• Zagi
    7.6k
    Ovo da je fantastičan u skoku je izuzetno bitno. To nam je bio veliki problem prošle sezone.
    Torrente bi to mogao riješiti ali da se ne lažemo, teško da itko vjeruje da će Raul samo tako uskočiti u prvih 11. Možda sa vremenom...
  • Paggini
    19.6k
    Tko god dođe, morat će prvo Teofila spremit na klupu... :wink:San Lorenzo

    Jakirove slatke muke u najavi, već vidim kak će doći Mmae, pokazati se kao zvijer, KTC će podići svoju spremu na razinu 25ogodišnjaka, Perković će pokazati da zna jebački igrati na centralnom lijevom, Torrente će dodati dašak svoje španjolske magije, Bernauer biti avangarda s fuzijom zadnjeg veznog i obrambenog...

    ..i onda ćemo istrčati s Perićem i Ristovskim prvu utakmicu hahahaha
  • Zagi
    7.6k
    ..i onda ćemo istrčati s Perićem i Ristovskim prvu utakmicu hahahahaPaggini

    Ako ponovi istu pogrešku nakon prošlih priprema i istrči sa senatorskom momčadi koja je po običaju odrađivala pripremne tekme na 30% onda ni ja više nemam strpljenja za njega.
  • Papastrumf
    12.2k

    Učiš krivo ljude. Ako igrač ima dogovorenu plaću od 1.000.000 € npr. onda on kao obrtnik ispostavlja fakturu dinamu i dinamo plaća tih 1.000.000 €. Dinamo tu nema drugog troška. Igrač sam snosi doprinose i poreze od tih 1.000.000 € i to mu na kraju izađe cca 700.000 neto.
    Dakle, Drmić je npr. imao 1.500.000€, to je bio dinamov trošak i toliko je Dinamo platio Drmiću. Ista stvar je i sa Petkovićem, samo što Petko nema niti tih 1.500.000€.
  • rioda
    4.8k
    KTC je bolestan profesionalac, čovjek je svaki dan u treningu. Pratio sam ga neko vrijeme na Instagramu i stalno je stavljao slike/videe iz teretane i slično, ali mi je dosadio s onim inspirativnim citatima pa sam ga maknuo :grin: Mislim da on ostaje prvotimac za iduću sezonu, vjerojatnije mi je da ćemo igrati s dva dešnjaka na stoperima (ako dođe taj Mmaee) nego da on izvisi iz sastava.

    Vidim da je i Torrentea već uzeo pod svoje, njega baš treba zadržati u klubu nakon završetka karijere na nekoj poziciji
  • Orc123
    7.8k
    [reply= ne znam ko je nervozniji, ti ili ja! Sta si sad ti meni kontrirao, da se tamo porez deugacije placa? Kakve to veze ima s tim da je Dinamo uspjesniji i primamljiviji klub od jednog Valadollida? Cinjenica je da nas najskuplji igrac zarađuje vise od njohovog i da imamo jos par igraca koji zarađuju isto kao i njihovi najplaceniji. Izvukao si jedan transfer kojeg su platili 9mil eura? Stvarno? I sta ti to govori, da je Valladolid bolji i primamljiviji klub za mladog igraca? Ajd daj si pet.
    Posto tako dobro poznajes njihov porezni sustav i mislis da je jedan faking Valladolid mocniji i primamljiviji klub od Dinama sto ne preselis tamo pa spojis ugodno s korisnim?
  • Paggini
    19.6k
    uspjesniji i primamljiviji klub od jednog Valadollida?Orc123

    da je Valladolid bolji i primamljiviji klub za mladog igraca?Orc123

    mocniji i primamljiviji klub od DinamaOrc123

    Sad nisam skužio točno iz ovoga, znači ti misliš da je Dinamo primamljiviji klub od Valladolida? :chin: :chin: :chin:
  • emilperska
    5.4k

    Mislim da ste se samo krivo razumjeli..
    Po meni je bitno naglasiti da kad kažemo da Drmić ima 1,2 mil EUR u Dinamo ili nešto manje, da je kranji trošak kluba (jer je u većini slučajeva se dogovaraju neto iznosi) 1,5 mil EUR s porezima i doprinosima. Možda i više.

    Također, ako gledate te podatke na fin.biz . To su sve obrti. Što znači da unutra može biti više vrsta prihoda. Npr. siguran sam da vođa jogurta preko obrta knjiži i neke druge stvari (nešto od žene, restoran). Npr. netko od nogometaša ima apartmane koje isto renta preko obrta (za par njih iz Dinama znam da to rade, neću o imenima).
    Također, često nogometaši (pošto im žene ne rade ili glume influencere) njih prijave na svoj obrt pa ove provuku svoje pizdarije preko tog itd.
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Baš smo malo zabrijali. Ovi se svađaju govori li se plaća u Netto ili Brutto, ovi oko poreza u Španjolskoj...vrijeme je da se prebacimo na prodaju Špikića :)
  • Papastrumf
    12.2k

    Samo sto ne moze klub dogovarati nikakav neto iznos jer ne ovisi o njemu koliki ce on biti. Klub dogovara bruto iznos, odnosno onoliko koliko je klupski trosak. Taj iznos igrac fakturira i klub mu isplati. Neto iznos igraca varira onda ovisno o troskovima koje napuca itd.
    Mi smo pricali o tome koliko klub placa Petka, on je tvrdio da je to skoro 2 milje, a ja kazem da nije niti 1.5.
  • emilperska
    5.4k

    Kužim ja tebe šta želiš reć..
    Ali to mi se se svede na ono kad imaš s nekim razg za posao, ti bi trebao pričati o brutu. A uvijek se razgovori svedu na neto, pa onda upozoriš ovog s druge strane. "Ali vi imate djecu na sebi, jeste računali s tim"..

    Ugl nebitno za ovu temu više.

    Petko je u 2023. zaradio 1,7-1,8 mil EUR. Tu treba odbiti premije za Katar koje su sjele u 2023 99% i za koje ne znamo kako su raspoređene (šuška se o 50-50 između saveze i igrača/stožera) i onda ostane njegov bruto iz Dinama koji se sadrži djelomično od starog, djelomično od novog ugovora i to je to. Ako ostane do kraja 2024, slika će biti jasnija.
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Pozivate se na izvještaj za 2023., a više je puta rečeno da mu je poboljšan ugovor kad je potpisao novi
  • Papastrumf
    12.2k
    Pozivate se na izvještaj za 2023., a više je puta rečeno da mu je poboljšan ugovor kad je potpisao noviJos-Optimus

    Čovječe, stvarno si uporan. Petko je do prošlog ljeta imao 800.000€. Ugovor mu je povećan, ali ni blizu toj cifri o kojoj pričate. Ajmo zaključiti ovu temu.
  • Orc123
    7.8k
    daj pripazi na jezik!!
    Konstruktivno? Porez igraca ti je u Spanjolskoj 46%, sta si ti meni konstruktivno odgovorio? Koliko ti je igraca u Spanjolskoj osuđeno za utaju poreza jer su prodavali svoja potrazivanja nekim fiktivnim poduzecima za sicu na Kajmanskim otocima ili u pizdi materini da bi izvukli pare i ne platili porez? Dao sam ri cinjenice da Dinamo placa i vise svoje igrace od njih, sta ti nije jasno!

    Inace od sad vam je dopusteno ocito da si kolege s foruma oslovljavate sa DEBILIMA jer se ne slazete u misljenju!
    Toliko o tome da smo gospoda!
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Jesam čovječe, uporan sam :)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions