• emilperska
    5.4k

    Stoji sta si rekao, ali najteza stvar ce biti nadomjestiti novac od transfera buduci da nakon sto ode Baturina (nadam se 2025.), mi takvog eksponata vise (zasad) nemamo. Nekog tko ce nam bez da trepnes donijeti sam izmedu trecine i cetvrtine budzeta..

    Dio ce se rijesiti kroz "cisce" financije, lisene Tijuana provizije, dio ce se rijesiti sto vise necemo potpisivati Boska Sutala, Denija Jurica, Bockaja i Drmica s ugovorima kakve smo imali, dio ce se rijesiti vecim marketing prihodima.. ali ostat ce jedan dio budzeta za popunit..

    A mozda pisem bzvz, mozda Vrbancic bude vrijedio 15, a mozda cemo igrat LP tri godine zaredom..

    Brinuti o Dinamovom budzetu je jedan od nezahvalnijih poslova u klubu jer je svake godine fiksno mozda 20% budzeta. Sve ostalo je teska varijabila koja se moze zatvoriti na pet razlicitih nacina.
    A onda na to dolazi problem famozne likvidnosti gdje po mojoj procjeni, mi HNL klubove prilkom transfera placamo "brze" nego sto Fener placa nas. A drugi dio problema je da ces ti novce od Baturine dobiti u 10 rata kroz 4 godine npr, a place igraca moras platiti odjednom..
  • emilperska
    5.4k

    Ovo je bas losa interpretacija. Od kolicine podataka ne vidis bit..
    Ne znam sta je htio rec opce..
  • Nogo
    3.6k

    Svašta su nabacali a poante članka nigdje.
    Ovo je samo da se o nečemu piše.
  • dd29
    535


    Hvala na objašnjenju.
    Jedan mali ispravak, ako se zbroje brojevi koje si napisao onda kratkoročno imamo 12.3, a ne 15.3 i onda ispadne da nam kratkoročno fali 7.3 mil.
  • emilperska
    5.4k

    Yep iz glave sam zbrajao, dok sam prepisivao iz PDFa, a na poslu nes drugo radio..
    Bit ce onda i veci "visak" u 2025.
  • mali M
    5k
    mozda Vrbancic bude vrijedio 15, a mozda cemo igrat LP tri godine zaredom..emilperska

    Je kod Dinama baš ima puno varijabli. Al ja mislim da nam ne gine dobra prodaja Vrbančića, Stojkovića i tko zna tko će još isplivati... Ako se sad ovi izlazni juniori krenu ispravno razvijati po posudbama, filijalama itd jako brzo se dobi na lager još jedan Gvardiol, Šutalo, Olmo... A o LP da ne govorim kakve su to injekcije za naš proračun...
  • gledatelj
    549
    Malo da dignem ovu temu. Vidim na par tema kako se spominje i dalje budžet od 60-ak mil eura, ali mi djeluje da se to ipak nešto srezalo sada. Već je otišlo 5-6 igrača i to neki sa ogromnim ugovorima (Drmić), sigurno se i srezalo na par mjesta di je curila lova, tipa posrednici. Jedina odšteta za sad je 750k za Pjacu. Tako da su rashodi sigurno manji nego prijašnjih godina.

    A sa novim sponzorima, i dosta većom lovom od ulaznica i marketinga, plus potencijalni ulaz u lp sigurno će se pokriti ogroman dio budžeta pa će i bit i manja potreba za prodajom igrača. S tim da se očekuje i solidna lova od transfera Olma.
  • masacusec
    3.5k
    Tko je jamio, jamio je, a zna se tko je jamio...

    Klub je na nakon dugo vremena na zdravim nogama, neopterećen pravnim trakavicama tak da budućnost nema razloga da ne bude bajka...
  • Chempers
    115


    Rekao bih da je ovaj drugi odlomak ključ svega što se tiče financija. Sva ta poboljšanja koja si naveo imaju smisla , ali dugoročno jedino jaka škola i skautiranje u18 igrača može Dinamu osigurati da i dalje funkcionira na ovoj razini. U ovom okruženju i na ovom tržištu, jednostavno bez toga ne možeš biti europski klub. Moramo tu vratiti primat i ugled koji smo donedavno imali. Sve ovo ostalo je nadogradnja da budeš još bolji.
  • blubach
    230
    sjetio sam se ovog komentara neki dan, ali ga nisam uspio naći.
    Samo sam htio dodati da ni 2 tjedna nakon ovog komentara imamo igrača koji već sad vrijedi 10+ (Sučića), a ovdje ga nismo ni spominjali. Potencijala ima još mnogo već i sad: Pavić, Mali Jakir, Mikić, Stojković, Vrba, tu je i Horvat koji me iznenadio... a za godinu, dvije ko zna ko će još iskočit za kog 99% nismo ni čuli, a da bude samo jedan od ovih nabrojanih, već je dobro (a uvijek bude bar 1)
    Dinamo uvijek ima nekoga za prodat i za to se nikad neću brinuti, tu uvijek možemo pokriti barem četvrtinu budžeta svaku godinu...
    Što se tiče financijske strane, je li javna informacija s koliko FavBet financira Dinamo? Za Castore se zna da je 1.6m godišnje + 400k u opremi + udio u prodajama artikla (zna netko koji postotak?), ali za FavBet nigdje ništa nisam našao...Hvala na info.
  • Ludovic IX
    7.2k
    Koliko imamo zagarantiranih prihoda trenutno?

    Godišnje + loze = 1.5 milja eura?
    Brodić + soldo = 2 milje
    Olmo = 5 milja
    Castore = 1.5 milja (ili 1.8???)
    Tv prava - 1,5 milja ili kao prvaci nešto više?
    Europa liga + playoff = 15 milja

    To je 27 milja bez sponzora, pojedinačnih ulaznica i marketinga

    Meni se čini da je to blizu 40 milja bez da se osvoji ijedan bod u EL..

    Ako udjemo u LP, to je već onda preko 50..

    Samo dq sw stvari poklope, i prihodi bi mogli na 65+.. i onda uložiti 10 milja na pojačanja samo od toga. Ako se proda bati, onda još 5-7 više nagodinu. S time osigurati primat u HNL za sljedećih par godina
  • hardek
    2.8k
    Zaboravio si na prodaju Ljubičića 3,5 milja eura i Solde za 400 000. Mislim da je i za sponzorstvo Favbeta rečeno da će biti najizdašnije do sada
  • nemapredaje
    3.2k
    Ajmo ažuriranje ...
  • flexXy
    2.3k

    Puni smo ko brod
  • criticus
    2.2k
    dZG - Financijska Situacija Kluba : Dobra.

    Ključaj temu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.