• GOAT
    1.2k
    Ne sviđa mi se što su Šotiček i Pašalić jedina 2 igrača koja su se spominjala za desno krilo.Blueshadow86

    Kreces od svog dvorista. Propalo? Idemo dalje.
  • Droljo
    8k
    Ne sviđa mi se što su Šotiček i Pašalić jedina 2 igrača koja su se spominjala za desno krilo.Blueshadow86

    Nisu

    Nadam se da se radi u tišini i da naši imaju nekoliko kvalitetnih imena koja nisu procurila van i da ćemo se ugodno iznenaditi.Blueshadow86

    Sam sebi odgovoriš. Momak iz prve francuske, pa jedan iz druge engleske pa dva japanca itd
  • Laugreano
    2.5k
    Klub je u potrazi za još jednim ili dva vezna igrača te još jednim krilnim napadačem, onim koji bi igrao na desnoj strani. Jedino pravo desno krilo u momčadi trenutačno je Dario Špiki. Tamo mogu igrati i Arber Hoxha i Luka Stojković, ali traži se još jedno rješenje. Na radaru su tri igrača - jedan iz Championshipa, jedan iz Japana te jedan iz Francuske.Nogo

    Mozda je taj japanac Takuma Asano. ne vidim u njihovoj ligi nekog, a da je upgrade na Kaneka
  • Captain America
    17.6k
    Lijevi bek? Ili će se opet Maura trošiti tamo umjesto da napravi skok pod mentorstvom Thea kao budući reprezentativni stoper?
  • Laugreano
    2.5k
    Pa rekao je Jakir da traze lijevog beka. Cemu panika?
  • Bosskovitz
    11.7k
    zato jer je jako tesko naci kvalitetnog igraca za cijenu ispod 10M koji ce ti biti pojacanje za ligu prvaka.JakovK6

    Instant spremnog igrača koji donosi prevagu u LP definitivno, ali takve igrače rijetko tko dovodi od klubova našeg ranga. Salzburg, Kopenhagen, Rangers, Celtic, Olympiacos... to su sve klubovi koji su financijski jači od nas i rezultatski tu negdje s nama ili malo bolji, ali možeš na prste dvije ruke nabrojati njihove transfere za 10 i više milijuna eura. Doslovno: Salzburg ih ima pet, Kopenhagen ni jedan, Rangers jedan prije 23 godine, Celtic dva, Olympiacos dva i oba prije 25 godina.

    Ako naš klub nastavi rasti kako planiramo, i ne puno manje bitno - ako ga liga nastavi pratiti u tom rastu, onda se možemo približiti njihovim ciframa, ali neke okolnosti su uklesane u kamenu: klub na tržištu od nepunih 4 milijuna ljudi s prosječnom plaćom od 1.350€ jako teško, gotovo nemoguće, može od sponzora, ulaznica, tv prava i svih ostalih "vansportskih" prihoda zaraditi koliko može jedan RBS na tržištu od 9 milijuna ljudi s prosječno plaćom od 3.300€ ili jedan Kopenhagen na tržištu od 6 milijuna ljudi s prosječnom plaćom od 4.200€.

    Ima i tu caka, naše tržište ima potencijal biti puno veće s obzirom na cca 3,5 milijuna Hrvata u svijetu (viđao sam sad na Euru ekipu koja jedva da priča hrvatski, ali su u hrvatski dresovima i došli su na našu tekmu), ali to je potencijal na čijem iskorištavanju treba jako dobro i jako puno raditi. Recimo Celtic to radi odlično s nemjerljivo većom irskom zajednicom u SAD-u. Drugi pristup, koji se može kombinirati s ovim, je onaj u Portugalu - ali on je opet posljedica desetljeća rada na takvom sustavu. Prosječna plaća u Portugalu je niža od prosječne hrvatske plaće, ali standardna godišnja članarina za Benficu je 144€ (postoje razne jeftinije opcije, ali recimo i najjeftinija članarina za djecu do 13 godina je gotovo duplo skuplja od naše) - imaju oko 250.000 članova, mislim da sam negdje pročitao da je prosječna plaćena članarina nešto iznad 100€ i matematika je jednostavna.

    Skrenuo sam malo s teme, ali da se vratim: malo tko u Europi van 7-8 najbogatijih liga može dati 10 milijuna eura za igrača, kamo li kupiti ih više za te iznose. Nadam se da ćemo jednom doći na tu razinu. U današnjoj situaciji bilo bi potpuno suludo za ikoga dati 10 milijuna eura.
  • Bosskovitz
    11.7k
    a zašto su HNLovci više spominjaniSajla

    Vrlo je jednostavno: iz kluba informacije jedva da cure pa se ne zna koga Dinamo želi dovesti, ali iz drugih klubova cure pa se zna kome bi oni igrače prodali. Ili "cure", jer bio je jučer dobar članak na nekom portalu oko toga koliko Miškoviću odgovara da se Dinamo zanima za njegove igrače, pa makat to i ne bila istina.
  • austrijanac
    4k

    Problem je što smo mi sve igrače očigledno zadužili nekako pa im se izlazi u susret.
  • Captain America
    17.6k
    Suigrač se pozdravio s Milanovićem preko Instagrama.
  • NKDZ86
    1.4k
    Predsjednik Republike
  • Captain America
    17.6k
    koji milanovic?Patrick1996

    Nicolas.
  • GOAT
    1.2k
    Predsjednik RepublikeNKDZ86

    On mi vise vuce na lijevo krilo, a ne desno hahah
  • Nogo
    3.6k

    Milanović još vesla iz Australije prema Hrvatskoj.
    Taman dok dođe riješiti će se situacija jel kod nas ili u Loksu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions