• mali M
    5.1k
    nemora biti prezentirana javnosti. Zašto se jednostavno ne daje informacija kako napreduje sve? Upravo ovo je ono što sam rekao, reagira se tek kad se krene javno raspravljati po forumima, medijima itd, i onda se daje dojam muljanja.
    Ove fore, nisu oni dužni nikome ništa pojašnjavati i znaju oni koji trebaju znati je tako izlizana i jadna floskula koju slušam cijeli život u javnom sektoru koji krade, mulja, laže i živi na grbi drugih.
    To možeš reć za neznam, povjerljive iznose transfera ili ugovore sa sponzorima, ali stadion je nešto što se čeka 30 godina i od javnog je interesa i značaja. Otpilit navijače koji te pitaju za to je baš jadno i upravo i jedan od osnovnih problema zašto se nema povjerenja u isti...
  • Bosskovitz
    11.7k
    Zašto se jednostavno ne daje informacija kako napreduje sve?mali M

    To nije pitanje ni za njega ni za klub. Oba stadiona su nadležnost Grada i ljudi u klubu su informiraniji o nekim stvarima od javnosti, ali bilo bi u najmanju ruku neprofesionalno da klub ili bilo tko iz njega iznosi te informacije u javnost prije Grada. To je valjda jasno.
  • mali M
    5.1k
    Ma znam boss, moja kritika je išla prvobitno prema gradu i njihovom pristupu da daju neki info tek kad se uzburka javnost. Zašto moraju imati reaktivnu informaciju, a mogu tu i tamo bacit koju info kako se napreduje.
    A papa je napisao znaju koji trebaju pa eto i njega je zakačilo onda
  • Papastrumf
    12.2k

    Studiju je narucio Grad, a ne dinamo. Na njima je hoce li je ili ne objaviti javno. Iako iskreno ne vidim zasto da ju objave jer 99% ljudi ne bi bilo nista pametnije nakon toga. Ne pise u studiji hoce li se stadion graditi ili ne i tko ce ga graditi.
  • mali M
    5.1k
    ponavljam, kritika i je išla na grad zašto šuti. Nisam ni rekao da se Dinamo treba očitovati kad je jasno ko dan tko se treba. Netrebam ja biti ništa pametniji al mi je odma veće zadovoljstvo kad čujem da smo još jedan korak bliže stadionu. Vjerujem da je tako i svima koji ga isčekuju. Ne znam zašto je takav problem izbaciti mali članak "Završena studija za novi stadion" i spriječiti nezadovoljstvo. Reaktivna komunikacija je nešto najgluplje što se može prakticirati u poslovnom svijetu, a kod nas je u Hr to prihvatljivo na svim razinama. Nije mi to najjasnije
  • Pop corn
    8.1k
    OBAVIJEST: POPUNJENI SU SVI TERMINI OBILASKA STADIONA MAKSIMIR


    Svi otvoreni termini obilaska našeg doma, stadiona Maksimir do 17. srpnja su popunjeni. Ovom prilikom zahvaljujemo svim navijačima na velikom interesu zbog kojeg ćemo u što skorijem roku objaviti nove termine ovisno o terminima treninga prve momčadi po povratku iz Austrije.


    Svi koji su poslali mail za rezervaciju termina do srijede, 10. srpnja u 13:00h će dobiti odgovor s prijedlogom slobodnog termina, a ostale molimo za strpljenje. Želja nam je da svi zainteresirani dožive iskustvo stadiona s druge strane i napravit ćemo sve u mogućnosti da im to omogućimo.
  • Ivek3009
    55

    Jucer je prijatelj poslao dva maila, jedan odma nakon objave na fejsu, a drugi navečer, ali mu ništa nije odgovoreno, je li moguće da je već jučer sve rezervirano bilo?
  • Pop corn
    8.1k
    Svima je odgovoreno ili će biti i nitko neće "izvisiti"
  • Patak
    2.9k
    Studija izvodljivosti je naravno besmislen dokument, koji je poslužio da neki pajdo od nekoga u gradu zaradi nešto (tko je uopće autor?)i da se malo dobije na vremenu a da se ništa konkretno ne treba raditi. Ozbiljan investitor dobro zna "izvodljivost" i kako i koliko će mu trebati vremena za povrat investicije.
  • jedan u nizu
    8.2k

    Kako ozbiljan investitor zna za izvodljivost? Kako jedna, vjerovatno strana firma zna koliko im je isplativo graditi nesto na lokaciji u nekom Zagrebu. Sto sve moze graditi, na kojoj povrsini i kako to sve prometno moze povezati i staviti u smislenu cjelinu?
    Kako?
    Mozda mislis da CEO neke ozbiljne gradevinske ili investitorake firme ovako random pikne prst na mapi europe i kaze ljudima idemo spiskati parsto tisuca eura i vidjeti da li na ovom mjestu mozemo izgraditi stadion, hotel, garazu i hoće li nam se to isplatiti.
    A ako mislis da neka firma radi takve projkete bez da zna hoce li mu se isplatiti tih ulozenih parsto miliona eura ili ne, gadno se varas.
  • Papastrumf
    12.2k
    @Patak ne zanimaju nas na ovoj temi tvoji problemi s možemovcima. Rješavaj to negdje drugdje.
  • Patak
    2.9k
    Tu piše da će splitska tvrtka raditi studiju izvodljivosti ali samo za financije. Ne znam tko će onda raditi ovu urbanističko prometnu izvodljivosti o kojoj govoriš.

    Kao eksperti za financije, analizirat će financijski dio posla, odnosno, napravit će analizu troškova

    https://dalmatinskiportal.hr/hrvatska/tvrtka-savjetnika-bivseg-splitskog-gradonacelnika-radit-ce-studiju-izvodljivosti-za-novi-stadion-maksimir/195852
  • The Undertaker
    5.1k
    Da li postoji neki gantogram aktivnosti vezano za Maksimir? Ne trebaju mi rokovi ( ako ima još bolje) već samo aktivnosti. Što ide nakon studije izvodljivosti? Promjena GUPa ili UPU? Izrada idejnog projekta? Ako netko zna, molim neka stavi, barem osnovno.
  • Patak
    2.9k


    https://zagreb.hr/potpisani-sporazumi-kojima-se-otvara-put-ka-izgrad/195523

    Dovršetak studije očekujemo kroz nekoliko mjeseci nakon čega slijedi javni urbanističko-arhitektonski natječaj za najbolje rješenje organizacije ovog prostora. U konačnici, javnim natječajem će se također birati i privatni investitor za stadion i prateće komercijalne sadržaje“ - zaključio je gradonačelnik Tomašević.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Ne znam tko će onda raditi ovu urbanističko prometnu izvodljivosti o kojoj govoriš.Patak

    Ne treba studija izvodljivosti za to, ali trebas suglasnost grada/lokalne samouprave oko toga.
    Ne mozes planirati jedan trgovacki centar, u potpunosti financiran privatnim novcem, na privatnoj parceli bez prometnica koje ce te spajati na postojucu prometnu mrezu. Za to moras imati dogovor sa gradom.
    Zato sam i rekao da nece nijedna firma sama u studiju izvodljivsti samostalno, i jos k tome da ne znaju da li grad tamo moze napraviti pristupne ceste, autobusnu stanicu ili dvije, eventualno tramvajsku mrezu u buducnosti, pjesacku zonu itd itd.
    Pogotovo kada nije u pitanju trgovacki centar, industrijska hala ili nesto nego cijeli kompleks jednog velikog stadiona, garaze, hotela i trgovackog centra.

    Zamisli da ja sad kupim neku ogromnu parcelu, odlucim cudesa tamo napraviti i onda mi grad nece napraviti ceste, jer eto nije predvideno tamo. Jer je neki potok tamo, ili kanal neki, ili je u planu neka buduca prometnica, neki kurac. A ja potrosio 500mil eura na sadrzaje. Zato treba istraziti da li to mozes napraviti i da li ce ti biti dovoljna jedna prometnica sa jednom trakom, sa dvije trake, ili mozda prilazi sa 3 strane itd.
    To se sve radi, istrazuje i provjerava u studiji izvodljivosti.

    Ali eto, prema tebi Mozemo to sasvim bespotrebno radi kada svaka firma moze to samostalno odrediti i istraziti, jer eto ....
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.