• Neki tip
    21.3k
    Mislite li da bi pozitivni novinski članci o Dinamu (npr slično kako se piše o Hajduku) dovelo više ljudi na stadion?Simpatizer

    Mislim da bi, ali mislim i da bi više ljudi na stadionu "dovelo" više pozitivnih novinskih članaka o Dinamu.

    (Kao što se već polako i događa)

    Ne postoji medijska zavjera protiv Dinama.

    Ne postoji nepobjedivi tovarski lobi.

    Postoji 100 000 članova Hajduka, postoji 20 000 pretplatnika i postoji 26 000 gledatelja na Slaven Belupu.

    U Dinamu su maltene do prije par mjeseci postojali repovi krimosa koje su i sami dinamovci, većinski, htjeli odsjeći, koji smrde i truju. Sad više ne u Dinamu, ali i dalje klošare oko Dinama.

    Za razliku od dijela dinamovaca, ja ne mislim da je tu potreban oganj, mač i uskrata akreditacija, nego vrijeme.

    Tovari i inače žive s nekim manijakalno-depresivnim poremećajem pa ih dosta lako lupaju tuge i euforije, lakše ih se dovede do ovog svakoljetnog ludila. S dinamovcima će za, nedaobog baš hajdučku euforiju, ali za masovno pozitivan odnos prema klubu trebati vrijeme i - stadion, već Kranjča, a kamoli Maksimir.

    Mediji će se tome lako i brzo prilagoditi.
  • badjibadara
    3.1k
    Sad im smeta i “malena svlačionica” Lokomotive :lol:
  • Bosskovitz
    11.7k
    Mislite li da bi pozitivni novinski članci o Dinamu (npr slično kako se piše o Hajduku) dovelo više ljudi na stadion?Simpatizer

    Sigurno. Nije to pitanje jednog ili dva članka nego generalno nogometnog narativa. Dovoljno je pogledati prvo kolo: brdo golova, mi razvalili 5:0, Rijeka 4:0, Šibenik iznenadio Osijeka u gostima - o čemu se najviše pisalo? O tome kako je sudac pomagao Hajduku i kako Slaven ne mora ni igrati u ligi jer suci sude za Dinamo i Hajduk.

    Godinama govorim isto: odgovorni ljudi u HNL-u, da bi prikrili vlastiti nerad, neznanje ili jednostavno sportsku nesreću, aktivno već desetljećima rade antireklamu svom proizvodu - domaćem nogometu - i tjeraju gledatelje što dalje od njega. Kažnjavao bih loše suce, ali krvavo bih kažnjavao one koji po medijima suce krive za svaku pizdariju. To bi trebao interes svih u hrvatskom nogometu.

    Tako je i s Dinamom. Pobijedili smo 5:0, jedna od najboljih posjećenosti Maksimira u zadnjih 15-ak godina na otvaranju unatoč nevremenu koje je trajalo cijelu tekmu, a glavna tema u medijima je bio dres - i to ne dres, nego posve idiotska teza da se Dinamo odriče svog hrvatskog indentiteta. To je sramotno novinarstvo, “žuta štampa”. Ne kažem da ne treba kritizirati ono što je loše, dapače, ali u borbi za klikove malo kome u medijima je zaista stalo do interesa kako našeg nogometa, tako i Dinama.

    A to je bez otvaranja teme Lesički, Antolić & Co koja ponekad namjerno laže i obmanjuje javnost zbog partikularnih interesa.
  • Neki tip
    21.3k


    Odgovarali smo na Simpatizerovo pitanje iz različitih perspektiva pa odgovorima i otišli u različitim smjerovima, no generalno se slažem s ovime što si napisao.

    To je, međutim, vezano uz opće forsiranje negativnih aspekata bilo čega, pa i nogometa, a ne pozitivan odnos prema Hajduku naspram negativnog prema Dinamu, na što sam ja stavio naglasak.

    Hrvatska nije najbolja zemlja na svijetu, ali je tisuću putu bolja od medijske slike o njoj.

    HNL nije Premiership, ali je lokalpatriotski, identitetski, navijački pa zadnjih godina i natjecateljski tisuću puta uzbudljiviji od medijske slike o njemu.

    Dinamo je nacionalno najveći, regionalno ogroman, a europski prepoznatljiv klub koji možda i par stotina tisuća ljudi aktivno prati u medijima, na društvenim mrežama.

    Malo je to kokoš/jaje.. teško ih je dovesti na oronuli stadion uz negativnu sliku i zemlje i HNLa i Dinama, a opet.. slika bi se brzo promijenila da usprkos medijskom slikanju, barem deset-dvadeset tisuća ipak redovito pohode stadion.

    Slažem se zapravo u cijelosti s tobom po ovom pitanju, samo evo polazim s druge strane jednadžbe.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Ne postoji medijska zavjera protiv Dinama.Neki tip

    U sportskim medijima mahom magarad, oni kroje medijsku sliku. Na jednog novinara koji je deklarirani dinamovac, dođe valjda 5 onih koji pušu u magareća jedra. Da ne spominjem kako je dobar dio ovih u "našem taboru" ostatak dupelizaca bivše garniture, štovatelji lika i dijela "tate".

    Onda imaš još i činjenicu da zagreb nema nekakav respektabilan regionalni medij, sve što se prati je uglavnom nacionalna razina. Oni imaju slobodnu dalmaciju, dalmatinski portal, čiji novinari završavaju po nacionalnim kanalima i šire svoj utjecaj pa tako hrvoje vejić postane komentator cjelokupne lige na maxsportu.

    Pogledaj samo ove podcaste i slične novotarije, sve su mahom njihovi, ekipa sa telsporta i slično.
  • Neki tip
    21.3k


    Pristajanjem na tu sliku pristao bih na tezu da je Hajduk veći klub od Dinama.

    Čak na stranu infantilno natjecanje "koji je i po čemu veći", ali ne trpim srpsko-tovarsku spiku o nejači i nepravdi. Nesnosno mi to ide na k..c da prostiš.

    Uvijek, baš uvijek polazim od sebe, od nas. Što mogu i možemo, što je do nas, gdje smo pogriješili, što možemo popraviti, poboljšati, ispraviti.

    Takav mi je pristup u poslu, životu. U poslu, npr., imam tisuću ograničenja i pravila. Mom timu to užasno smeta, muči ih, jer se ubijaju od posla, pametni su, vrijedni, stalo im je. Imam sreće da imam takav tim. No, užasno ih živicira što nisu svi u sustavu takvi. I zbilja nisu. Ali moj glavni zadatak je drzati im fokus na tome da mi napravimo sve što možemo, najbolje što možemo. To je ono što je u našoj moći i to na duge staze radi promjenu...

    Tako gledam i ovu priču. Ok, nek su mediji puni tovara. Kaj s tim? Niš, punit stadion, doci na okupljanje zonaša i umrezavat se, puniti dobra mjesta po svim firmama i medijima, malo pomalo jačati, a ne pristajati na detektiranje problema i ostajanje na tome.

    Dinamo smo, jebote, Zagreb smo. Ako nas je Hajduk medijski pobijedio, onda je na nama da ih i na tom polju pometemo u razdoblju pred nama.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Tako gledam i ovu priču. Ok, nek su mediji puni tovara. Kaj s tim? Niš, punit stadion, doci na okupljanje zonaša i umrezavat se, puniti dobra mjesta po svim firmama i medijima, malo pomalo jačati, a ne pristajati na detektiranje problema i ostajanje na tome.Neki tip

    Pa ništa...niti je to pretjerano bitno, čak na kraju bude slađe izvršiti defekaciju po sred lajavih čvalja.

    Međutim, neću se ni pretvarati da je to normalno, realno i ima uporište u nečemu smislenom.
  • rioda
    4.8k
    Dinamo se u medijima bori i protiv tovara i protiv ostataka bivših uprava
  • Dr Hofmann
    833
    Sve te medijske gluposti ne vrijede ništa, opet će doći do raspada kao svake godine. Jedva čekam, osjećam to, mirišim ga, njušim ga, znam da je blizu, veselim se tome...
  • NitkoBitan
    17k
    Ne postoji medijska zavjera protiv Dinama.Neki tip

    Ne postoji...

    Hajduk proda mladog igraca - Nuzan novac za dovodenje pojacanja.

    Dinamo razmislja o prodaji mladog igraca - Kocenje razvoja buducnosti hrvatskog nogometa, pohlepa za novcem, unistavanje talenta, krpanje dugova,
    raspad...

    Mozda se ne radi o zavjeri, ali je definitivno rijec o narativu.
  • Brusa
    1.5k
    to je točno, narativ je tu.
    Bio je prije par dana članak o Šotičeku i u biti se pisalo kako od dosta tih mladih koji rano odu van ne bude ništa i kako je to loše za hrvatski nogomet, i dalje ,u biti kako ga je dinamo trebao kupiti i dati mu veću plaću koju je tražio, a sve za boljitak hnl-a i hrvatskog nogometa. Sranje
  • The Undertaker
    5.1k
    Ako nas je Hajduk medijski pobijedio, onda je na nama da ih i na tom polju pometemo u razdoblju pred nama.Neki tip

    Potpisujem. Sa novinarima treba "raditi" i to je posao ljudi iz kluba.
    Zar nije Hajduk preko svoje digitalne TV surađivao, čitaj plaćao, sa Velom, Šapitom, Lokasom, Bernardom Jurišićem. Što se onda čudimo...
  • rioda
    4.8k

    Svi navedeni su deklarirani Hajdukovci
  • Sajla
    5.1k
    doci na okupljanje zonašaNeki tip

    Ovo je nezaobilazno!
  • San Lorenzo
    15.4k
    Lawala treba pratit.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.