• emilperska
    5.7k
    Aco je prije inflacije govorio o 2-3 milijuna eura proračuna za igranje europskih natjecanja. Prema companywallu vidim da je KK imao 300K eura rashoda 2022. godine. Kako se misli skupiti 10x veći iznos za nastupe u euronatjecanju?Captain America

    U 2023. su bez ičije pomoći taj iznos digli na 360k EUR. Futsal Dinamo je na 500k+ EUR.
    Ovo što je Aco (Veliki) govorio se odnosilo na neko ganjanje Eurolige i gornjeg dijela Eurokupa. Ono što nama treba u početku je Fibina LP i naslov u PH.
  • The Undertaker
    5.4k
    Mitomanija u rangu Hajdukove. Dinamo je postojao i prije ove vlasti a postojaće (valjda) i nakon nje. I bio je moj klub i prije, i sada je a biti će moj i poslije.
    Nisam navijač ni Cibone ni Zagreba ni Mladosti već, u najboljem slučaju, simpatizer a i to je pretjerana izjava. Ali sad, u nastupu euforije, tvrditi da je Dinamo u košarci ''zagrebačkiji'' od Cibone, je debelo pretjerivanje.
  • mali M
    5.2k
    U euronatjecanjima neće sigurno imati ozbiljne rezultate jer za tako nešto trebaju značajna financijska sredstva.Captain America

    eto onda se nemate o čemu više brinuti... problem riješen, Deni Jurić spašen...

    tvrditi da je Dinamo u košarci ''zagrebačkiji'' od CiboneThe Undertaker

    to doslovno nitko ovdje nije rekao. Dinamo ĆE možda biti, ali trenutno nije. neznam zašto izmišljaš argumente koje nitko nije rekao
  • dumitrumitu
    1.3k
    Ne znam, neću ništa više komentirati dok ne vidim službenu objavu ali ako će suradnja značiti i financijsku pomoć tim klubovima to će biti prvi veliki minus novoj upravi od mene.
  • nemapredaje
    3.3k


    Ovo s Rudešom je kao da za NK Dinamo kažeš NK Croatia.

    Jadno.
  • mali M
    5.2k
    Ne znam, neću ništa više komentirati dok ne vidim službenu objavu ali ako će suradnja značiti i financijsku pomoć tim klubovima to će biti prvi veliki minus novoj upravi od mene.dumitrumitu

    i opet, to je u redu.. i kad će biti novi izbori imat ćeš argumenata za vagnut za koga ćeš dati glas...
  • Mihaljević
    9.8k
    Šta mislite o opciji da Futsal Dinamo i KK Dinamo nose Castore i Favbet, da imaju iste dresove kao i GNK? Je li to izvedivo, msm da bi se tako napravila dodatna sinergija sa Dinamom.
  • emilperska
    5.7k

    Pa to jedan od načina pomoći bez da se direktno da lova.
    To radi npr. Bayern. Kad neki novi sponzor želi unutra, mora donirati i u košarku nešto barem simbolično. Ako mi primamo od glavnog kladioničarkog sponzora (ne mora nužno biti Favbet, jer nijedan sponzor nije vječan) npr. oko 3m EUR. Reć njemu da donira još 150k EUR (5% iznosa) u Futsal i KK je njemu vjv prihvatljivo, a ovima je to sugar daddy iznos da polete..

    Ista stvar i za ostale sponzore koji ulaze unutra..
  • deda
    32.7k
    Dečki ponavljam suradnja može imati stotine nivoa. Da blebnem na prvu već teta koja vodi svima knjigovodstvo može razbiti i umanjiti trosak svima.
  • emilperska
    5.7k

    Nemoj spominjat tete iz računovodstva, neki traume od tog imaju ovdje hahaha
  • rioda
    4.8k
    U potpunosti podržavam takvu suradnju klubova i nadam se da je to samo prvi korak prema Sportskom društvu Dinamo, ili kako god se ono u budućnosti zvalo. To je odličan način za jačanje Dinamovog brenda, privlačenje sponzora itd.

    Suradnja ni ne mora biti takva da Dinamo direktno sponzorira Futsal Dinamo i KK Dinamo, ali može recimo kod dogovaranja novog sponzora, primjerice nedavno spominjani Favbet, dogovoriti da u nekom manjem iznosu sponzoriraju i ove klubove. Ako za primjer uzmemo da će Favbet sponzorirati Dinamo s 4 milijuna eura, ako daju dodatnih pet posto tog iznosa za ova dva kluba, to je sto tisuća eura po klubu.

    Ne znam napamet proračune FD-a i KKD-a, ali mislim da je Futsal Dinamu to okvirno petina proračuna, a KK Dinamu vjerojatno i trećina. To je ogromna prilika za veliki rezultatski iskorak.

    Da ne govorim o mogućnostima međuklupske marketinške suradnje što po pitanju najave utakmica/evenata, raznih zajedničkih akcija ili npr. mogućnost prodaje artikala u Dinamovim shopovima.
  • emilperska
    5.7k
    Deda je naveo računovodstvo, ali tu bi se radilo o zajedničkom PR-u, sistemu prodaje karata. Futsal Dinamo i KK Dinamo izdvajaju i određena sredstva za web hosting, za zdravstvo gdje recimo ima prostora da se njihovi igrači liječe i pregledavaju u ambulanti velikog brata. Pa onda npr. iz prve ruke znam da ti klubovi solidne iznose daju za termine po maltene komercijalnim uvjetima samo za trening. Sigurno bi preko Dinama mogli i dobit neki prostor za Maksimiru za dio treninga, teretana itd. Pa onda tu je i sportska menza i hotel koji ti klubovi nemaju, a sigurno bi im dobro došlo za neku karantenu itd.
    Onda na to bi sljedeći korak bio uvjetovanje sponzora da 5% iznosa izvole dat i KK i Futsal Dinamo, do u krajnjoj liniji direktne dotacije od GNK kao velikog brata..
  • miro
    4.4k
    Nemam problema s nikakvom suradnjom Dinama s Futsal Dinamom i KK Dinamom, ali ne želim da postanemo Zvezda, CSKA ili Barcelona i da smo uniformirani u svim sportovima.

    Meni je Cibona pojam, Mladost mi je pojam, RK Zagreb (ali i Medvedi), KHL Medvešćak, to su sve moji klubovi. Ne želim OK Dinamo, RK Dinamo i slilčne stvari.

    A bojim se da je ovo put u tom smjeru
  • NitkoBitan
    17.6k
    Ako se novci izvlače bez koristi dinamu svejedno mi je jel Perasica kupuje jacuzzi ili se daje nekim sportskim projektima.dumitrumitu

    Stvar je u tome da ce se potencijalno radit na tome da Dinamo nije samo nogometna prica. Postoji Futsal Dinamo, KK Dinamo, Odbojkaski klub Dinamo... i ovo uopce nije neko izmisljanje tople vode nego koncept koji slijede veliki klubovi poput Reala, Barcelone, Bayerna, Pananthinaikosa itd.

    Dinamo bi kao brend itekako imao koristi.
  • dumitrumitu
    1.3k
    meni je nekako uvjek bilo smješno i fejk kod istočnih susjeda što im se klubovi u svim sportovima zovu isto. Ljepše mi je kod nas gdje svaki klub ima svoju priču
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.