• Dudu9
    812
    Imate primjer kad je Halilović i Jedvaj trebali u tottenham za 20mil, pa na kraju propalo jer halilovic tražio više novaca, na kraju taj veliki talent novi "Messi" prodan u Barcelonu za 2mil toliko o tome da cijena samo raste, a halilovic lagano mu karijera bila po klupama idućih klubova
  • emilperska
    5.4k
    Zasto sam izričito protiv prodaje Sučića, iako jedan dio argumentacije grupe neistomisljenika stoji..:
    1. Sučić je na sljedecem popisu repstacije sigurno unutra
    2. Brozović je u slobodnom padu, jedina prirodna zamjena je Sučić (eventualno Sigur, ali on nije ta razina)
    3. Ovim tempom dolazaka, sanse da nademo zamjenu do play offa nisu prevelike. Znaci da play off napadamo s Ademijem u ozb.kombinaciji..
  • modri7
    130
    razumijem tvoju priču. Svi mi hoćemo jak Dinamo. Ali je pitanje kakvo je stanje u kasi. Ono što tvojoj priči ide u prilog je to da već sada imamo dvije kritične pozicije i da bi prodajom Sučića imali 3 kritične pozicije (iako treba uzeti u ozbir da imamo Roga bar do zime). Osim toga, biti u play-offu i borbi za velike pare a pritom rasprodavati igrače nije baš najmudrije. Imam dojam da se naši plaše da neće biti ovakvih ponuda za Sučića, ali to je rizik posla. Ansu Fatija se moglo prodati za 100 milijuna, dok prošle sezone nije mogao igrati standardno u Brightonu. Sve je to rizik.

    Ode li Petar i ostanemo li iz nekog razloga bez Baturine, opasno ugrožavamo ambicije i u HNL-u, a o europi da ne govorim.
  • dinon7
    849
    Strpimo se još 5 dana. Vjerujem da će nam već Istra pokazati sve naše slabosti (nemojte me krivo shvatiti, ne tvrdim da imamo puno njih) i jasno će se vidjeti kako su se odredile pripreme i gdje smo lošiji tj deficitarniji.
    Istra je sasvim solidan protivnik s dobrim trenerom tako da me raduje ta utakmica.
  • San Lorenzo
    15.3k

    8ica jedan, 8ica drugi.
  • criticus
    2.2k
    Samo da na brzinu provjerim jesmo već ispali iz lige i bankrotirali ili još imamo neke šanse?
  • scooniepenn
    3.3k

    To za 20 milja je prica za malu djecu, nesto u stilu potrosenih milijardu kuna za Maksimirski stadion. Lako moguce da je bilo bolje ponude od onoga za sto su njih dvojica prodani, ali kad gledas kontekst vremena Dinamo je na njima dvojici zaradio ukupno 10 milja. To nije 10 milja u 2024. s tim da je recimo Sucic seniorskom nogometu pokazao ove sezone vise nego njih dvojica zajedno.
  • Crni86
    3.5k
    ne ti odbijas prodaju najboljih igraca pod pretpostavkom da ce vrijediti vise , a ne gledas siru sliku da bi potecijalno tom profajom sveukupno imali bolju ekipu i samim time priliku za bolji rezultat sto na kraju i je svrha kluba, a ne da postavimo rekord u iznosu transfera.

    Tvoja logika je jedino ajmo dobit sto vise za nekog igraca, a ne zelis gledat na sportsku politiku i sportski rezultat kluba.
  • Dudu9
    812
    Pa halilovic sa 16 već nastupio za Dinamo na kraju prodan za 2mil kad je imao 18god, nije isto sa 21god prodavati ili 18
  • Haza
    4.1k
    Mogu vam navesti na primjeru ponude Milana za Olma dok je igrao u Dinamu kako funkcioniraju transferi velikih klubova.
    Boban je Dinamu adresirao ponudu od 25 milijuna eura, koju su Bara i Olmo odbili (Dinamo ju je prihvatio). U cijeloj ponudi, procjena Bare i Olma je bila da će se mali najbolje razviti u Leipzigu, i da je njemačka liga bolja za razvojni put mladih igrača.
    Ono interesantno, procjenu vrijednosti Olma je za Milan napravila njihova partnerska tvrtka. Ta analiza je imala sljedeće parametre, broj godina igrača, iskustvo igranja na visokoj razini, izgled igrača (potencijalna zarada od marketinga na temelju izgleda), renome igrača/vezano za prodaju dresova (broj pratitelja na društvenim mrežama), mjesto rođenja, nastupi za repku, te bitna stavka duljina ugovora igrača, Olmu je tad ugovor istjecao za 36 mjeseci, pa je procjena vrijednosti bila manja.
    Vlasnik Milana nije dozvolio Bobanu niti cent veći budžet za Olma od tih 25 milijuna eura na koliko je bio procijenjen.
    Znam da je inflacija, ali da neka ozbiljna tvrtka radi trenutnu vrijednost Sučića, uvjeren sam da ne bi bila 10 milja eura, nego između 6 i 8 milijuna eura.
    Igrač bez nastupa za reprezentaciju, bez nastupa u ligi prvaka, sa iskustvom igranja sezone u BiH i 25 plus HNL nastupa.
    Dakle ponuda za Sučića je jako dobra, na klubu je da je prihvati ili ne.
    Klub se mora voditi s par stvari, da osigura likvidnost i stabilne financije, ali i da ne dopusti da se ekipa oslabi. Odlazak Sučića, ako je to uvjet za tri pojačanja, sigurno neće oslabiti ekipu.
    Odlazak Sučića, bez ozbiljnijih pojačanja će oslabiti ekipu.
    Tko će sve još doći kod nas ne znamo.
    Koliko će vrijediti Sučić nitko ne zna, pa ni kolega Daliban. Sučić ima potencijal, ali nebi bio ni prvi ni zadnji koji ga je imao pa nije ostvario puni potencijal.
    Tržište je varljivo, i nitko ne zna šta će biti sutra, pa ne znamo niti da li će Sučić vrijediti 15 milja eura ili 5 milja za godinu dana.
    Nadam se na kraju dana da će klub voditi računa da utakmice playoffa igramo u jačoj ekipi nego što je imamo danas, jer sve suprotno bi bilo loše.
  • Facke
    3.6k


    Ove je dobra ponuda za Sucica. Slazem se sa svime kaj si napisal.
  • Dudu9
    812
    odlično napisano gledaju se parametri a ne procjena navijača nekog kluba, i nama Petković vrijedi 10mil ali niko drugi ne želi ni 2.5mil dati
  • San Lorenzo
    15.3k
    izgled igrača (potencijalna zarada od marketinga na temelju izgledaHaza

    A ništa, bacamo se na razvoj samo lijepih i zgodnih...
  • Krulek
    440
    Moguća prodaja Sučića u ovom trenutku pred moguću Ligu prvaka je notorna glupost onoga tko će to eventualno odlučiti. Pavić je uz svu moguću naznaku kvalitete još uvijek zelen za LP što je trenutno primarni cilj. Mišić izgleda umorno, nemotivirano, a Baturinu treba " staviti u sef " kao najveće blago vrijednosti iznad 20 mil. Prvo treba riješiti to famozno desno krilo i ne klečati pred Miškovićem kao i dodati Petkoviću jednog pravog centarfora ( Carlosa ) da njegovo španjanje ima i rezultata. Sve ostalo znači ponavljanje prošle igračke sezone i u najboljem slučaju KL.
  • Brusa
    1.5k
    mislim da većina ovdje ne misli da je ponuda sama po sebi loše, nego da je loše što prodajemo mladog igrača koji je 25 utakmica odigrao za Dinamo. Također,zamjenu za njega nemamo, a moje je mišljenje da boljeg od njega nećemo dovesti za play off LP.
    Mene kao navijača , stvarno boli briga jel prodajemo igrača kojeg volim za 1, 10 ,ili 100 milijona ...znam da 90% tako ne razmišlja, ali jbg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions