• Ludovic IX
    7.2k
    znači, da nema kostura u ormarima? ajd bar nešto
  • Crni86
    3.5k
    nije ovo financijska analiza koja je najavljivana vec mi se cini financijsko izvjesce iz travnja. Ali neka me neko ispravi.
  • Klenx
    5.6k
    Ovako odokativno, komercijalni prihodi (sponzori + fan shop + ulaznice) će sigurno u 2024. godini rasti.
    Ako bi ušli u LP + uvijek imamo joker prodaje Baturine mislim da smo mi u lagodnoj situaciji što se tiče financija.
    Pogotovo ako porješavamo Drmiće, Bočkaje, Juriće i Štefulje.

    Još ako se Olmo proda, stvarno tu ne bi trebalo biti problema.

    Zato fokus na LP i uzimanje još jedne titule! I klub će mirno ploviti dalje!
  • Crni86
    3.5k
    https://gnkdinamo.hr/hr/vijesti/clanak/F.02_godisnji-financijski-izvjestaji-poslije-revizije-za-2023

    Ovo je objavljeno u travnju, i na prvu ovo danas je identicno tome. Nema neke razlike. Tako da nije ovo financijska analiza koja je najavljena, vec financijski izvjestaji s misljenjem koji su i prije bili objavljeni. Netko je ocito istao ponovno objaviti financijske izvjestaje iz tko zna kojeg razloga.

    Rezultati financijske analize sumnjam da ce biti objavljeni javno. Mozda se ce samo klub u kratko na njega osvrnuti da javnost sazna neke stvari, ali cijeli nece biti dostupan javno.
  • Papastrumf
    12.2k
    Ovo je revizijsko izvješće.
    Dubinska analiza i forenzika teško da će biti javno objavljeni.
  • miro
    4.4k
    jedno pitanje u vezi ovoga - tko ima pravo na punu informaciju? Odnosno, smijemo li mi kao članovi kluba znati za potencijalne "kosture iz ormara" ako forenzika to identificira?
  • Droljo
    8k
    Dubinska analiza i forenzika teško da će biti javno objavljeni.Papastrumf

    Hoće, kad teta na sudu bude čitala optužnicu/e
  • mali M
    5k
    nek mi neki ekonomist kaze jel smo u banani ili nismo.. ja ko laik bi rekao da nismo ali nekako mi puno i tih obaveza imaLudovic IX

    @emilperska je na drugoj temi lijepo pojasnio. Emile, daj nam ovdje gdje je i tema za to pliz zaljepi svoj komentar fin. izvješča
  • emilperska
    5.4k

    RDG i bilancu bi trebalo gledati odvojeno. RDG je dinamički prikaz "profitabilnosti" kroz razdoblje, a bilanca pokazuje stanje na određeni datum (prije svega dugova, likvidnosti, vlastitigo financiranja) najčešće kraj godine, iako možemo napraviti i polugodišnju da imamo podatke.

    Ovo što je javno na 31.12.2023..
    u grubo: imamo 800k novca + 11,5 mil EUR kratkoročnih potraživanja za transfere + 14,5 mil EUR dugoročnih potraživanja za transfere (naplata nakon 1.1.2025). To je nekih 26,8 mil EUR od čega kratkoročno 15,3 mil EUR.

    od obveza imamo: 10,4 mil EUR kredita (kratkoročno) + 9,2 mil EUR faktoring, transferi, agenti (kratkoročno) + 3,4 mil transferi i posrednici (dugoorčno). To je 23 mil EUR, od čega je kratkoročno 19,6. mil EUR.

    Iz kalkulacije sam isključio zalihe, kupce, dobavljače, plaće itd.

    Po ovome ispada da će nam kratkoročno faliti 15,3 - 19,6 = 4,3. mil EUR, ali dugoročno ćemo imati višak likvidnosti iza 1.1.2025.

    To će se vjerojatno rješavati ili nekim transferima u 2024 ili novim revolving kreditom, faktoringom gdje će se premostiti jaz do 1.1.2025
  • The Undertaker
    5.1k
    Iz čega financiramo ovu godinu? Kreditom?
  • Orc123
    7.8k
    hvala kolega. Ti si tu doma pa reko da ti objasnis. Hladni pogon cense financiratimi prihodima ostvarenim do sad i od sad do kraja godine? (Ulaznice, sponzori, nagrade, europa)? Ovo za revolving kredite, to normalno u svim nogometnim klubovima jer ni jedan novac ne dolazi odmah i sad, cak ni iz europe a tekuci troskovi su svakodnevni tako da to je i normalno da se tako odrzavamo. Bitno je da sad mozemo lako dobiti takav kredit jer smo poslovno likvidni....
  • emilperska
    5.4k

    Ovo je stanje na 31.12.2023/1.1.2024, je ne znam što se desilo do današnjeg dana pa ne mogu to komentirat..
    Po meni je slika generalno dobra, nije odlična, ali nije ni kriminalna..

    Po meni je najveći problem da ljudi ne razlikuju profitabilnost i likvidnost. To nisu iste stvari..
    Klub je u 2023. bio dosta profitabilan, ali dospijeće tih potraživanja koje on ima nije ujednačeno u potpunosti s obvezama i tu će 2024. biti teža nego 2025. Jer u 2025 se po ovom javno dostupnom, očekuje veća naplata od onog što se mora platiti, ali u 2024. je obrnuto.
    To se rješava dodatnim revolvingom, faktoringom ili nekom prodajom, a onda se npr. taj faktoring ili kredit vrati viškom likvdidnosti iz 2025..
  • mali M
    5k
    Dobro bi nam sjeo i jedan Olmo sad sa postotkom! Meni se isto čini dobro ovo, a što se tiče ulaznica i mercha mi se čini da se dižemo. sve na zdravim temeljima. Ne može sve preko noći, ali neka lijepo ide ovako i dalje.. Još kad se poslože ovi svi viškovi igrača i kamatarskih ugovora mislim da ćemo baš prodisati. Baš je lijepo trenutno Dinamovac biti
  • Bosskovitz
    11.7k


    Odlično objašnjeno.

    Cash flow je kod nogometnih klubova uvijek "problem", odnosno amplitude u prihodima su puno veće nego kod normalnih poduzeća. Zato je bilo baš ružno kad se revolving kredit tendenciozno u medijima prikazivao kao "klub neće imati novca ako ga ne dobije" bez detaljnih objašnjenja.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.