• bongo
    842
    Što se tiče članstva u klubu... moja intimna ispovijed pa možda nekome otvori oči

    Inače sam 92. godište i nogomet kao klinac intenzivno počinjem gledati '97 godine od naše tekme protiv Partizana kad su svi oko mene pričali o nečemu kaj ja nisam tada kužio, ali mi se dopalo gledati sa starijima i zavolio sam nekak plavu boju i Maru sa četvorkom na leđima i naravno da sam nažicao svoje njegov dres.

    Učlanili su me moji u klub odmah nakon promjene imena Dinama, a kad sam dobio prvu čestitku za rođendan od Dinama (pazi kuverta naslovljena na moje ime) osjetiš takav koloplet sreće, zadovoljstva, ponosa i ne znam čega sve ne, ali osjećaj pripadnosti nečemu koji te obilježi za cijeli život.

    I danas sa 30+ godina se veselim jednako k'o tada klinac od 8 godina kad mi Dinamo čestita.

    Ako to netko ne može osjetiti iskreno mi ga je žao jer ne zna kaj propušta.
  • Dino
    2.6k
    Ej ljudi moji! Jel vi vidite kolko je ovaj klub, zajedno sa svojim clanovima i navijacima koji ga cine, napredovao i uspio kad se od prvog dana obavijesti o prodaji godisnjih ljudi boje hoce li ostati karata za njih. Osim sezone 19/20 kad se hrpa ljudi sjetila odjednom da godisnje postoje, ja bi svake sezone lagodno dosao na ticket point i kupio kartu bez ikakvog reda i straha od rasprodaje.

    Ovo je Dinamo koji se sanjao zadnjih 15ak godina. Vise nije dovoljno imat 250kn za godisnju, nego moras biti vjeran i odan clan koji je tu da pruzi klubu potporu, a ne da gleda utakmice protiv Fenera, Milana, Bayerna, Juventusa, Viktorije i slicno.

    Jako, jako, jako sam ponosan i zahvalan kaj sam navijac Dinama!
  • deda
    32.6k
    5. srpnja u podne GNK Dinamo broji

    32.800 članova
  • The Undertaker
    5.3k
    Ja sam član i pretplatnik vjerovatno puno duže nego većina vas ovdje i malo mi je apsurdno da ja moram braniti prava nečlanova ovdje ali očito je da netko mora. Još je apsurdnije jer sam se donedavno sa nekima od vas objašnjavao i ovdje i na snetu zašto je važno biti na tribini i biti član čak i ako se ne slažeš sa trenutnom upravom i vlasti u klubu. Zato, uštediti ćemo dosta vremena ako preskočimo postove u kojima meni objašnjavate zašto je bitno biti član kluba.

    Vratimo se na suštinu priče...

    Za Dinamo navija (zaokružimo) dva milijuna ljudi a ''samo'' 30.000 su članovi. Proglašavati ovih 1.970.000 nečlanova drugorazrednim navijačima je nepošteno i kontraproduktivno. To ne radi klub ali dosta ljudi ovdje je preuzelo taj narativ.
    Na klubu i svim ljudima u i oko Dinama je obveza ljudima pojašnjavati zašto je bitno biti član. Isto tako, treba imati dovoljno razumijevanja i za one koji, iz bilo kojih razloga, to ne žele biti. Bitnije je da su navijači nego članovi.
    Pristup utakmicama, odnosno kupnji godišnjih i, pogotovo, pojedinačnih ulaznica se ne smije ograničiti samo na članove kluba. Po meni, godišnja pretplata nije članska kategorija već loyalty program. Cijena i dostup do iste se treba bazirati na tomu koliko je osoba dugo pretplatnik a ne koliko dugo i da li je član. Isto ili slično treba vrijediti i za pojedinačne ulaznice. Većina vas bi vjerovatno popizdila da ne može kupiti ulaznice za reprezentaciju Hrvatske ako nije član udruge Uvijek vjerni.

    Ovako gore bih ja napravio. Biti će vjerovatno drugačije, sličnije modelu koji ima Hajduk.
  • Nino Bule
    13.7k
    Te price "drugorazredni", "manje vrijedan" itd su gluposti koji samo miču raspravu s bitnog.
    Sta uopce znaci navijac ako dinamo ima 2 milijuna navijaca, za sto tocno je relevantan taj broj ?
    Ako pricamo o klubu naravno da ce uvijek njemu biti najrelevantnija jezgra, "core audience" od tih 30-40k ljudi koji dolaze na utakmice (neki manje, neki vise) i clanstvo je jedan od elemenata te jezgre, dal vi to sebi zelite prezentirat kao "manje/vise vrijedan navijac" ili nekako drugacije je nebitno, ono bitno je da je to iz vizure kluba sasvim logicno i da ce uvijek godisnjaci pa clanovi imat prednost (a uskoro uvođenjem loyalti programa i oni koji pohađaju utakmice najvise).
  • Paggini
    20.1k
    Za Dinamo navija (zaokružimo) dva milijuna ljudiThe Undertaker

    Dobro si ti to zaokružio lol
  • dumitrumitu
    1.3k
    Ne znam od kud brojka o 2 milijuna navijača jer toliko ljudi u Hrvatskoj teško i da prati nogomet. Recimo da dinamo ima 500 000 simpatizera. Usporedba s uvjek vjerni ne stoji jer nitko ne traži da se učlane u BBB nego u klub ako hoće kupiti godišnju.
  • Sajla
    5.1k
    možda bi nalakše bilo objediniti proceduru i da kupovinom godišnje postaješ član. ionako moraš dati osobne podatke. i tako uz ulaznicu za utakmice dobiješ pravo glasa, popuste itd. itd. dakle, članstvo nije uvjet da kupiš godišnju već u jednoj transakciji odradiš obje stvari.
    a mi koji već jesmo članovi dobijemo popust na godišnju u iznosu članarine.
  • Paggini
    20.1k
    Ali ja još uvijek nisam čuo neki relevantan razlog za ne bivanje članom.

    To bude uglavnom - "ja ne želim", zašto ne želiš? "jer ne želim".

    Ne znam, jel ima neki dobar razlog zašto osoba koja sebe zove dinamovcem ne bi bio član kluba?
  • deda
    32.6k
    A ja sam to pitanje postavio otprilike 1000 puta i nisam dobio niti jedan odgovor.
  • Mali Zeus
    12.7k
    Ali ja još uvijek nisam čuo neki relevantan razlog za ne bivanje članom.Paggini

    Kužiš, jer se tak diskriminira.
    Ili nešto.
  • BBBaranja
    2.5k
    Ne vidim razlog zašto navijač nebi bio član voljenog kluba?
    To za mene onda nisu navijači,mogu se zvati samo simpatizerima..
  • The Undertaker
    5.3k

    Onda živite u balonu. Evo top 5 odgovora koje ja dobijem:
    1. Ne zanima ga upravljanje klubom.
    2. Ne želi biti dio sadašnje priče koja klub odvodi klub u propast.
    3. Ne želi se identificirati sa klubom koji vodi sadašnja vlast.
    4. Razočaran je ponašanjem ljudi u klubu prema dosadašnjoj upravi.
    5. Ulica vodi klub

    Ima milijun razloga, nebitno koliko vam se čine ispravni ili neispravni
  • Tradicija bunta
    6.4k
    Većina vas bi vjerovatno popizdila da ne može kupiti ulaznice za reprezentaciju Hrvatske ako nije član udruge Uvijek vjerniThe Undertaker

    Ti mozes kupit ulaznicu za Dinamo i da nisi clan, nitko ti ne brani. Uvijek vjerni je navijacka udruga, Dinamo je klub. Isti onaj od kojeg kupujes pojedinacnu ulaznicu, godisnju itd. Usporedba veze s vezom nema.
    Jednostavno nema argument tih 20 ekscentrika i cudaka antiprotivnih svemu i to je to. Dzaba se zanovijeta i trose slova.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.