• Jurki
    11.7k
    Moze mi netko objasniti s tim provizijama agenata.
    Znam za onih 2-3 posto koje je propisala uefa.
    Ako sam dobro upratio primjer bi bil.. agent xy dopelja u klub xy igraca i prilikom potpisa ugovora se uglavi klauzula da xy posto transfera jos iber ide agentu?
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Mislim da je odredba pala na sudu. Ide onoliko koliko uspiju ispregovarat.
  • Mr Anderson
    8.2k
    Moze mi netko objasniti s tim provizijama agenata.
    Znam za onih 2-3 posto koje je propisala uefa.
    Ako sam dobro upratio primjer bi bil.. agent xy dopelja u klub xy igraca i prilikom potpisa ugovora se uglavi klauzula da xy posto transfera jos iber ide agentu?
    Jurki

    Pa ak ti agent dovede igrača za kojeg se ne plaća odšteta onda obično traži za sebe puno veću proviziju nego inače, na kraju ti nijedan igrač ne dođe besplatno iako se tako piše po medijima.
  • Droljo
    8.2k
    Moze mi netko objasniti s tim provizijama agenata.
    Znam za onih 2-3 posto koje je propisala uefa.
    Jurki
    Na onom linku što je stavio kolega stranicu prije vele da je to preporuka a ne propis.
    "UEFA preporučuje da se menadžerima daju provizije ili komisije, kako hoćete, od 3 do 10 posto"
  • Jurki
    11.7k
    Pa ak ti agent dovede igrača za kojeg se ne plaća odšteta onda obično traži za sebe puno veću proviziju nego inače, na kraju ti nijedan igrač ne dođe besplatno iako se tako piše po medijima.Mr Anderson

    krasno. Klubovi placaju trenere, fizioterapeute, igrace, cijelu logistiku..daju infrastrukturu.. a vrhnje poberu agenti.

    Edit: ovo da provizije vise od 10 posto idu na IO je odlican potez.
  • dumitrumitu
    1.3k
    U kojem slučaju bi uopće pristali na veću proviziju?
  • Droljo
    8.2k
    Ako ti mario mamić donese ponudu za baturinu od 20 mil i traži proviziju 9% a andy bara ti donese za istog igrača ponudu od 35 mil te traži 11%
    Tak sam ja to sebi smislio
  • jedan u nizu
    8.3k
    Naravno, tako rade agenti.
    Recimo cijena je tih 20mil, i realno ponude se krecu tu negdje otprilike.
    Ako tebi dode jedan agent i kaze, gledate, svi vam nude 20mil, a ja vam mogu naci nekog tko ce dati 35. Ako nadem nekog takvog, vi cete meni dati 5 mil. win-win.
    Onda taj isti agent lobira kod drugih i kaze, gledajte, taj klub vam nece prodati tog igraca ispod 40mil, ja cu vam njega nabaviti za 5 manje.
    Umrezuje se i tako posluje.
    I onda ce taj klub kojem je ustedio 5 mil, sljedeci put vjerovatnije njega angazirat jer je profitirao preko njega, pa ce ovaj put oni prodavat igraca (a ne kupovati) i platiti mu 5mil.

    Na kraju ispadne neki reket jer covjek drzi igrace i sve ide preko njega. Pa evo sto radi sa Pukstasom, samo ga on sad moze prodati. Mali Belinho je pod njim i ako dinamo ne prista na njegovu proviziju, ovaj ce ga nagovoriti da prede u neki klub koji ce mu dati proviziju.
    Od neke potencijalno win-win situacije dodes do toga da te frajer drzi u saci i reketari sa mladim igracima.
  • The Undertaker
    5.4k
    Za klub je najbitniji konačan rezultat tj. koliko klub dobije od transfera. Koliko dobije posrednik, klub, u principu, ne zanima. Međutim, velike provizije su indikacija da u toj cijeni nisu samo usluge posrednika već da su uključeni i drugi akteri i klub to želi, na neki način, staviti pod kontrolu, koliko god je moguće. Koliko god vjerovali u klubu jedni drugima, kontrole nikad dosta. Drago mi je da se ide u tom smjeru.
    To naravno ne znači da klub neće pristati i na provizije veće od 10% ali onda o tome neće odlučivati i dogovarati ih jedan čovjek.
  • DiddyGuela
    2k
    Pravi potez nase uprave, svaka vam cast ljudi.

    Bas smo jucer na forumu imali kracu raspravu vezanu uz agente,posrednike i sve ostale "reketije". Klub se ne smije dovoditi u situaciju da isplacuje 10+ mil. € raznim likovima koji si onda daju za pravo ucjenjivati na nekim buducim igracima i transferima. Klub je taj koji diktira uvjete. Jos jednom, bravo uprava.
  • striko
    1.5k
    Zašto bi netko kontaktirao neke agente znajući da imaju postotak nego izravno klub? Laik sam u ovome, nije retoričko pitanje.
  • Peškaman
    4.4k
    Zato što su agenti 'namazani',pojasnio ti je momak iznad.
    Aston Villa nudi klubu 20mil E za Baturinu, dođe ti agent i kaže,gle ja mogu Baturinu prodati za 30 mil E u Everton ali uz uvjet da od tih 30 meni ide 3mil E.
    Naravno da je bolje klubu da zaradi 27 milE i da agent uzme 3milE nego da ga prodaš bez naknada za 20milE.
  • Nino Bule
    13.8k
    To je danas rijetkost, za tako velike transfere koriste analiticke metode i izbaci im doslovno program cifru u decimalu, tesko da ce netko za 10 mil preplatit igraca osim ako se ne radi o novim parama u klubu i probijanju na trziste (npr kako je westerlo preplatio frigana jer su dobili saudijske novce i drugcije ne mozes dovuc igraca)
  • striko
    1.5k
    ali mi nema logike iz kuta Evertona. Dat će agentu 30M a neće klubu npr. 21M?
  • Mr Anderson
    8.2k
    ali mi nema logike iz kuta Evertona. Dat će agentu 30M a neće klubu npr. 21M?striko

    Pa ako igrač ima potpisan ugovor o zastupanju s menadžerom ne možeš ga ti zaobići i direktno dogovoriti posao s klubom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.