• Bosskovitz
    11.7k


    Meni iskreno nije jasno ni zasto dolazi itko tko puni više od Arene, tipa Ed Sheeran. Nemamo niti jedan prostor koji je namijenjen za koncerte s 20.000+ ljudi osim Maksimira, a Maksimir je - kad objektivno gledaš - toliko opasan i rizičan da ga zaobilaze i oni koji dolaze.

    Racunajte da gradovi poput Beca ili Budimpeste imaju puno koncerata, imaju iskustvo s tim i organizatorima je lakse i sigurnije raditi s njima. Kad bude novi Maksimir onda cemo moci konkurirati, ali s ovim danas… tesko.

    EDIT: plus, da ne zaboravimo, ima tu veliku ulogu i lobiranje i cisti b2b; takve koncerte treba privuci jednom kad imaš venue i ponuditi primamljive uvjete, pogotovo jer donose tisuće turista koji će potrošiti stotine tisuca eura u gradu.
  • gledatelj
    549
    Ed je na hipodromu ako se ne varam
  • Bosskovitz
    11.7k


    Da. Doslovno na jebenoj livadi bez ikakvih uvjeta.
  • ZgDLions
    395
    Bio je i Roger Waters u Areni i bilo je dosta stranih buseva ispred.
    Nego mene muči u vezi stadiona kad se bude gradio i ako, dal će se raditi neka studija i uzeti u obzir ove extremne promjene vremena.
    Svi znamo kako je prošlo u zg prije godinu dana, meni poginuo frend i drvo mi palo na auto, kad je bilo drugi puta našao sam se na ulici i doslovno nisam mogao jednu stanicu propješačiti.
    To se u tako kratkom vremenu stručilo i opet polomilo par drveća na maximirskoj i letile kante i sve živo da sam jedva pobjego u jedan lokal.
    Dakle da te to ulovi na stadionu nemam pojma gdje pobjeći, mislim to je doslovno opasno po život.
    Nije da znaš tri dana unaprijed da će biti, nego doslovno se to skuha u sat dva.
    Sad kojej je rješenje, pomični krov da se zatvara sve, jače natkrivene tribine ili to ne ulazi uopće u raspravu kad se planira, pa šta bude.
  • Nolifer
    8.1k
    Jedan od jačih koncerata na Maksimiru... :up: :strong: :clap:

  • Mathiasovi Chageri
    2.6k
    Meni iskreno nije jasno ni zasto dolazi itko tko puni više od Arene, tipa Ed Sheeran.Bosskovitz

    Ma znam ali kad je Budimpešta uspjela od otoka usred grada jednakog otoku Mladosti napraviti bolestan festival dok je nama problem pogurati InMusic da dovedu nekoga osim Nicka Cavea treći put i Franz Ferdinand osmi put.

    Odmakli smo se dosta od originalne teme ali bojim se da će na kraju i novi Maksimir završiti kao lokacija izvođačima poput Prijovićke ili Merlina ili Severine koji su punili Arenu 4 večeri zaredom da odrade jedan koncert, dovedu jednak broj ljudi a smanje si troškove organizacije i zakupa.
  • über alles
    1.6k
    Sziget je za sve kaj Zagreb nudi u godinu dana jaci solo. Ne vole kod nas ljudi muziku,samo ju vecinom koriste ko pozadinu za akciji,zato ni nemamo nikakvu glazbenu scenu.
  • Jaro
    7.3k
    cisti zakon trzista... Vecini se ne isplati doci tu, Mejdeni dodju svako 2 godine... Na par sati voznje od Zg je Beč, Bratislava, Budimpešta, Trst...
    Izvodjaci koji rade stadionske turneje uzimaju po milju-dvije-tri eura po koncertu, tako da je tesko ocekivati da ce uz pristupacnije cijene (kako Iron Maiden radi ) promotor pokriti troskove i jos zaraditi. A cijene od 100 pa vise Eura nece proci kod nas...

    A tema je krenula od posta gdje se veli da maksimir nije u losijem stanju nego 2009e godine - paaaa, jest , osim stete u potresu i zatvorenog Istoka, stadion je stariji 15 godina, koliko se sjecam i tada je bio infrastrukutrno izazovan za (tada) moderne produkcije, a gdje danas... A u tih 15 godina, standard stadiona je otisao malo gore...
  • Simpatizer
    270
    u zg prije godinu dana, meni poginuo frendZgDLions

    Moja sućut
  • Patak
    2.9k
    Ne znam zašto se.ova ideja opet ne realizira sad kad su u klubu ozbiljni poslovni ljudi. S tim da umjesto tog stadiona u Sesvetama dok se gradi Max bi se koristila Kranjčevićeva?

    A i grad bi se riješio vrućeg krumpira s kojim ne zna što će.

    GRAD ZAGREB DINAMU DAJE KONCESIJU NA KORIŠTENJE ZEMLJIŠTA, DINAMO ZA UZVRAT GRADI DVA STADIONA?
  • Toni90d
    396


    1. Odakle Dinamu najmanje 500 000 000€ za cijeli projekt sa dva stadiona?
    2. Zašto bi Dinamo i navijači plaćali sve novo, nakon što su toliki političari pokrali novce na Maksimiru, ostavili nered, radi kojeg je projekt za najmanje 150 000 000€ skuplji? Svi se obogatili, a vi plaćajte.

    Stadion nek pravi grad ili država, ako mogu bacati i krasti pare na sve moguće načine, nek nam bar malo zamažu oči, "kako su dobri", pa će platit stadion.
  • jedan u nizu
    8.2k
    kad je Budimpešta uspjela od otoka usred grada jednakog otoku MladostiMathiasovi Chageri

    Otok u Budimpešti o kojem pričaš je daleko daleko veći od otoka Mladosti.
    K tome se nalazi skoro u centru grada, na rijeci između dva dijela grada povezan mostovima na oba kraja grada i ina izgrađenu infrastrukturu te je turističko mjesto i kada nije festival.
    Otok Mladosti je na kraju grada, malen je, bez infrastrukture i posjećuju ga samo rekreativci na Jarunu.
    Budimpeštu godišnje posjeti 20mil ljudi, Zagreb 1mil.
  • jedan u nizu
    8.2k
    dok je nama problem pogurati InMusic da dovedu nekoga osim Nicka Cavea treći put i Franz Ferdinand osmi put.Mathiasovi Chageri

    Isprike na duplom postu.

    Koliko znam, IN Music se od strane grada gura poprilično dobro, i organizatori dobivaju dosta, od grada 120k eura + prostor.
    Takoder znam neke njihove zahtjeve od ugostitelja i potražnjom koji su suludi, a ljudi ipak plaćaju. Uz ulaznice i sve sponzore, kako ispadne da su jedva održivi, to me stvarno zanima
  • ZgDLions
    395
    Političari se samo naslikavaju i daju izjave da samo što nije i tako godinama.
    Treba konstantno vršiti pritisak, neka peticija, ima nas podosta članova za potpisati plus simpatizeri.
    Sad ova garnitura u klubu sigurno ima ljude koji bi ju fino osmislili, neki oblik pritiska, nismo zadovoljni, nek stalno bude na sjednici ta tema.
    Možemo i neku lovu za max sakupiti na zaštićenom računu pa mahati sa time.
    Neka lijepo dizajnirana povelja i potvrda tip ponosni donator stadiona sa zahvalnicom od kaj ja znam sto, dvjesto, petsto eura.
    Ak se za potresa moglo volontirati i pomagati, možemo i za stadion nešto organizirati.
    Ja bi im ko pit bull bio na vratu, dosta smo puta prevareni, ne bi im dao disati.
    Sjednica, ok idemo pred zgradu nas par tisuća sa zahtjevima, ko pred Sheraton.
    Ljudi pod pritiskom ipak počnu drugačije reagirati.
  • deda
    32.6k
    Budimpeštu godišnje posjeti 20mil ljudi, Zagreb 1mijedan u nizu

    Cijelu Mađarsku godišnje posjeti 16 milijuna turista i ostvari 41 milijun noćenja.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.