• SAS1987
    14.8k
    Osobno ne vjerujem kako se širi navijački puk može niti hoće ikada, poistovjetiti s ovom upravomMr Blue

    Da, predpogoj za bilo kakav napredak je nova uprava. Ova je zapalila sve mostove sa navijačima, nema natrag.

    Največa pobjeda ove uprave je, da je masu ljudi uvjerila da je dinamo jedan provincijski klub koji može biti sretan ako igra grupe LP ili EP i da nikad nije imao nešto publike na stadionu. A mi navijači smo potpuno pobacili što se tiče borbi za izbore poslednju godinu, dvije... Sistem se im urušava iz dana u dan (bandić, kolinda, prosvjedi) a mi ćekamo na presude koje bi već davno trebale biti punomočne. Ali to je več offtopic.
  • Tradicija bunta
    6.6k
    Samo neka se uzmu kao primjer opsesije tim drugim, zutim dresom. Mislim da se ide radit nekakva anketa medju dinamovcima da je 90% ljudi ili zgrozeno ili u najmanju ruku nezadovoljno time, ali to njih uopce ne zanima.

    Crni dres za europu, pa to moze past na pamet samo kompletnom idiotu da klub iz HNL-a igra utakmice koje gleda pola zemaljske kugle u dresovima cije boje nema na mapi ni u bilo kojem dijelu klupske povijesti, dresovima koje cak ni nemaju grb kluba. Jer je to neki “high profile” jebac zamislio kao zgodan marketinski trik vjerojatno gledajuci NBA.

    Tako da bolje da nista ne rade. Neka se entuzijasti i iskreni dinamovci radije tegle i muce kvizovima, grafitima, koncertima, izlozbama i slicnim idejama skroknog budzeta ali s ipak nesto ideje i dinamovstine.
  • agramZ
    2.5k
    Ljudi koji se time bave ne žele ili jednostavno ne znaju, a vjerujem kako su dobro plaćeni za taj posao.Mr Blue

    ne zele i ne znaju. gnk i da se potrudi ne bi uspio organizirati bilo sta slicno kao ljudi iz DTSM-a i FD-a. to su ipak teski romanticari i za marketing kluba su ljudi koji nisu tek tako zaposleni za marketing, nego i romanticari koji su bolesni Dinamom ipak nesto posebno i vazno. ne pune tovari svoj sjever i gostujuce tribine samo tako.. NH se "mozda" ne razumije u sport, ali su zato doktori marketinga. taj novi imidz, "kult" i povezanost navijaca s klubom koji su oni stvorili od 2011/2012 je za svako postovanje.
  • Crusades1986
    12.7k
    Baš, bolje i da nis ne rade kad ne znaju. Sjecamo se svi one slike kad Zvone udara milicionera i ispod krivog datuma...
  • Tradicija bunta
    6.6k
    Ima tu i dosta drugih stvari. Tastina recimo, da klub ne poprati i ne komentira uopce neke navijacke akcije koje doprinose direktno ocuvanju dinamovstine, poput spomenutog koncerta i izlozbe, nekih slicnih dogadaja ili recimo cinjenice da je grad proteklih pola godine prakticki obojan u plavo grafitima i dinamovim znakovljem.

    Sigurno je i bolje za sve da to ovaj okot ignorira, neka tako i ostane.

    Tako da osim neznanja, osim nesposobnosti i bolikurcine tu dosta veliku ulogu igra i tastina, pa i mrznja prema dinamovcima. Ne svih u klubu, ali svakako vecine njih.
  • Tradicija bunta
    6.6k
    Osobno ne vjerujem kako se širi navijački puk može niti hoće ikada, poistovjetiti s ovom upravom.Mr Blue

    S upravom se navijacki puk, na kojoj god tribini bio, ne mora i ne treba poistovjecivati. Uprava sluzi tome da upravlja, donosi odluke, stiti interese kluba ali i slusa puls tribina, zasluznih igraca i trenera i klupskog clanstva i pusta da se na taj nacin stvaraju vrijednosti i identitet kluba.

    Niti bi navijaci trebali imati miljenike u upravi nit bi svoju navijacku pripadnost trebali uvjetovat time ko u njoj sjedi. Samo ovdje je sve dovedeno do apsurda pa tako i samo poimanje navijanja za klub.
  • Infinity
    16.5k
    Problem Dinamove facebook stranice su placene reklame. Dinamo cesto ima sponzorirane objave, to se jasno vidi na naslovnici, jer za svaku sponzoriranu objavu pise da je sponzorirana. Ako cesto bacas sponzorirane objave facebook ti sam snizava domet nesponzoriranih objava.

    Ja sam radio usporedbe Dinama s Liverpoolom, Realom i jos nekim klubom. Dinamova facebook stranica ima jednak srazmjer pratitelji-lajkovi kao i kod ovih.

    Imaj na umu i da Dinamo ima veliki broj objava. Jedna objava koju objavis samu u tri dana ce skupiti daleko vise pregleda nego da si nakon te objave izbacivao nove. Dinamove objave su jedne drugim konkurencija na neki nacin.

    Tu je prije svega problem facebook ciji algoritmi kriju objave. Ja cesto udjem na samu stranicu i vidim objave koje mi nikad nisu dosle na naslovnicu. Mislis da se od 700.000 ljudi na facebook prijavilo samo 50tak tisuca u toku 2-3 dana? Tesko, nemoguce. Ljudi ne mogu vidjeti i biti aktivni na objavama koje nisu ni vidjeli.
  • Kwedi
    3.8k
    dobar dio lajkova na fbu su soudanijevi alžirci i kupljeni lajkovi iz jugoistočne azije.

    Realna publika je manja od ovih skoro šesto hiljada
  • Bosna86
    11.7k
    Zaboravljate jednu važnu stvar a to je kako je gnk došao do tog broja lajkova
    Da skratim priču, likovi su poslali dopis Facebooku u kojem su tražili pripajanje svih mogucih Dinamovih stranica i ovi su im ispunili to, tako da taj broj nije došao nekim radom nego prilično umjetno
  • SAS1987
    14.8k


    Nista posebno, ali bolje ista nego nista.
  • Ero
    980
    mogli su nešto kraće, predugo je.
  • Dino
    2.7k
    Jel moguce da su vec krenuli u akciju
  • nkdz
    887
    dosadniji video od ovog tesko da se moglo napraviti, pre nekak isforsiran video
  • Mr Blue
    4k
    S upravom se navijacki puk, na kojoj god tribini bio, ne mora i ne treba poistovjecivati.Tradicija bunta

    Ma naravno, ranije sam se malo nespretno izrazio. Htio sam reći upravo to što si u nastavku svog upisa napisao i na tragu čega je bio SAS1987. U potpunosti nova, neokaljana uprava koja bi štitila interes kluba, svojih navijača i promovirala tu iskrenu "dinamovštinu" samo je prvi korak. Slažem se s drugim napisanim stvarima, kao i kako je bolje da ne rade nikakve navijačke akcije jer jednostavno bilo koja akcija iz kluba u smjeru angažiranja navijača nema kredibilitet i samo bi zgadila nešto lijepo.

    Da, brojka od skoro 600k 'fanova' nije organska, do nje su došli raznim makinacijama. Realno, vjerojatno su i mnogi drugi klubovi uradili istu stvar, ne vjerujem da su "naši" toga sami sjetili, ali svejedno.
  • Crusades1986
    12.7k
    qq7ztt8s5tgifhu3.jpg
    Evo na sta se njima svede 20. obljetnica jednog od najvaznijih datuma u Dinamovoj povijesti. Na privatne zabave. Steta sto samo nece bit Glavonje da odrzi koji "motivacijski" govor igracima, trenerima i zaposlenicima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.