• keppi
    208
    Koliko vidim, nakon što mu istekne posudba kod nas....Rogu ostaje još 6 mjeseci ugovora s Talijanima. Teoretski nakon isteka posudbe već može potpisati za nas. Dali odmah doći ili nakon 6 mjeseci, stvar je dogovora.
  • Haza
    4.1k
    Dobar dio forumaša očito ne radi, ako ne znaju razliku bruto i neto.
    Točno je da je u podacima infobiza i prihod od repke, ali to je prihod 2023 godine. Svi zaboravljaju da je u ljeto 2023 godine potpisao novi ugovor s većim primanjima.
    Trenutno mu je plaća 1 mil eura neto, plus premije za osvojeni naslov, kup i ulazak u Europu, i ove godine će ako ostane u Dinamu zaraditi koliko sam i napisao, oko 1.2 mil eura neto, što je malo manje od 2 mil eura bruto.
  • Papastrumf
    12.2k
    U dinamu nitko nije imao ugovor veći od 1.5 mil €. I to su imala samo dvojica kojij više nisu u dinamu. Tako da ne pričajte neboluze o 2 mil € za Petka jer to nije istina, a znamo kako ovdje nešto brzo postane činjenica.
  • Haza
    4.1k

    Ponavljam, postoji neto i bruto...
  • Papastrumf
    12.2k

    Onda bi trebao znati da igrači primaju bruto iznos, a sami plaćaju doprinose i poreze.
  • deki87
    37
    Dinamo dovodi Marokanca!? Vaha za 24sata: Sjajan je igrač, Dinamo tu ne može pogriješiti...

    U Bad Radkersburgu vlada sjajna atmosfera. Nitko se poslije pobjede (6-2) nad bugarskom CSKA 1948 Sofijom nije požalio na probleme, u sve boljem stanju su Kačavenda i Rog, Zagrepčani za početak priprema izgledaju sasvim dobro. Jakirovićevi su nogometaši jutro poslije utakmice radili u teretani, pa imali razna snimanja, a u večernjem terminu čekao ih je - masakr. Trening "tko preživi, pričat će". Dinamo i dalje ne pristaje na ponudu Coma za Sučića, Brodić i Špikić su bliže odlasku nego ostanku, a čeka se stoper, Marokanac Sammy Mmaee (27).

    Dosadašnji branič Ferencvarosa posljednje je tri godine briljirao u Mađarskoj, u Dinamo bi stigao kao besplatan igrač, a u njegove kvalitete uvjereni su i Sergej Jakirović i Marko Marić. I obojica vjeruju kako bi njegov dolazak bio pun pogodak. Transfer nije još blizu realizacije, ali pregovori idu u dobrom smjeru...

    - Samy Mmaee bi bio veliko pojačanje za Dinamo. U to sam siguran. S takvim igračem se ne može pogriješiti. Dobro poznajem tog igrača, pa ja sam ga selekcionirao i prvi pozvao u reprezentaciju Maroka. Stvarno vrlo zahvalan igrač i, što je najvažnije, pravi karakter. Baš onakav kakvog svaki trener želi - priča nam Vahid Halilhodžić, koji je potencijalno pojačanje Dinama vodio u reprezentaciji Maroka, pa nastavlja:

    - Mi smo imali strašnu generaciju, stvarno smo na stoperskim pozicijama imali puno igrača iz najboljih liga svijeta, a on se tu snašao jako dobro. On je igrač kojem ako date neki zadatak za to više ne brinete, riješit će ga. I kod mene je nekoliko puta imao takvu ulogu, odradio ju je savršeno.

    Kako to mislite?

    - Kad mu kažete da se 'zalijepi' za igrača, taj onda neće imati mira. Pratit će ga u stopu. Meni se sviđao njegov pristup, potpuno je predan nogometu. Nikad nisam čuo da je oko njega bilo nekakvih afera, njemu je nogomet doručak, ručak i večera. Vjerujte, ako Dinamo može takvog igrača dovesti besplatno, svaka čast!

    A koje biste njegove karakteristike ili mane istaknuli?

    - Fantastičan je u skoku, baš je čvrst i rezolutan. Pravi igrač zadatka. I malo me čudi što nikad nije završio u boljem klubu, njegov brat je iz Ferencvarosa stigao do Engleske. A mane? Nekad se zna malo zaigrati. Dečko je pun samopouzdanja, to ga nekad zna odvesti u pogrešnom smjeru, nekad se previše zaigra na tako opasnoj situaciji. Ali je pravi igrač, za Dinamo će biti pun pogodak - završio je Vaha. 
  • Eduardo
    19.9k
    Pa javna tajna je da ima toliko, koliko ti misliš da ima?Jos-Optimus

    On ne misli, on zna :smirk:

    Usput da bacim malu digresiju i samo da se dotaknem platežne moći koju ima Como kad smo već prije koji dan ispisali nemali broj stranica na njihovu temu.

  • Haza
    4.1k
    Ah, postoji info biz, stranica koja detaljnije piše o plaćama nogometaša. Josip Drmić je imao 2023 godine 1.5 mil eura prihoda/bruto, a što je 1.2 mil neto. Jedino što sam možda krivo napisao, je razlika između bruto i neto, jer je kod nas porez nešto manji, jer se dozvoljava igračima da primaju plaću kao obrtnici, a to je onda 25 posto poreza. Jedino iznos bruto za Brunu nije 2 mil eura, nego nešto sitno manje, a neto mu je 1.2 mil eura neto s bonusima.
  • deki87
    37


    Since being owned by the Hartono family, Como has performed exceptionally well. In 2018, they were promoted to Serie C, and two years later, they were promoted to Serie B. Next season, Como will compete in Serie A, the top league in Italy.

    Robert Budi Hartono (born 28 April 1941) is an Indonesian tobacco billionaire with a net worth of US$25.3 billion as of September 2023.

    Sigurno nemaju financijskih poteškoća..
  • Str1nger Bell
    1.3k
    Ponavljam, postoji neto i bruto...Haza

    opet bi bilo dobro da naucite citati sa razumjevanjem, pa nek zaljepi jos jedanput. Cifra je izrazena u BRUTO iznosu, sto NETO iznosi 700tis eura! Pa ti zaljepi sad jos jednom!Orc123

    mislim da je kod nas manji bruto nego u Spanjolskoj, da oni imaju veca davanja tamoOrc123

    Hvala ti @Orc123 sto me ucis financijama, nije mi dovoljno sto to radim 8 sati na poslu.

    Pročitajte si malo Španjolske zakone (https://www.cfe-eutax.org/news/taxation-on-players-in-la-liga-spain/ ) pa ce te vidjet da nije dovoljno samo upisat u Google "bruto u neto".

    Real Valladolid je platio Gonzala Platu €9.00m. Ako i dalje misliš da smo financijski jači od njih onda znam zašto si nervozan tijekom prijelaznog roka.
  • Crni86
    3.5k
    Stvarno vrlo zahvalan igrač i, što je najvažnije, pravi karakter.deki87

    Ovo kad kaze netko poput Vahe ima stvarno jako veliku tezinu, na kraju krajeva kada smo se u zadnjih nekoliko godina vise i okrenuli karakternim igracima poceli su dolaziti i ozbiljniji rezultati u europi.

    Toplo se nadam da dolazi iduci tjedan.

    Hvala ti
  • Eduardo
    19.9k
    znam jer sam neki dan pisao o tome dok je Sučić bio aktualan.
  • Zagi
    7.6k
    Uh baš sam jučer htio napisati da se nadam da će pitati Vahu za karakter.
    Nakon što ga je ovako nahvalio, nema previše isprika da ga se ne dovede.

    Nužan nam je desni stoper, u cjenovnim je okvirima. Ako nema neku grdu kroničnu povredu, ne želim opravdanja . Make it happen!
  • Paggini
    19.6k
    Ovaj Mmae je točno ono što smo svi ovdje sanjali - potencijal, dokazan igrač, Vaha ga hvali, u naponu snage s 27 godina, može sigurno dati Dinamu najbolje godine i bez plaćanja odštete bi došao... Samo da se uspijemo dogovoriti s njim uvjete. :pray: :pray: :pray:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions