• Simpatizer
    270
    Ne sviđa mi se to konstantno dizanje cijena ulaznica.

    Ok inflacija je, ali nije ni približno tolika da opravda ovakva poskupljenja.
  • Common Sense
    796
    Obit će se Miškoviću te cijene o glavu.
  • SjevernaStrana
    1.8k
    Znači ide Marco ispod cijene
  • hardek
    2.8k
    Mene najviše čudi kod Rijeke da Fruka nisu negdje uvalili za dobru lovu. Dečko je dobar igrač ali teško da može ponoviti statistiku iz zadnje sezone.

    Za Marca vjerujem da će ovu sezonu biti i bolji nego prošlu
  • NitkoBitan
    17k
    Misko ce svakako vise zaradit od ulaznica, a sad koliko mu je bitan broj navijaca na tribinama...
  • NVKOD
    1.3k
    Pogledao sam koliko je popularna naša liga na temelju ukupnog broja gledatelja počevši od sezone 2006/07 sve do prošle sezone, 2023/24. Od početne sezone sve do 2019/20 prosjek ukupnog broja gledatelja na ligaškim utakmicama iznosio je 520 247 s tim da je upravo ta prva sezona otkako su dostupni podaci bila najpopularnija s čak 622 400 gledatelja. Period od 2009/10 do 2012/13 dovodi do pada zainteresiranosti HNL-a da bi se nakratko vratila 2013/14 na 571 775, a zatim ponovno dolazi do pada gledanosti sve do korona sezone. Nakon korone, HNL se polako vraća, da bi posjećenost 2022/23 eksplodirala na čak 735 219 gledatelja, a prošlogodišnja sezona srušila je sve rekorde gledanosti (što se tiče dostupnih podataka)

    Broj-gledatelja-HNL.png

    Kada bi usporedili popunjenost kapaciteta svih stadiona po godinama dobili bismo sljedeće vrijednosti:

    Popunjenost-kapaciteta-stadiona.png

    Veseli činjenica da je prošle sezone čak 41,7 % kapaciteta svih stadiona bilo popunjeno pri čemu Rujevica prednjači s čak 78,1 % popunjenosti! Drugi na listi je bio Hajduk s 62,1 % dok se vide rezultati novog stadiona u Osijek gdje je Opus Arena imala 57 % popunjenost kapaciteta. Treba napomenuti da je Dinamo također imao rekordnu brojku, čak 37,4% Maksimira je bilo popunjeno (s obzirom da nema Istoka).

    Htio bih da u novoj sezoni raste popularnost HNL-a jer bi svi profitirali, od broja prodanih ulaznica do većih iznosa TV prava što bi značilo jačanje lige, dovođenja pravih pojačanja i bolje konkurentnosti u Europi. Daleko najveći problem naše lige je infrastruktura, no možemo vidjeti koliko znači novi stadion ljudima (Opus Arena!).

    Neka ove sezone posjećenost pređe 1 milijun gledatelja na svim utakmicama, prosjek ispunjenosti kapaciteta stadiona oko 45 %, a kako bismo dostigli taj cilj, potrebno je učiniti samo jednu stvar - ići bodriti naše dečke na Maksimir!

    SVI NA MAKSIMIR!
  • Simpatizer
    270
    baš sam se danas ujutro zapitao kolika je gledanost bila u 00-tima nadalje ali nisam našao informacije

    Hvala ti na trudu, odličan komentar
  • DrawTube
    4.7k
    Ajde da se malo povede i famozna rasprava o gledateljima

    - Ove sezone više ljudi očekujem kod Dinama, Osijeka i vjerojatno Istre

    - Šibenik će s obzirom na povratak sigurno imati više gledatelja nego posljednju prvoligašku sezonu

    - Slaven, Gorica, Loksa imat će (tj neće imati) gledatelja kao i do sada i ovisit će o broju nas i Tovara

    - Varaždin će imati sličan broj gledatelja ali vjerujem da m umjesto 1 tekme ove sezone možemo rasprodati dvije ako uredu online prodaju

    - Tovari će imati manje gledatelja, neće sigurno biti na tronu pola sezone kao prošli put pa samim time neće biti toliko gledatelja

    - Rijeka će imati najveći pad gledatelja, s ovim cijenama vraćaju se na tvorničke postavke iz 2010ih, 3000-4000 ljudi na malim tekmama i 6000 na derbijima


    Iskreno sumnjam da ćemo nadmašiti prošlosezonsku brojku, jedino ako mi ubacimo u višu brzinu i prebacimo prosjek od 10 000 ljudi na Maxu
  • Brusa
    1.5k
    da bi se povećao broj gledatelja potrebno je otvarati ZG. Znam da je to skupo,napisanoj je već tu (@deda) i da je često neisplativo, ali mislim da bi samim otvaranje ZG ,on privukao nešto dodatnih gledatelja. A i ako se ide otvarati dodatna tribina da se ne otvara onda SG, nego ZG. Samo moje mišljenje...
  • DrawTube
    4.7k
    otvoriti će se ZG ili bar SG ako rasprodamo donje tribine. To smo prošle sezone napravili ili skoro napravili
    9 ili 10 puta (2x Haj, 2x Ri, 1x Os, 1x Ist, 1x Rud + 1x Gor, 1x Vž)?

    Na nama je da rasprodamo donje tribine i stavimo pritisak na klub da otvara gornje tribine
  • Brusa
    1.5k
    naravno i sve ok, al ja mislim da ne bi trebalo čekati sa potpunom rasprodajom ZD i SD, pa tek onda otvarati druge tribine, nego već kad su ove pred kraj, ajme reći. Imam osjećaj da bi to više ljudi ponukalo da kupe kartu.
    Npr. Ideš kupit kartu pa vidiš da su ostali rubovi sami ZD, pa ljudi odustanu, a čini mi se da imaš tada i ZG u ponudi, da bi ljudi rađe onda uzeli ZG.
  • Dzoni
    614
    Mislim da ce ove sezone biti manje gledatelja nego prosle iz 3 razloga
    1. Sezona ce bit vjerovatno manje napeta jer ce dinamo bit prvi puno ranije nego prosle i bit ce u manje kriza
    2. Euforija tovara je u padu, nije da je nema, ali ne vjerujem da moze biti jaca nego prosle sezone
    3. Vise cijene karata prakticki svugdje
  • Praskaton
    2.3k
    Ok inflacija je, ali nije ni približno tolika da opravda ovakva poskupljenja.Simpatizer

    Neki su mi tvrdili da se bolje zivi usprkos inflaciji tako da ne vidim problem u ovakvim cijenama
  • Simpatizer
    270
    tako da ne vidim problem u ovakvim cijenamaPraskaton

    Povećati cijene za 10-20% je probavljivo ali ovo je ipak previše
  • jedan u nizu
    8.2k
    Zar nisu cijene za clanove i godisnjake ok?
    To je ono sto se i ovdje zazivalo i govorilo ako godisnje nece vrijediti za europu?
    Da ce godisnjaci imati prvokup i povoljnije cijene.

    Iskreno, Rijeka ima najvecu popunjenost tribina pa si mozda i mogu priustiti jako dizanje cijena. Ove godine ce vidjeti hoce li im se isplatiti. Makar ce to ovisiti i o igri, ako budu drugi u nekoj realnoj sansi za naslov kao prosle godine, vjerujem da im ni cijene nece smetati.
    Ali ako budu losiji, mislim da ce im se to jako obiti o glavu i da ce imati poprilicno prazne tribine.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.