• db-izbjeglica
    15.4k
    najbolje od svega, ta eutanazija se ne primjenjuje samo za ljude koji su u završnim stadijima raka i slično. nedavno je po medijima bila ženska iz nizozemske koju će eutanizirati, a boluje od - depresije!

    daj ono, kokni se ako te je volja, kog briga, al nemojmo od toga raditi društveno prihvatljivu stvar!
  • SAS1987
    14.7k
    Građani i građanke Slovenije će u nedjelju, 9. lipnja na referendumu odlučivati o mogućnosti legalizacije potpomognutog samoubojstva i eutanazije.mali M

    Toliko pratim politiku i slovenske medije da sam o referendumu saznao na Zoni :rofl:

    U naslovu teme je filozofija, pa eto ak nekoga zanima što je Chico Xavier kazao o samoubojstvu (spirituist odabran za the "greatest Brazilian of all times").
  • Hnlovac
    1k
    Mislio sam da smo ovu temu ubili prije 3 mjeseca. Sad će opet gorjeti više od transfera i bit će banova
  • The Undertaker
    5.3k
    Što ima poštenije od odluke na referendumu? I čemu briga? Ako je Slovenija većinski katolička zemlja rezultati se već znaju.
  • Patak
    2.9k
    Postoje li istraživanja koliko na javno mnijenje utječu mediji, pa javne osobe, pa društvene mreže pa školstvo i obrazovanje i to što se promiče kroz te institucije.

    Jer ako je utjecaj velik/prevelik, onda nije dovoljno reći ajd vidjeti ćemo što kaže referendum nego prvo treba osigurati jednaku dostupnost informacija građanima kroz te insituacije. A ne da gnojmira formira javno mnijenje.
  • The Undertaker
    5.3k
    Osnovna i srednja škola su "pod kontrolom" jer moraju raditi po programu.
    Sve drugo je slobodan izbor i volja. Postoje i "katolički" mediji a to što ne utječu na javno mijenje je njihov problem i krivica.Barem su danas informacije dostupne.
  • mali M
    5.1k
    Mislio sam da smo ovu temu ubili prije 3 mjesecaHnlovac

    A zbog čega ubiti ovu temu? Pa šta nemožemo iskomentirati što se događa u ovom spektru društva bez da lete banovi? Koga ne zanima ta tema lako je zaobiđe... Ima nas poprilično kojima je ovo bliska tema i s obzirom na identifikaciju grupe pa i kluba ne vidim zašto bi ubijali temu...

    Što ima poštenije od odluke na referendumu? I čemu briga?The Undertaker

    Pa sve okej Under, nema brige... Vijest koja je otišla u medije komentiramo s naše pozicije.
  • mali M
    5.1k
    stavit ću temu tamo gdje pripada. Svaka čast Patak tebi, ali osudio si brate mili sve što si mogao. Reć za ovog papu da je najgori u povjesti može samo površni poznavatelj Crkve, a vidim da se hraniš na antiCrkvenim portalima ako vjeruješ u klanjanje Pačamami ili kako se već zove, kao i da ne želi klečati pred presvetim. Ovaj papa je daleko od savršenog, svi smo mi takvi, ali ono što malo ljudi razumije da se ulovio u borbu sa najvećim napastima današnjice koju nudi ovaj svijet i pokušava istovremeno pokazati Kristovsku ljubav prema čovjeku bez osude istoga dok osuđuje njegov grijeh. Ovo za blagoslov istospolnih parova opće neću komentirati jer je to demantirano milion puta, i ti kao neki zagovornik Crkve bi to trebao znati. Papa je rekao da može blagosloviti pojedince, a ne njihovu zajednicu. Da se razumijemo, ovaj papa ima vrlo lošu komunikaciju prema van, kao da nitko ne kontrolira stvari koje izlaze u javnost, ali tko prati njegove izjave i knjige koje piše, može jako dobro vidjeti što želi postići. Da je svet, nije, da griješi griješi, pa jednog papu Benedikta su ovakvi "tvrdokorni" tradicionalisti proglašavali nacističkim papom i sotonom u Vatikanu, pa ga sad ti isti proglašavaju najvećim teologom i tvrde kako su oni to cijelo vrijeme govorili. Naš problem je što smo doživjeli jednu svetu veličinu kao Ivana Pavla II pa nam je sad teško ne uspoređivati s njim. Zadatak Crkve je spasiti SVE duše, zato moramo sjesti za isti stol i sa lopovima, i sa bludnicima, i sa farizejima današnjice, jer je točno to radio i Isus koji nas je ustanovio i kroz ljubav pokušati pokazati pravi put. Tko to ne razumije, ne razumije osnovne zapovijedi naše vjere, jer znaš kako kažu, batina je izašla iz Raja, ali ne zato jer je dobra nego joj tamo nije bilo ni mjesto..
  • Patak
    2.9k
    Ovaj papa pokazuje milosrđe samo prema homoseksualcima, dok pokazuje osvetoljubivost prema pravovjernim katolicima, evo sad je u sukobu i sa časnim sestrama u Španjolskoj, i nije mu prvi puta.

    Gerhard Muller kaže da je blagoslivljanje homoseksualnih parova blasfemije. On je bio na čelu kongregacije za nauk vjere prije pisca homoseksualnih romana Tucha Fernandeza kojeg je instalirao ovaj papa.
    Cardinal Müller calls blessing of homosexual couples ‘blasphemy’

    Zatim je kardinala Burkea proglasio svojim neprijateljem i ostavio ga bez smještaja i penzije. Njemu je kardinal neprijatelj, skandal izjava za jednog papu. Kardinala Vigana je ekskomunicirao, itd...Dakle, osvetoljubivost mu je glavna karakteristika, a ne milosrđe.

    Mislim da su površni poznavatelji Crkve upravo oni koji ne poznaju povijest Crkve, nisu pročitali dovoljno knjiga i ovog papu prate samo preko jednostranih portala. Klanjanje pačamami i odbijanje klečanja pred Presvetim je dobro dokumentirano. Pa papa Pavao VI je rekao da je duh sotone ušao u Crkvu a papa Leo XIII je imao sličnu viziju. Ne trebamo skrivati glavu od toga. Pročitaj onu knjigu kad stignem koju sam naveo da stekneš povijesni pregled unutarnjih previranja u Crkvi.

    Dobro kažeš, dužnost pape je spasiti duše, a on umjesto toga se bavi klimom i cijepljenjem. Slušaš njega i Mojmiru, na isto ti dođe.

    A papa Ivan Pavao II je nažalost isto imao krivih postupaka, od susreta u Asizu sa idolopoklonicima i još dosta sličnih stvari.
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Stari moj, jesi ti svjestan koliko te prebacilo kada ti Pape nisu dovoljno dobri?
  • mali M
    5.1k
    Gerhard Muller kaže da je blagoslivljanje homoseksualnih parova blasfemije.Patak

    namjerno se praviš lud ili? ne blagoslivlja se njihova zajednica nego pojednci. Ti možeš zazvat blagoslov i na najgoreg grešnika, to ne znači da podržavaš njegov izbor nego da moliš nebo za njegovo spasenje.

    ad je u sukobu i sa časnim sestrama u ŠpanjolskojPatak

    ti imaš ozbiljan problem sa shvaćanjem Crkvene hijerarhije. Istovremeno se žališ da se ne poštuje tradicija, a kad iste te časne ne poštuju tu Crkvu nego guraju svoj narativ, one su jadne. Poslušnost je jedna od najvećih vrlina s razlogom. Padre Pio je mogao godinama biti zatvoren u sobi i preko poslušnosti graditi svoju svetost. To ne razumiju te časne, to ne razumiju ni oni franjevci u Hercegovini, to ne razumiju svi koji stavljaju "ja" ispred Crkve. Ti bi vjerojano osudio i Padre Pia kao mlakonju, kao i sv.Pavla kad nije htio pobjeć iz zatvora, kao i Isusa jer nije poveo vojni rat protiv Rimljana. Obrazac ponašanja je isti. Zazivate ljubav prema onima kojima vam paše, a uskraćujete istu onima koje osuđujete. Farizejština je to Patak moj i to ogromna. Ljubav mora biti temelj svega i prema časnama i prema Papi i prema toj istoj Mojmiri. Nije mi jasno kako to kakti "tvrdokorni" vjernici ne razumiju.

    A papa Ivan Pavao II je nažalost isto imao krivih postupaka, od susreta u Asizu sa idolopoklonicima i još dosta sličnih stvari.Patak

    al dobro, sad vidim da niti jedan papa tebi nije papa, pa je jasnije. A i iz osude II Vatikanskog vidim da vadiš krivu poruku vjere, takvim stavom nas sam zatvaraš u svoja četri zida i radiš sektu od iste. Spasenje je ponuđeno svima, a ne samo onima koje ti smatraš da zaslužuju...
  • Patak
    2.9k
    Bilo je raznih papa, predlažem ti da proučiš povijest papa. Od svetaca i pravovjernih do raznih loših papa. Nisu svi bili sveci niti je je igdje zapisano da će svi biti sveci. Omiljeni papa mi je sv. Pio X.

    To da svakog papu treba gledati kao Boga nije katolički.
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Ne pričam ja o raznim Papama. Pričam da te prebacilo i kod toga stojim. Iskrivljuješ vjeru i ideš u krajnosti. Način na koji ti pristupaš vjeri je način na koji bismo rekli Spasitelju da je lažni prorok i da nije dovoljno dobar. Jako puno osuđuješ.
  • mali M
    5.1k
    To da svakog papu treba gledati kao Boga nije katolički.Patak

    ne da svakog, nego niti jednog papu se ne smije gledati kao Boga. Pa gdje si ti učio osnove vjere? Odabir Pape je vođen Duhom svetim, a ne da je utjelovljenje Boga na zemlji! Oni su samo Petrovi nasljednici, i mnogi od njih su i će pogriješiti, ali takvi smo svi. Postavljaš se moralno i teološki superiorniji papama, zar ne vidiš problem sa egom u tom pogledu? Oholost ti je to brate mili, korjen svih grijeha...
  • Patak
    2.9k
    Dakle ti znaš bolje od kardinala Gerharda Millera? Jasno je da je nova deklaracija Fiducia Supplicans odobrila blagoslov parova jer je i prije toga mogao svaki svećenik blagosloviti homoseksualca i upozoriti ga da njegovo ponašanje nije sukladno Božjim zakonima i da vodi u pakao.

    Dakle bilo je dobrih papa, bilo je svetaca, bilo je hrabrih papa, ali bilo je i loših poput ovog. Glorificiranje svih papa nekritički nije katolički. Jel bi ovaj papa položio zakletvu protiv modernista koju je napisao Papa sv. Pio X?

    Ovako kako ti razmišljaš sam i ja razmišljao do prije nekoliko godina, ali postavi si pitanje, je li moguće da su neprijatelji katoličanstva preuzeli Crkvu? Pogledaj viziju koju je imao Leo XIII, što je rekao Pavao VI o duhu Sotone u Crkvi, proročanstvu sv. Malahije, itd...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.