• Juznjak
    3.8k
    Postoji samo jedna jedina jebena stvar za koju im nemamo pravo ništa reć. To je broj ljudi na tribini. I svejedno se svako nekoliko ovdje pojavi netko tko odluči prosipat pamet da su oni u tome loši. Ne lažite sebe i ne budite kao oni. Najbolji način da im se odgovori je da vučete sve ljude oko sebe na stadion i da iz utakmice u utakmicu naša brojka raste.
  • NORTE
    11.4k
    Uzmite u obzir da su turisti nečlanovi kluba svih tih godina mogli kupiti ulaznice za njihove ljetne utakmice u krcatom gradu punom turista, naspram praznog Zagreba ljeti.

    ono što mi je upalo u oko je da je ostalo još 2000 karata za Torshavn.

    Maccabi Tel Aviv 21 112
    Mathiasovi Chageri
    Maccabi je čak bio playoff za ulazak u skupinu EL.
  • NitkoBitan
    17k
    Dolje je turisticka sezona, grad krcat ljudima. Jedna Istra je usred ljeta znala imat 6,7 tisuca ljudi na tekmi iako ih u prosjeku nema 2000.

    Cini mi se da su samo rasprodali sjevernu tribinu za europsku utakmicu koju toliko dugo cekaju. Euforija, Rakitic, Gatuso... najbolje da se pravimo kako nisu podbacili.
  • Mali Zeus
    12.6k
    Prazni Zagreb ljeti je isto mit. Jest da je prazniji, ali više nije to kao prije 10, 15 godina i više kad je stvarno bio prazan, nije bilo žive duše i ništa se u njemu nije događalo. U Zagreb isto tako dolazi godinama sve više turista i ljetna scena je ful bogata. Sjećam se ljeta 2002. kad sam se vratio u Zagreb u osmom radi učenja, ko Pale sam na svijetu sam bio, niš se nije događalo pa se išlo okolo frendovima po kućama cugati itd., tramvaju pusti, ulice puste. Koncerti, događanja, bilo što nula bodova. Nema tog više.

    Naravno, što se tiče popunjenosti tribina im nemamo kaj reći i ne treba tu raditi mitove da se ne popune ili kako je to u usporedbi s drugima. Prošle godine je Dinamo bio najgledaniji u gostima tako da im malo pomalo sve oduzimamo. Danas sutra ćemo im oduzeti zadnju stvar s kojom se mogu još hvaliti, a to je gledanost doma.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Prazni Zagreb ljeti je isto mit.Mali Zeus

    Digresija, ali apsolutno istina. Jako volim Zagreb ljeti: manje gužvi, ima događanja u gradu, ima parkinga, manje živciranja... da nije 40 stupnjeva na asfaltu, bilo bi idealno.
  • čovjekjogurt
    617
    Malo sam se zaigrao pa sam nakon dolaska velikih imena u Hajduk sastavio najboljih 11 HNL-a:

    ------------------------------Nevistić----------------------------

    ---RPG--------Theophile-------Mmaee----Jurišić---

    -------------------Mišić-------------Sučić---------------------

    ----------------------------Baturina-----------------------------

    ---------Mierez----------Petković-----------Pjaca-------
  • NORTE
    11.4k

    Zagreb je tamo od cca 2013 do 2019 bio sve puniji turistima, ali covid je to jako zaustavio.
    Neusporedivo je uopće pričati o količiniti turista u Zagrebu i Splitu.

    Jedna Istra je usred ljeta znala imat 6,7 tisuca ljudi na tekmi iako ih u prosjeku nema 2000.NitkoBitan
    Poanta priče je ovo.
  • čovjekjogurt
    617
    Joj sa tom ispunjenošću Poljuda...pa bio bi i Maksimir ispunjen da smo gladni Europe i da nam je utakmica sa Tobolom prva i zadnja koju ćemo vidjeti u toj sezoni. Isto je i sa HNL-om, da ne osvojimo 20 godina titulu imali bi i mi pun stadion jer bi ljudi bili željniji titule nego kruha i svaka utakmica sa Belupom bi bila finale lige prvaka.

    Evo i prošla sezona je to pokazala, najviše gledatelja smo imali kad smo bili treći na tablici. Ove godine ako budemo prvi u HNL-u i ako se prvenstvo kao nekad odluči do listopada imat ćemo duplo manji prosjek gledatelja nego prošlu sezonu koju smo 80 posto vremena proveli debelo na trećem mjestu ljestvice.
  • Mali Zeus
    12.6k
    Moja poanta nije bila uspoređivati Zagreb sa Splitom u vezi broja turista jer je to besmisleno nego samo da Zagreb nije tako prazan kako se prikazuje. Kako sam napisao, prazniji nego preko godine, naravno, al svejedno je živ. Dapače, drago mi je da je ljetna ponuda jako dobra, osobito kad usporediš kak je bilo prije, a bilo je praktički mrtvo.

    Uostalom zašto turisti ne bi dolazili i na tekme Dinama i ja sam siguran i da dolaze, znao sam ih viđati na sjeveru.
  • NitkoBitan
    17k
    Turiste boli k za bile :grin:

    Uostalom zašto turisti ne bi dolazili i na tekme Dinama i ja sam siguran i da dolazeMali Zeus

    Vidio ih jucer na prijateljskoj. Uglavnom mladi, obicno kupe dres da s njim dodu na tekmu tako da vjerojatno vise potrose u Dinamovom shopu od prosjecnog navijaca.
  • Mathiasovi Chageri
    2.6k
    Vidim da sam možda krivo sročio prvotni upis, moj upis nije imao za cilj raditi usporedbe ili "prosipati pamet" kako je netko gore napomenuo. Mi jako dobro znamo kakva je naša posjeta, generalno možemo odrediti uzroke i na tome možemo i moramo raditi. To je svima kristalno jasno i o tome se raspravljalo nadaleko i naširoko već godinama.

    Ono što je meni smiješno je to da se konstantno iz godine u godinu bombardira sa atmosferama, konfetima, euforijama i neviđenim atmosferama u 7. i 8. mjesecu u televizijskim prijenosima, a onda se na društvenim mrežama, u medijima i po portalima ismijava Dinamova posjeta u europskim utakmicama, dok se broje stotine tisuća članova i milijarda navijača na tribinama.

    Činjenica je, kad se pogledaju ove brojke da je i takva publika koja na stadion ide više nego mi, ali to je posve jasno zadnjih 20 godina, izričito selektivna i bira utakmice. Mi volimo jako raspravljati kako ljudima nisu zanimljive neke Astane, Valuri, Shkupiji, pa onda govorimo o "praznom Zagrebu", "godišnjima", "nezainteresiranosti" itd. Ali ne vidim da se hrli na Poljud gledati Politechnice, Koprove, Dundalke, Tobole i Gzire, čak i kad je aktivan rezultat. Čak i kad se radi o nekom većem pretkolu, stadion je više puta nerasprodan nego rasprodan. Čak i u zadnjih par dana, s potpisom Rakitića, dovođenjem Gattusa i jekom turističke sezone, dan prije utakmice stadion nije rasprodan.

    Ono što hoću reći jest, da čak i publika koja se kune u utakmice, posjećenost i stadion bira utakmice. U tom smjeru sam htio krenuti kad sam pričao o komentiranju naše i njihove posjećenosti pretkola. Ljudima će generalno uvijek biti neatraktivne utakmice protiv nogometnih liliputanaca. Pogotovo kad smo ih imali u zadnjih 15 godine na desetke, no kad pogledamo dolje, čak i njima se ne gledaju isti ti Valuri, Shupiji i Astane, nebitno koliki je prosjek.
  • Keyser Soze
    10k
    Meni nije problem kad se priča o njihovoj posjećenosti zadnje 3 sezone jer je stvarno jako dobra. Problem mi je kad su prije 10 godina imali prosjek od 8 tisuća ljudi pa se isto pričalo o fanatičnoj splitskoj publici.
  • Simpatizer
    270
    Ali ne vidim da se hrli na Poljud gledati Politechnice, Koprove, Dundalke, Tobole i Gzire, čak i kad je aktivan rezultatMathiasovi Chageri

    Pa na onoj listi dolaznosti u EU utakmicama na Poljudu, samo je tobol imao manju dolaznost nego Maksimir protiv npr AEK-a (11k vs 13k)

    Čak je i taj dundalk imao više ljudi na Poljudu nego AEK na Maksimiru

    Dolaznost nam je neusporediva dok ne dobijemo novi stadion
  • čovjekjogurt
    617
    Hajduk je od sezone 06/07 pa do sezone 19/20 imao redom prosječne posjete:

    7700, 5500, 9000, 4600, 6900, 9800, 8700, 9600, 6600, 9200, 8300, 11900, 8600, 9800.

    Sa takvim brojkama mediji idu sa narativom da je to najbolja, najvjernija, najluđa publika na svitu.

    Dinamo je prošle sezone imao prosjek od 9000 gledatelja na ruševini od stadiona. Nisam primjetio da se pisalo o ludoj publici, najluđin navijačima na svitu i slično. Takvi dvostruki kriteriji smetaju. Isto tako se pravi medijski cirkus oko Rakitićevog dočeka a više ljudi je bilo na dinamovoj prijateljskoj protiv Vardara. Novinari hrane tu mitologiju i nije čudo da Kalinić ozbiljno izjavljuje da je Hajduk veći od Barcelone. Oni žive u medijskom balonu.
  • Mali Zeus
    12.6k
    Plus kaj oni i dalje hrane taj narativ da u 'milijunskom Zagrebu Dinamo nikog ne zanima', tješe se s tim, i dalje je tonu takvih komentara na društvenim mrežama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.