ove godine stići karma za sve, a mi trebamo gaziti sve i gledati svoja posla, to ih sve najviše guši
  • Hebimir Strašni
    3
    ni Sheldon Cooper nebi to bolje objasnio, a ni @Majki2111 taj prostorno međudimenzionalni fenomen nije stran vidim ja. :smile:
  • Majki2111
    3.1k
    Čekaj kako ti gledaš? Kaj vidiš?
  • Keyser Soze
    10k
    Javio se Perišić na instagramu, napisao da ne želi skretat pažnju na sebe jer je bitna utakmica pa ne želi rušit fokus igračima i klubu i da će kasnije pričat o onom što se dogodilo.
  • Facke
    3.6k
    Po cemu je Gattuso trener "cirkusant"? Kakuv je bil ko igrac takuv je i trener. Pun energije, glasen, divlji. A ja takve tipove v nogometu osobne volim. Covjek je po mene i kulike sam gledel posto pratim talijansku ligu dober posel odradil s Milanem i Napolijem. Momcadi im nisu bile bog zna kakve v te vreme. I tu se mene njeguv rad svidal. Igral je dober ofenziven 433 i to je na neke licile. Zavrsil je i s Milanem v Europe al ak se dobre secam bili su sankcionerani pa nisu smeli nastupiti tu iducu sezonu v europe. Isto tak s Napolijem odradil jake dober posel, osvojil kup , i na kraju mu je jeden bod falel da se s Napolijem kvaliceral v Ligu Prvaka. A po golovima je njeguv Napoli s 86 bil treca ekipa te sezone. Jedine su vise imeli Inter s 89 i Atalanta s 90. Al covek zna kak se igra dober ofenziven nogomet. To kaj ima probleme s ekipu v Hajduku , pa el je to cude? Am je ta momcad vlekla za nos Leku , Karoglana , privremenoga trenera i sad izgleda pokusavaju i njega. Same kaj on to dopustil nebude. Treba Gattusu vremena. Za napadacki nogomet je jedine dobil Bambu ko pojacanje. I to je to. Skem da on igra nogomet kakuv on voli? Nema skem.
    To kaj on oce njegova momcad nemre pokazati na terenu. Marseille je bil ok , nije ni njeguv nasljednik tam vu te sezone neke napravil. On ih je ostavil na 9 mestu nakon 22 kola , zavrsili su na kraju 8. Znaci nisu tu sezonu bili v stanju vise napraviti. Jedini mali podbacaj mu je za sad Valencija. Tu je bil izbacen nakon 22 utakmice (liga i kup) i Valencija se tu sezonu na kraju jedva spasila, tu mu naslednik iste nije mogel nis napraviti. Al nije on bezveze dobil posel v takvim klubovima. Ima on znanja i zna dati igrati lep nogomet. Ali za to ga momcad mora slediti. A zgleda da to v Hajduku trenutne nije bas moguce da poslozis momcad koja stoji iza trenera.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.